Mrówki

Potężne duchy i strażnicy wiedzy. Dział o ich znaczeniu i mocach.

Moderator: Kapelusznik

Post So maja 10, 2008 4:41 am

Mrówki

Jakie macie doświadczenia z mrówkami?
Na mnie raz zrobiły MOCNE wrażenie.
Byłam na buddyjskim odosobnieniu na którym intensywnie wykonywałam praktyki oczyszczające. Jak wróciłam do domu, to zastałam czarny, szerokości ok 15 cm. ruchomy, czarny chodnik. Prowadził od okna w moim pokoju, obok mojego łóżka, aż do przedpokoju, gdzie zawracał. Niesamowite, bo żadnego jedzenia nie znalazly, szczurów mi nie nadgryzły, ani nigdzie się nie zadomowiły. Znikneły w ciągu kilku dni bez śladu (trochę im w tym pomogłam, ale wiadomo - upartych mrówek tak łatwo się nie można pozbyć - ja się pozbyłam bardzo łatwo). Zinterpretowałam to jako manifestację elementów oczyszczonych u mnie, ale jestem ciekawa, czy mrówki mają jakąś tradycję w szamanizmie, albo u was w doświadczeniach:)

Post Śr lip 23, 2008 7:37 pm

Mrowka kojarzy się oczywiscie z pilnoscia i pracowitoscia, a ponadto z pokora i zdolnościa przewidywania. W buddyzmie akurat uznawano jej rpacowitosc za przesadna, co miało symbolizowac daremna prace w samsarze. Podobnie bylo w Hinduizmie.
Niektóre społeczności uznawały mrowki za magiczne istoty, ktore dzieki magii plodnosci umieja sobie zapewnic przetrwanie mrowiska. Stand tez laczono je z plodnoscia, a takze z zyciem. Np podawno chorym do zjedzienia mrowki co mialo polepszyc ich stan zdrowia. Z jednej wiec strony byly symbolem znikomosci trudow ludzkich - z drugiej zas - witalnosci.

Slyszalem takze, iz uzywano ich do wrozb, ale nie mam na razie wiecje danych na ten temat.

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz lip 24, 2008 12:45 am

Dodalbym, ze mrowka kojarzy mi sie z duza sila. Potrafia podniesc ciezar dziesiakrotnie przewyzszajacy ich wage.
Każdy jest, kowalem własnego losu

Powrót do ZWIERZĘTA MOCY