Forum SHAMANIKA szamanizm-ezoteryka-śnienie • Zobacz wątek - Ksiazka o runach

Ksiazka o runach

Książki, artykuły i eseje, które czytaliście i polecacie.

Moderator: Kapelusznik

Post Wt mar 25, 2008 1:34 pm

Ksiazka o runach

Chce zaczac cwiczenia z runami, ale nie wiem od czego zaczac. Wiec zaczynam od kupna ksiazki (jestem nowy w uzywaniu run), ktora moglaby mi przylizyc ten temat, ale tez takiej, ktora pokaze techniki pracy z nimi. Jesli mozecie prosze Was, o tytul dobrej ksiazki.

Post Wt mar 25, 2008 9:26 pm

Ze swojej strony mogę polecić chyba tylko Warnecka dla początkujących. Nie znam lepszego autora-inicjatora dla tych, którzy chcą się zagłębić w runy i nie wyjść przy okazji na buraków. Co prawda Warneck ma pewne mankamenty(momentami lekkie komercjalizowanie swojej twórczości), jednak i tak jest warty polecenia.
Poza tym mało jest autorów poważnie zajmujących się tym tematem.
Głównie polecałbym ogólny wstęp na Ścieżkę poprzez Warnecka a później tylko praktykę, praktykę i jeszcze raz praktykę. W końcu runy same zaczną mówić i książki przestaną być potrzebne. Jakkolwiek, dobrze jest zgłębiać temat w książkach typu Jana Friesa, Freyi Aswynn czy Thorsonna.

Post Wt mar 25, 2008 10:43 pm

W sumie pozycja Igora Warnecka to moja jedyna pozycja o runach, faktycznie daje rade. Jak salvia napisał runy same mówią, moim zdaniem nawet nie "w końcu" tylko od samego początku. Z czasem po prostu uczymy sie o dostrzegać.
Ostatnio edytowano Śr mar 26, 2008 1:45 pm przez Nocny_Wyjec, łącznie edytowano 1 raz

Post Śr mar 26, 2008 8:48 am

Dziekuje za pomoc (mysle, ze tyle ksiazek teraz mi wystarczy, ale jesli ktos cos jeszcze poleca to rowniez z przyjemnoscia wyslucham wiecej opinii), w najblizszym czasie pewnie zamowie tutaj futhark, to zobacze co dalej :)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post N cze 08, 2008 4:44 pm

Ja przeczytałem kilka książek o runach, choćby z racji tej, by poznać opinie innych, ale w większości przypadków to lanie wody, i to w dodatku na temat, którego się nie poznało dogłębnie tylko pobieżnie, jednakże na tyle, by wydać kolejną książkę na kolejny temat.
Choć w kilku punktach mam odmienne zdanie co Warneck, ale jego "Świat Run" wystarczający jako wprowadzenie.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz cze 26, 2008 9:48 am

Nocny_Wyjec napisał(a):, moim zdaniem nawet nie "w końcu" tylko od samego początku.

True mówią już od początku ale trzeba się trochę poedukować żeby zrozumieć co mówią. Warneck, to jedyne co w tym temacie czytałem ale żeczywiście na początek jest wystarczający

Post Pt cze 27, 2008 2:13 am

Mi bardzo dużo dały nie książki opisujące znaczenia run, tylko mity, pieśni i opowieści z nimi związane. Tu można polecić obie Eddy - dzięki temu bogowie którym runy są poświęcone stają się mniej abstrakcyjni;)
I uwaga na von Lista - ten to w ogóle pojechał ;)

Co do Leszka Mateli - zgadzam się z przedmówcą, chociaż kiedyś nawet korzystałam z jego tablic biometrycznych - tablice jak tablice - oszczędzasz czasami trochę czasu;)

Dodano 1 godzin 37 minut temu:

Aha, jeszcze sobie przypomniałam o jednej książeczce - nazywa się "Alchemia Runy" napisana przez Mayroon - to pseudonim osoby, z którą nawet udało mi się pokorespondować.
Jak dla mnie Mayroon przedstawia bardzo ciekawe i oryginalne spojrzenia na runy, poprzez 9 mitologicznych światów - bardzo piękna opowieść o kosmosie skandynawskich bogów i opisujących go runach. Nazwa "Alchemia" nie jest wcale od czapy, bowiem magia Mayroon przedstawia w książeczce achemiczną filozofię w swojej interpretacji. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale całość wydaje mi się warta uwagi.
Niestety książeczka sprzedawana jest jako dodatek do kart, a całość jest droga (ja dostałam od kogoś w prezencie samą książeczkę). Ale można zajrzeć do książki np. w Empiku czy Trafficu.

Post Pt cze 27, 2008 2:14 pm

Tak Warneck jest dobra pozycja na sam poczatek, ponadto ciekawa wydawalaby się ksiazka Marii Piaseckiej "Runy, Magiczny Dar Odyna" :) Choc ta nie jest tak dobra jak Warneck, ale warta uwagi, i mniej w niej komercjalizmu. :)

Post N paź 03, 2010 1:11 pm

Re: Ksiazka o runach

a co sadzicie o ksiazce "sciezki i bezdroza runiczne" ? ja osobiscie ja posiadam ale powiem ze spodziewalam sie po niej czegos wiecej, sporo szumu o niej bylo/jest w internecie ale nie jest warta swojej ceny takie moje zdanie przynajmniej, plusem jest to ze zawiera fragmenty mitologii nawet piesni o kazdej z run i to z kilku roznych zrodel ale to chyba na tyle dobrych stron pozatym bardzo uboga w informacje o runach

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Pt paź 08, 2010 3:58 pm

Ja przeczytałam klilka książek dostępnych na polskim rynku plus to co znalazłam w sieci. A potem i tak poznawałam runy w medytacji i uczyłam sie ich od nich samych. To najlepsza metoda. Jeśli nie masz na nią ochoty, polecam ksiazki Warnecka i Misterki.
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Śr paź 19, 2011 12:47 pm

Dołączam się do pytania.
Myślę nad kupnem książki pt. "Ścieżki i bezdroża runiczne". Cena ceną, ale do książki dołączane są karty, które zapewne nie są "gratisowe". Są mi one niepotrzebne, bo jakoś nie ciągnie mnie do używania ich, więc będą leżeć na półce. Zastanawiam się, czy za tę cenę (100zł) nie lepiej kupić po prostu paru innych książek tylko właśnie: jakich? Czy w ogóle brać pod uwagę książki, do których dołączane są karty?
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Pt paź 21, 2011 11:13 am

W przypadku ksiazki Szerszenia były one dodane od wydawcy, ale samą ksiazke mozna czasem za dużo mniejsze pieniadze kupić na allegro. A i zze strony Szerszenia warto się uczyć: www.runy.net.pl

Polecam też ksiazkę "Tajemnice sag i run" .

Poza tym nie pozna run i nie zrozumie ich, kto nie zna mitologii germańskiej, tu zas rewelacyjny jest Artur Szrejter "Mitologia germańska"
Jest też ksiażka o runach, ktora callkowicie traktuje je nie magicznie a jako pismo, ale nie pamiętam teraz ani tytułu ani autora a jednak warto sięgnac i po tę pozycję.

U Szerszenia na stronie też jest troche wartościowej literatury i linków podanych
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

Alicja
Alicja

Post Wt sty 08, 2013 3:15 pm

"Ścieżki i bezdroża runiczne" jest trochę za droga, jak na przeciętną kieszeń, ale na początku można się zadowolić "światem run" warnecka. polecam chociaż jak przedmówcy potwierdzam komercyjny charakter ;)

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Śr sty 09, 2013 9:43 am

Misterkę "Ścieeżki i bezdroża runiczne" można znaleźć na uakcjach internetowych za 20-35 zł ale bez dodadku kart

Powrót do BIBLIOTEKA