Czego los ode mnie chce?

praktyczne wskazówki z różnych ścieżek, od szamanizmu po magię wysoką.

Moderator: Kapelusznik

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr gru 19, 2012 6:30 pm

Czego los ode mnie chce?

Otóż już od 1 klasy podstawówki (a właściwie od zerówki) jestem prześladowany (najczęściej na zasadzie bicia mnie) z przerwami większymi lub mniejszymi. Należę do ludzi absolutnie pokojowych, a jako że jestem wątły fizycznie to zawsze muszę uciekać przed prześladowcami. Zastanawiam się czy los chce żebym nauczył się bronić, czy chodzi o coś innego.
Może wy wiecie o co chodzi?

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Śr gru 26, 2012 10:41 am

Re: Czego los ode mnie chce?

Wszystko jest jakimś naszym doświadczeniem i nauka, a reszta to sprawa naszych wyborów. Jesli chcesz byc pomiatany do końca życia to będziesz. Jeśli nic nie zrobisz by to zmienić tez będziesz. Nikt za Ciebie tego nie rozwiąże.
Moj syn (11 lat) miał podobny klopot, bo nie lubi sie bić i jest pokojowo nastawiano do swiata. Dokuczali mu od 2 klasy, a ja poza interwencją w szkole nie moglam nic zrobić, Z czasem coraz mniej bo by wyszedł jeszcze na donosiciela. To mu powiedziała aby dał w koncu komuś w pysk. I pewnego dnia nie wytrzymal i dał z piachy w pysk. Klasa zamarła a potem stwierdziła, że odzyskał swój honor i imie. No cóż, taki czasem jest męski świat, ze trzeba pokazać, że ma się silę nie tylko we łbie ale i w pięści.

Jesli ta opcja cie przeraża to znajdź inną metodę by Cie docenili. Mozesz sie uczyc i stac się najlepszym uczniem w klasie, takim, co jeszcze innym pomoże. Tez się z takimi liczą. Poza tym mozesz wejśc w uklad - jestem tym co się uczy i ma chody u nauczycieli, a do tego zalatwia to i owo dla klasy. Tez jest to metoda, bo jak dzięki tobie przełożą sprawdzian, albo kartkówkę tudzież zalatwisz dla klasy coś innego, to klasa będzie Cię chronić. Zobacza w tym interes wlasny.

W potyczkach słownych naucz się ciętej riposty a w końcu zostawią Cię w spokoju, bo nikt nie zaryzykuje osmieszenia siebie.

Mozesz zapisac się na jakieś zajęcia ze sztuk walki i nauczyć się nie tyle bić, co bronić i nie dac sobie krzywdy zrobić. Jak się wieśc rozniesie, malo kto będzie zaczepiał kogoś kto z półobrotu może w pysk dać. A i na takich zajęciach zwykle poznaje sie grono fajnych osób, zdobywa kumpli. A w grupie raźniej i na kilku karateków nikt sie rzucac nie będzie.

Wiem z doświadczenia bo u mojego młodego tak to własnie funkcjonuje.

Najgorszą rzeczą jaką zrobić mozesz to nie zrobić nic poza zastanawianiem sie czego los chce cię nauczyć. Ano chce ciebie nauczyć, że siedzieć i plakać jest najprościej ale najmniej skutecznie rozwiązuje sie klopot. To sa Twoje wybory, brak działania też nim jest. Zmień coś w swoim życiu, powoli ale zacznij wprowadzac te zmiany, weź życie w swoje łapki i idź do przodu. Naucz się podejmowac decyzje. I szukac rozwiązań, bo one zawsze są.
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Pn mar 25, 2013 11:03 pm

Re: Czego los ode mnie chce?

świetna rada!
"Dwie drogi w żółtym lesie szły w dwie różne strony:
Żałując, że nie da się jechać dwiema naraz
I być jednym podróżnym, stałem zapatrzony
W głąb pierwszej z dróg, aż po jej zakręt oddalony,
Gdzie wzrok niknął w gęstych krzakach i konarach;