Wyzwalanie intencji

Recenzje, relacje i opinie dotyczące warsztatów i kursów związanych z ezoteryką lub o zbliżonej tematyce

Moderator: Kapelusznik

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt lis 10, 2009 7:31 pm

Wyzwalanie intencji

Z czym to się je: Są to pierwsze tego typu warsztaty na Shamanice. Mają na celu pokazanie jak namacalny wpływ na nasze życie ma rozwój osobisty. Z racji na cel przeznaczone raczej dla początkujących, ale otwarty jestem na każdego uczestnika.
Każdy chcący wziąć udział proszony jest o wysłanie wiadomości e-mail na adres djembe@shamanika.pl
Do listy wysyłkowej zostanie dodany adres e-mail, z którego wysłano do mnie wiadomość.

Każdego dnia wieczorem zostanie rozesłany mail z opisem jaka intencja przypada na następny dzień
Tak więc odbieramy pocztę i wykonujemy ćwiczenie:

1. Spisujemy bądź tylko analizujemy nietypowe wydarzenia z ostatnich dni, coś co wydaje nam się połączone z intencją, którą wyraziliśmy. Nie trzeba spisywać, ktoś może nie odczuwać potrzeby tworzenia notatek. Jednakże jest to zalecane, ponieważ pamięć jest ulotna, a warto wrócić za jakiś czas do tych "cudów", choćby one były najmniejsze, bo to dodaje sił i motywacji. Można także opisać doświadczenia na forum w stosownym wątku dotyczącym warsztatów
Oczywiście ten punkt wykonujemy dopiero, gdy upłynie pierwszy tydzień.

2. Po analizie poprzedniego tygodnia siadamy bądź leżymy, jak komu wygodniej, jak kto lubi.

3. Zamykamy oczy lub też nie (jakie kto ma przyzwyczajenia medytacyjno wizualizacyjne lub też bujakowo marzeniowe).

4. Bierzemy spokojne głębokie oddechy. W zależności od upodobań (patrz nawias piętro wyżej)
Punkt ten wykonujemy tak długo, jak mamy na to ochotę - kilka czy kilkanaście minut - nie ma różnicy. Tu odgrywa rolę nasze nastawienie. Jeśli poczujemy się dobrze, złączeni z naszą duszą, bogiem, przewodnikiem itp. itd. to można w tym stanie pozostać jakiś czas.
Wzmacniające jest dziękowanie. Dziękowanie za kogokolwiek/cokolwiek, co przyjdzie nam do głowy, nawet za obecność istoty, którą zaprosiliśmy, za dar życia, za możliwość doświadczania etc.
Na początku tego punktu można skupiać się na głębokich oddechach, to ułatwia relaks i rozluźnienie, a następnie przejść do normalnych oddechów, inaczej skupiona uwaga na oddechach może utrudnić dalszą część programu.

5. Gdy poczujemy, że czas relaksu i następnie jedności z "jednostką centralną" (nie będę pisał bogiem, bo ktoś może woli wyższe ja lub jakiegoś duchowego awatara, łyżeczke do herbaty czy co tam chcecie) trwał dla nas wystarczająco długo, przechodzimy do krystalizowania i uwalniania intencji:
Mówimy (w myślach czy nagłos nie ma znaczenia): Poniedziałek jest dniem... (i patrzymy do rozpiski co to za dzionek).
Tu jeszcze jedna ważna sprawa - wymawiając intencję odczuwamy, wyobrażamy sobie lub zapraszamy uczucia, które są związane z obchodzonym dniem. Dla każdego człowieka określenie dnia może nieść różne skojarzenia/potrzeby. Przykładowo: "Dzień rozstania z nałogiem". Dla jednej osoby może oznaczać wyzwolenie się z przyzwyczajenia rozmyślania o problemach, dla innej osoby rozstanie z paleniem papierosów, dla jeszcze kogoś innego może oznaczać pożegnanie nawyku kupowania kolorowych plotkarskich gazetek, itp.

6. Po uwolnieniu intencji na wszystkie dni można podziękować, uśmiechnąć się, pobłogosławić kogoś/coś.

7. Przestajemy już skupiać się na intencjach aż do następnej wiadomości e-mail, która zawiera rozpiskę
Jeśli kiedykolwiek później przyjdzie nam do głowy wspomnienie tematu puszczania intencji, to w tym momencie wykonujemy błogosławieństwo:
Dziękuję za ten wspaniały dzień; Dziękuję za przypomnienie, że ten dzień jest wyjątkowy, etc.
Podziękowań mogą być niezliczone sposoby (niekoniecznie dziękowanie za ten dzień), w zależności od człowieka. Zresztą jak widzicie, warsztaty są elastyczne. Są ramy, jednak jak będziemy w nich działać, to w dużej mierze od nas zależy.

Każdy dzień od poniedziałku do piątku zawiera unikalne nazwy świąt (mogą one powtarzać się w kolejnych tygodniach).

Jeśli ktoś ma ochotę na zgłoszenie propozycji świąt, proszę je dopisywać w tym wątku.
Automat na każdy tydzień przygotowuję osobiście, jednakże uczestnicy mogą śmiało zgłaszać świąteczne zapotrzebowania.

Jeśli ktoś nie może z jakichkolwiek powodów wykonać uwolnienia intencji na wybrany tydzień (przykładowo: ma wyjazd, obniżenie nastroju czyli tak zwany dołek, itp.), to proszę nie pluć sobie w brodę Święta z założenia lubią się powtarzać.

Analizując i spisując wydarzenia możecie zdziwić się, gdy wydarzenie związane z intencją nadaną na wybrany dzień, zaszło dnia innego. Czasami może wystąpić nawet i kilka/kilkanaście dni różnicy. Wg mnie wynika to z tego, że wszechświat właśnie w tym czasie najlepiej z możliwych przypasował wszelkie układy dla Ciebie, jak i dla innych ludzi złączonych w jakikolwiek sposób z tym doświadczeniem. Pamiętaj, że nie jesteś sam na tym globie. Drugą kwestią jest całkowite uwolnienie intencji. Bywa, że dopiero po jakimś czasie zachodzi w nas uwolnienie.
Dlatego nie dziw się i nie wymuszaj doświadczeń na dany dzień. Po prostu wykonuj ćwiczenia, baw się przy tym, zbieraj doświadczenia i wyrażaj swoją unikalną wartość, jaką to sam jesteś na naszym wspólnym świecie.

Moje doświadczenia wskazują, że ten proces działa. Jednakże może to być efektywne dla mnie, niekoniecznie dla wszystkich. Dlatego warto podejść do projektu bardziej z ciekawości, z chęci doświadczenia, niźli z chęci osiągnięcia wybranych zachcianek.

Lista proponowanych intencji

Lista służy lepszej orientacji w intencjach - aby móc swobodniej je wybrać, jak i zgłosić w tym wątku nową intencję.
Przypominam, że nazwy świąt powinny być w miarę możliwości uniwersalnymi pojęciami, no i obowiązkowo o pozytywnym przesłaniu.

- dzień radości
- dzień spełnienia
- dzień bogactwa
- dzień pomyślności
- dzień zdrowia
- dzień spokoju
- dzień abstrakcji
- dzień niespodzianek
- dzień pewności siebie
- dzień bez zmartwień
- dzień inspiracji
- dzień szczerego uśmiechu
- dzień błogosławieństwa oczami (błogosławimy wszystko co nasz wzrok napotka)
- dzień odkrywania świata (spoglądamy na świat od rana do wieczora jakbyśmy go pierwszy raz widzieli)
- dzień dobroci dla pracy swoich rak
- dzień milczenia (może oznaczać: zachowania umiaru w mówieniu)
- dzień dobrych wiadomości
- dzień uzdrowienia
- dzień napływu energii
- dzień czucia mocy
- dzień poszerzonej percepcji
- dzień wygranej
- dzień uwolnienia od nałogu
- dzień spełnionego marzenia
- dzień napływu inspiracji
- dzień kreacji
- dzień współpracy
- dzień dobrych stosunków
- dzień mistrza
- dzień wsparcia
- dzień darów
- dzień zaufania
- dzień opanowania (siebie, czegoś - nauki, zdolności, sztuki)
- dzień samoakceptacji
- dzień samozadowolenia
- dzień wiary
- dzień cudów
- dzień umysłu
- dzień ducha
- dzień rozwiązanych zagadek/spraw
- dzień przyjaźni
- dzień pięknych obserwacji
- dzień cudownych dźwięków
- dzień czułego dotyku
- dzień luksusu
- dzień udanych wypraw
- dzień kroku naprzód
- dzień słusznych decyzji
- dzień jedności/zjednoczenia
- dzień spełnionych marzeń
- dzień realizacji celów
- dzień niewidzialnego źródła finansowania

Warsztaty nie są autorskie zaczerpnąłem z pewnej strony i trochę pozmieniałem.
Przetestowałem i efekty są nader ciekawe.
Proponuje jeszcze żeby raz w tygodniu w weekand dzielić się ze sobą doświadczeniami z minionego tygodnia.
Na zgłoszenia czekam do niedzieli
Czas trwania warsztatów - cztery tygodnie
Ostatnio edytowano Cz lis 12, 2009 1:15 am przez Djembe, łącznie edytowano 1 raz
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Post Śr lis 11, 2009 7:40 pm

Djembe napisał(a): Dlatego warto podejść do projektu bardziej z ciekawości, z chęci doświadczenia

Ja bym się chętnie zgłosiła 'z chęci doświadczenia' :D . Brzmi nader ciekawie, ale chyba się troszkę pogubiłam. Jeśli dobrze zrozumiałam, mam wysłać maila( przy okazji- ma w nim być coś specjalnego czy po prostu mail o treści 'Chciałabym się zgłosić'?). Następnie przez tydzień notuję sobie zdarzenia związane z konkretnymi intencjami, otrzymywanymi drogą elektroniczną.Po pierwszym tygodniu wykonuję opisane ćwiczenie. Chyba że coś pokręciłam :)

Proponuję dodać:
Dzień doceniania drobnych przyjemności
Dzień smakowania potraw( żadnego pośpiechu przy jedzeniu :) )
Dzień wdzięczności

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr lis 11, 2009 8:13 pm

Wilczyca napisał(a):ale chyba się troszkę pogubiłam

Jeśli masz na to czas to podane ćwiczenie najlepiej wykonywać każdego dnia. Ja robie to rano przed wyjściem do pracy.

Wystarczy wysłać dwa słowa w mailu żebym mógł dodać adres do listy wysyłkowej :)
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Powrót do WARSZTATY I KURSY