Post Śr cze 09, 2010 11:29 pm

Oddychanie Holotropowe w Warszawie - czerwiec i wrzesień

WARSZTATY ODDYCHANIA HOLOTROPOWEGO

CO TO JEST ODDYCHANIE HOLOTROPOWE ?
Technika Oddychania Holotropowego™ opracowana przez państwa Stanisława i Krystynę GROF, jest jedną z klasycznych metod psychologii transpersonalnej. Jest oparta na 35-letnich badaniach odmiennych stanów świadomości, zapoczątkowanych przez prof. Stanisława Grofa w latach 60 w Czechosłowacji a następnie kontynuowanych w Stanach Zjednoczonych. Stanisław Grof należy do najwybitniejszych przedstawicieli psychologii transpersonalnej. Jest autorem książek poświęconych głównie problematyce odmiennych stanów świadomości i metodzie oddychania holotropowego: „Poza mózg“ (Wydawnictwo A, r. 1999), „Przygoda odkrywania samego siebie” (Uraeus r. 2000), „Obszary nieświadomości“ (Wydawnictwo A, r. 2000). W czerwcu 2010 nakładem wyd. Okultura ukaże się na rynku polskim kolejna pozycja autorstwa Grofa pt. "Najdalsza podróż".

„Holotropowe“ - oznacza dążące do całości. Metoda Oddychania Holotropowego wykorzystuje techniki szybkiego oddychania i różne rodzaje muzyki do wywołania odmiennych stanów świadomości. Odmienne stany świadomości ułatwiają dostęp do wszystkich obszarów ludzkich doznań, umożliwiają poznawanie źródeł naszego zachowania, stłumionych emocji i energii, uwalnianie ich i przekształcanie.

Ta skuteczna i bezpieczna metoda samopoznania łączy rezultaty współczesnych badań świadomości, psychologię głębi i praktykę duchową.
Doświadczenia przekraczające zwyczajne pojęcie czasu, przestrzeni i granic ego dają możliwość odkrywczego spojrzenia na samego siebie w nowym świetle i kontekście jedności duchowej z wszelką egzystencją. Metoda Oddychania Holotropowego umożliwia między innymi przemianę negatywnych stanów psychicznych i przeciwdziałanie ich powrotom, oraz przynosi nowe sposoby rozwiązywania problemów. Nie jest metodą leczenia, ale drogą samopoznania i odkrycia duchowej płaszczyzny życia.

Dr Milan Hrabánek jest lekarzem i psychiatrą z dziewiętnastoletnim doświadczeniem zawodowym oraz certyfikatowanym instruktorem Oddychania Holotropowego, uczniem Prof. Grofa. Jest przewodniczącym Centrum Leczenia Alternatywnego – Holos w Republice Czeskiej z siedzibą w Opavie. W ostatnich latach zajmuje się przede wszystkim leczeniem uzależnień i kryzysów duchowych, wykorzystując metody psychologii transpersonalnej.__________________________________________________________
WARSZTATY ADRESOWANE SĄ DO OSÓB:
• Zainteresowanych samopoznaniem i pracą nad sobą.
• Szukających orientacji duchowej, głębokiego podejścia do sensu życia i dialogu z ludźmi o podobnym nastawieniu
• Uczestniczących w programach rehabilitacyjnych dla uzależnionych
• Szukających skutecznej profilaktyki uzależnień
• Wyrastających (pochodzących z) w nieharmonijnych lub dysfunkcyjnych rodzinach
• Pracujących z ludźmi (psychologowie, pracownicy opieki zdrowotnej, doradcy, terapeuci)
• Przeżywających zmiany kryzysowe w życiu (rozwód, śmierć bliskich, utrata pracy itp.)
• Pragnących rozwijać własną twórczość artystyczną

___________________________________________________
WARSZTATY NIE SĄ PRZEZNACZONE DLA OSÓB:
• chorych (choroby serca, nadciśnienie, niektóre rodzaje padaczki, glaukom, wypukłość naczyniowa, poważniejsze schorzenia psychiczne, centralnego układu nerwowego, choroby infekcyjne) dla których Oddychanie Holotropowe może być trudne pod względem fizycznym i emocjonalnym.
• przeciwskazaniem jest też ciąża oraz nadużywanie alkoholu lub narkotyków (z marihuaną włącznie) w ciągu ostatnich 30 dni.

___________________________________________________
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Warsztaty trwają dwa dni. W sobotę od godz. 12.00 do około 22.00. Po wstępnym zapoznaniu się z techniką odbędzie się pierwsza sesja Oddychania Holotropowego. Druga sesja w niedziele od 9.00 do 17.00 godz. Warsztat kończy się wspólną dyskusją w ramach której uczestnicy dzielą się się osobistymi doświadczeniami z grupą. Prosimy o zarezerwowanie czasu na całość warsztatów. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce od godz. 12.00 do 12.30. Początek warsztatów o godz. 13.00.
Miejsce warsztatów:
Warszawa lub najbliższej okolice - informacja o miejscu zostanie podana do wiadomości uczestnikom. Warsztaty odbędą się w wyciszonym miejscu sprzyjającym pracy wewnętrznej. Wszystkim przyjezdnym pomożemy w dotarciu na miejsce.
Prosimy o zabranie ze sobą: Karimaty (koc), prześcieradła (nakładanego na materac z gumką podtrzymującą), poduszki, bawełnianej (!) chustki (do zakrycia oczu), ręcznika, wystarczająco wygodnego i luźnego ubrania oraz obuwia, lekkiego jedzenia i wody na cały dzień.

Cena: 380 PLN. Kopię dowodu wpłaty prosimy dołączyć do zgłoszenia (zgłoszenia są ważne tylko z wpłatą).
Liczba miejsc ograniczona, o możliwości uczestnictwa
decyduje kolejność zgłoszeń.

Konto:
mBank 60 1140 2004 0000 3102 2262 4516

Informacje i zgłoszenia można uzyskać:
(Prosimy o dokładne wypełnienie zgłoszenia i przesłanie
via e-mail)
Bartek Samitowski
email b.samitowski@gmail.com, tel: 601 83 11 93

Informacje szczegółowe:
Dr. Hrabanek: e-mail - mhrabanek@holos.cz
Tel: 00420 603 718 185
Strona WWW: holos.cz
Warunki zwrotu opłaty za warsztat:
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w czasie 7 – 2 dni
do rozpoczęcia warsztatów zwracamy 50% opłaty, w czasie
krótszym niż 24 godziny przed rozpoczęciem opłaty nie zwracamy. W przypadku choroby, po konsultacji z
Państwem i przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego
możemy przenieść państwa zgłoszenie na najbliższy
warsztat OH. W przypadku zmian prosimy o szybki kontakt.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW
ODDYCHANIA HOLOTROPOWEGO
W POLSCE W ROKU 2010:


26-27 Czerwca

17-18 Września