Borsuk..?

Potężne duchy i strażnicy wiedzy. Dział o ich znaczeniu i mocach.

Moderator: Kapelusznik

Post Pt sie 22, 2008 11:16 pm

Borsuk..?

Chciał bym się dowiedzieć choć trochę o tym zwierzaku i jego "znaczeniu" w tym kontekście a nie mogę znaleźć informacji na jego temat.. liczę na was :P

Post So sie 23, 2008 8:51 pm

W europie borsuk jest zwiazany z tajemniczoscia oraz wiedza o lesie. Zapewne z tego powodu, iz raczej trudno bylo go zaobserwowac w naturze. Oznacza tez przebieglosc i spryt. Ale bez tak negatywnych konotacji jak u lisa.
W Japonii uznawany za zwierze zlosliwe i samolubne. Ma tam dosc negatywne znaczenie.

Mozliwe, ze to niewiele, ale na razie znalazlem tlyko tyle. Jak cos znajde wiecej, to dorzuce. ;)

Post N sie 24, 2008 11:39 am

Borsuk uczy nas twórczego wykorzystania władzy i siły. Większość zwierząt omija siedziby borsuka szerokim łukiem i jemu samemu schodzi z drogi. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, potrafi on bowiem być niebezpiecznym przeciwnikiem. Jego dzikość i żądza ataku wywołują lęk otoczenia. Borsuk był zwierzęciem totemowym silnych uzdrowicieli i szamanów. Człowiek obdarzony siłą borsuka, a zatem niezwykłą zdolnością do obrony i odpierania ataku wroga, może doskonale wykorzystywać ją do wszelkich procesów leczniczych. Taki uzdrowiciel nie będzie rozkładał rąk, nawet przy najcięższych przypadkach zachorowań, lecz będzie walczył zanim ostatecznie nie pokona choroby.
Przesłaniem borsuka jest kierowanie swojej zaciekłości w stronę niekorzystnych warunków życiowych. Odrzuć zatem bierność i ociężałość, zacznij działać! Wykorzystaj energię ataku, aby wkroczyć do akcji, lecz pamiętaj, aby nie stratować przy tym innych! Staraj się zawsze zachować wewnętrzną równowagę.
Jego siła polega na zdolności wyrażania swoich uczuć bez strachu wobec reakcji innych. Panika nie ma w jego wachlarzu zachowań racji bytu.

Z książki "Symbole Indian Ameryki Północnej" Heike Owusu

Post Cz sie 28, 2008 11:15 pm

hehe, zdziwiłam się. :) od kiedy weszłam na to forum wchodzę do konkretnych działów jak mnie coś tknie, żeby to zrobić. dzisiaj czuję się fatalnie fizycznie, przed chwilą wymiotowałam (sorry za szczegóły) ... teraz chwilę medytowałam i właśnie weszłam na forum. poczułam, ze powinnam właśnie wejść do tego działu, mimo że wcześniej nie zwracałam na niego uwagi. ledwo trzymając się w pionie przed komputerem :>, zanim weszłam do "Z. M.", zastanawiałam się o co może chodzić ze zwierzętami mocy i nie umiem wytłumaczyć skąd pomyślałam o/zobaczyłam oczyma wyobrażni borsuka. "szczęka mi opadła" jak po wejściu do działu borsuk okazał się jednym ze zwierząt mocy. :)
może to głupie ale jakoś tak poczułam się teraz z nim związana emocjonalnie. ;)
ehh ... potłuczone gadanie chorego człowieka, hehe.

Powrót do ZWIERZĘTA MOCY