nocne małe obrazy/kadry

praktyczne wskazówki z różnych ścieżek, od szamanizmu po magię wysoką.

Moderator: Kapelusznik

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr gru 12, 2012 10:22 am

nocne małe obrazy/kadry

Dziś próbowałem oobe 4+1 i przy zamkniętych oczach miałem obrazy, małe, dało się mniej więcej wytyczyć ramy, choć lekko było wszystko niewyraźne, przedstawiały pomieszczenia i czasem osoby w nich, raz złożył się nawet tak jakby krótki film na około 5 klatek. W przeciągu czasu do 30 dni (zawsze w czasie nocnej medytacji) też te kadry się formowały, ale dopiero dziś coś wyszło. Chociaż przyznam że te ramy były chyba wielkości ekranu komórki do której parę razy zajrzałem w nocy.
A i musiałem uważać żeby zbyt nie wysilać mięśni oczu co do tych kadrów.
Co to jest? Bo ja tego nie rozumiem.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr gru 12, 2012 11:02 pm

Re: nocne małe obrazy/kadry

To faktycznie może być skutek patrzenia na komórkę w ciemności. Widzimy nie oczyma, lecz mózgiem. Sygnał nerwowy dociera z oczu do mózgu, gdy cząstki światła uderzają w komórki tworzące warstwę wewnątrz oka. W takiej komórce zachodzi reakcja chemiczna, w której bierze udział zwiazek zbudowany z min. witaminy A. Zanim ten związek zostanie na nowo zregenerowany, mózg wciąż odbiera od komórek sygnaly, ze pada na nie światło. W środku nocy dodatkowo mózg może odbierać takie plamy światła przy zamkniętych oczach jako pojawiające się fragmenty snu i przekształcać je tak że zaczynają się np. ruszać. Ćwicz dalej, może wyjdzie z tego coś ciekawego.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Cz gru 13, 2012 10:04 am

Dzięki za wytłumaczenie. :tongue:=+;P

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Śr gru 26, 2012 11:23 am

Fiodor nie pchaj się w oobe póki nie będziesz mial dośc wiedzy i stosownego wieku. Bo to nie jest zabawa.
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Powrót do PRAKTYKA