Kręgi kamienne i kurhany na Pomorzu

Żródła Mocy na Ziemi. Głównie o tych, które są na terenie Polski.

Moderator: Kapelusznik

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn sie 11, 2008 5:32 am

Kręgi kamienne i kurhany na Pomorzu

W końcu udało mi się napisać relację z podróży do kręgów kamiennych.
Tak więc co nieco można o nich poczytać tutaj - http://shamanika.pl/readarticle.php?article_id=24
Niedługo zamieszczę też fotki w galerii.
Jeśli ktoś był w kręgach, niech opisze wrażenia. A jeśli ktoś nie był, zachęcam od odwiedzenia tych wyjątkowych miejsc.
Węsiory polecam zwłaszcza osobom blisko związanych z nekromancją. ;)
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pt wrz 11, 2009 12:21 am

Węsiory

Witam. Byłem w Węsiorach jakiś czas temu i planuję również odwiedzić Odry. Jeśli chodzi o kręgi w Węsiorach udało mi się trafić jeszcze przed sezonem turystycznym na pustkę, więc mogłem sobie tam pobyć dłuższą chwilę sam. Krąg spotkań na "wejściu" oczywiście rzuca się od razu w oczy, w środku trzy kamienie, w okręgu jest chyba 16. Mnie osobiście przyciągnął następny krąg, dużo mniejszy, umiejscowiony nieco bardziej na zachód, za kilkoma kurhanami. W jego środku jest jeden kamień ze "szramą". Pod tym kamieniem siedziałem sobie z pół godzinki wyciszając myśli. Moje osobiste odczucia były takie, że nie należę do tego miejsca. Możliwe, że komuś będzie ono "odpowiadać", ja tam w każdym razie czułem, że czegoś mi brak.

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt wrz 11, 2009 3:31 am

Ja właśnie dziś (w sumie wczoraj, bo jest po północy) wróciłem z Węsior. Zrobiła się z tego tradycja, bo co roku jeżdżę do Węsior. Najlepiej chyba jechać tam poza sezonem. Nie wiem dlaczego, ale zawsze trafiam tam albo wieczorem, albo gdy robi się już ciemno. Dziś dojechaliśmy już na miejsce po zachodzie Słońca.
Wylali asfalt do parkingu i zwiększyli punkt dla turystów. Gmina inwestuje. Niestety nie wygląda to zbyt atrakcyjnie - budka z piwem i hamburgerami, a 500 m dalej starożytne cmentarzysko.

Nagual napisał(a):Mnie osobiście przyciągnął następny krąg, dużo mniejszy, umiejscowiony nieco bardziej na zachód, za kilkoma kurhanami.

Ja lubię posiedzieć sobie nad jeziorem, które położone jest zaraz przy kręgach. Zanurzając dłonie we wodzie sprawiałem, że odbicie gwiazdy we wodzie z punktu zmieniało się w drgającą linię. Refleksja naszła mnie przy tym, że choćbym nie wiem jak bardzo wzburzył powierzchnię wody, to po chwili i tak wracała do stanu poprzedniego, odbijając światło gwiazd.

Zauważyliśmy, że w obrębie kręgów las jest o wiele cieplejszy niż wokół. Czuć to zwłaszcza gdy wychodzi się już z terenu parku. A kamienie były wręcz ciepłe.

Węsiory, podobnie jak Odry położone są niedaleko mojego rodzinnego miasta - Starogardu Gd.
Ja czuję się bardzo silnie związany z tym miejscem, choć dziś poczułem, jak moja więź z tym miejscem i duchami przeradza się w coś innego, bardziej otwartego.
A, polecam to miejsce osobom zajmującym się nekromancją. Bardzo stare cienie i ciekawe połączenie z duchami lasu i jeziora.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pn wrz 13, 2010 12:21 am

Re: Kręgi kamienne i kurhany na Pomorzu

Podobno kręgi kamienne z tego okresu znajdują się rowniez w Grzybnicy koło Koszalina oraz Złym Miesie. Zainteresowanych odsyłam do artykulu: Paweł Szczypta

KRĘGI KAMIENNE NA POMORZU.
ŚWIADECTWO KULTURY I RELIGII
MEGALITYCZNEJ.

Sama miałam okazję przebywać w Węsiorach rok temu we wrzesniu i musze powiedziec ze moje osobiste wrazenia podpowiadaja ze owszem jest tam miejsce mocy. Czuc pewna powage i dostojnosc miejsca. Energia jaka tam się znajduje ma wedlug mnie charakter sciagajacy jest silna, nieco przytlaczajaca i ciezka i koloru ciemnozielonego. Polecalabym ja do pracy osobom z doswiadczeniem, odebralam ja jako energie bardziej o charakterze uzdrawiającym płynaca z ziemi. To miejsce o wysoce specyficznym magnetyzmie energetycznym.To moje subiektywne zdanie:)

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt gru 24, 2010 6:45 pm

Btw ktoś moze ma jakieś informacje na temat cmentarza z IX wieku, w Kleczanowie? A moze ktoś był tam? Bo w necie to bieda..
Stare Bóstwa podobno śpią...

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr sie 28, 2013 11:34 am

A to zdjęcie z mojej ostatniej wyprawy do Grzybnicy. Trafiłem tam trochę przy okazji, ale i tak było warto
Załączniki
2013-06-15 16 28 59.jpg
2013-06-15 16 28 59.jpg (686.49 KiB) Przeglądane 1236 razy
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Powrót do MIEJSCA MOCY