Rośliny snów

Praca ze snami - dziennik snów, zapamiętywanie, warunki dobrego śnienia. Techniki przydatne przy LD.

Moderator: Kapelusznik

Post Cz maja 07, 2009 4:47 am

Rośliny snów

Podaję link do mojej notki o tej roślinie (Guayusa) w dziale Zielarstwo, bo wydaje mi się, że może ona bardzo pomóc niektórym w zapamiętywaniu snów, czy też ułatwić świadome sny.

Guayusa http://forum.shamanika.pl/viewtopic.php?t=897

Post Cz maja 07, 2009 10:49 pm

Dzięki Maru za polecenie tej rośliny mocy - chętnie sprawdzę:)

A ja wspomnę o innej roślinie, niestety od jutra nielegalnej:p
To popularnie zwane Dream Herb, czyli Calea Zacatechichi. Teoretycznie ma wywoływać świadome sny, chociaż opisy na hyperrealu są niezbyt zachęcające.
Z własnego doświadczenia powiem, że faktycznie działa w ten sposób, że po wypaleniu sporej fajki pamiętałam zdaje się, że całą noc snów, z których część była świadoma. Na ogół w mojej pamięci zostaje od jednego do kilku snów, a tu cała noc psychicznego mielenia;)
Reasumując uważam, że Calea ma potencjał wyostrzania świadomości podczas snu - szkoda, że już nie będzie można jej kupić.

Post Pn maja 25, 2009 11:00 pm

Witam.
Mam pytanie czy ktoś stosował Guayusa? Jakieś efekty?
Reasumując uważam, że Calea ma potencjał wyostrzania świadomości podczas snu - szkoda, że już nie będzie można jej kupić.

Możesz napisać coś więcej? Jestem bardzo zainteresowany tą rośliną, pytanie tylko czy jest sens faktycznie po nią sięgać. Różnica jest wyraźnie zauważalna? Pytam tym bardziej, że jest nielegalna.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr lip 06, 2011 4:05 pm

Re: Rośliny snów

Calea została wpisana na liste roślin zakazanych i już nie można jej kupić. A szkoda bo pamiętam ze kilka lat temu gdy jej używałem pomogła mi w zapamiętywaniu snów. Moge też z czystym sercem polecić enteda rheedi ponieważ tego używałem o wiele wiecej razy i nie narzekałem.

Od półroku poluje na african dream herb ale w Polsce jest straszny deficyt na to. Wiem tylko ze w Magicznym Ogrodzie było ostatnio dostępne ale w tydzień wykupili wszystko.
Stare Bóstwa podobno śpią...

Post N lip 10, 2011 12:47 am

Re: Rośliny snów

Calea'ą według mnie nie warto sobie zawracać głowy. Gorzkie to bardzo- herbatę ciężko się pije a blanty gryzą, trzeba spożyć jej sporo a efekty są marne. Poza tym ciężko ją zdobyć.

Jedyną sensową rośliną w tym momencie jest silene capensis (african dream root- ADR). Jest to korzeń- legalny tani, dawki są niewielkie, łatwo się spożywa, efekty są bardzo widoczne, dużo bardziej widoczne niż przy calei. Nie ma co kombinować z caleą. Jedyny minus, u mnie osobiście przy spożywaniu ADR jest taki że chodzę jakiś sennym przymulony za dnia. Ale nie wiem czy tak mają wszyscy, nigdy się nie spotkałem z tym żeby ktoś inny tak miał.

A tak poza tym, według mnie, lepiej poćwiczyć. Najeść się rośliny to nie sztuka.

Powrót do PRAKTYKA, LD