Sokół

Potężne duchy i strażnicy wiedzy. Dział o ich znaczeniu i mocach.

Moderator: Kapelusznik

Post Pt wrz 11, 2009 7:13 pm

Sokół

Witajcie,

Świadomość, że Sokół jest ze mną mam od ponad roku, ale dopiero ostatnio zaczynam przyjmować Jego lekcje.

Miałam taką wizję. Walczę mieczem w środku jakiejś bitwy. Sokół chwyta mnie za ciuchy na karku, odlatujemy i zabiera mnie na półkę skalną w górach. Tam sobie siedzimy razem i patrzymy na świat z oddali. Potem obejmujemy się i Sokół zabiera mnie do lasu, gdzie zostawia "pod opieką" Niedźwiedzicy.

To była ważna dla mnie lekcja. Bardzo jestem ciekawa jak Wy postrzegacie sokoły.

Pozdrawiam słonecznie :)

Post Pt wrz 11, 2009 9:47 pm

Przeciekawe.

Ja to odbieram jak ingerencja opiekuna strażnika, który wyrwał Cię z sytuacji zagrożenia,
zrobił przestrzeń abyś mogła zostawić walkę i podjąć naukę.

Z sokołami miałam niewielką styczność odbieram je jako lud zwiadowców, bardzo bystry umysł,
wojownik jednak taki który używa taktyki, w Twoim wypadku poprostu wkroczył gdy zaistniała potrzeba,
pilotuje Cię cały czas, praktyczne wskazówki i prawdopodobnie oswajanie z żywiołem powietrza,
uczenie że nie ma granic.

Pomiędzy niedzwiedzicą i sokołem jest relacja młodszy brat starsza siostra, sokół fruwacz i bardziej zrównoważona misia która stąpa mocno po Ziemi, bardzo rodzinnie :)

Post So wrz 12, 2009 6:13 pm

Ursa,

Zobacz co znalazłam o sokole:

" Wiadomość sokoła:
Jestem uzdrowiony i odzyskałem siłę przez moje wglądy.
Moje życie płynie, rusza do przodu"

Sokoły są wizjonerami i przynoszą wieści.

Wiele wiadomości które dostajemy od sokoła są o uwalnianiu siebie od myśli i wierzeń które ograniczają naszą zdolność do wznoszeniem się ponad naszym życiem i widzeniem go z szerszej perspektywy.

Uzdrawianie Sokoła jednoczy z sobą Niebo i Ziemię.

Sokół może ostrzec nas w tych czasach gdy akcja NIE powinna być podjęta gdyż nie mamy jeszcze wszystkich potrzebnych nam informacji. Np. ktoś myśli o rozpoczęciu/zakończeniu związku, osobistego lub biznesowego, jednak czuje iż coś "zgrzyta". W takich sytuacjach Sokół może być wysłany
po odpowiednie informacje aby pomóc osobie w podjęciu najlepszej możliwej decyzji.
Czasami może się okazać iż sokół doradza nam uciekać z bardzo konkretnego powodu... "

Jak przetłumacze całość to wkleje, przeciekawe.

Post Wt wrz 15, 2009 10:12 am

Błękitna Sowo,

Dziękuję, to co napisałaś o sokołach jest mocno zbieżne z tym, co czuję. Z ciekawostek, na skale, na której siedziałam z Sokołem, od kilku dni jest Sęp... Na początku nie bardzo to rozumiałam, dziś uświadomiłam sobie, że sępy są wielkimi "czyścicelami", oczyszczają sawannę ze wszystkiego co martwe, zgniłe, niepotrzebne, co mogłoby zakłócić równowagę ekosystemu... Mój Sęp czeka gotowy do oczyszczania :)

A Sokół cały czas jest, choć teraz raczej latamy razem...

Post Wt wrz 15, 2009 10:31 am

Ursa napisał(a):
Dziękuję, to co napisałaś o sokołach jest mocno zbieżne z tym, co czuję. Z ciekawostek, na skale, na której siedziałam z Sokołem, od kilku dni jest Sęp...

Ursa,

Podczytuje od kilku dni o zwierzętach mocy, ponoć pracują zespołamii " sowa, sokół, kruk" ta paczka mocno tupie gdy istnieje potrzeba zmiany/ posłańcy i przewodnicy, Kondor z którym pracuje to też sęp - harmonizowanie, oczyszczanie, równowaga.

Przeciekawe to wszystko.

Pozdrawiam ciepło:)

Powrót do ZWIERZĘTA MOCY