A kto ziół nie palił, niechaj pierwszy rzuci kamień...

Linki do stron wszelakich - począwszy od szeroko pojętego okultyzmu a skończywszy na stronach z np. muzyką

Moderator: Kapelusznik

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pt lip 13, 2012 4:35 pm

A kto ziół nie palił, niechaj pierwszy rzuci kamień...

Witam

Dawno mnie tu nie było. Ale znalazłszy ciekawy artykuł o początkach judaizmu i chrześcijaństwa w narkotycznych wizjach postanowiłem natychmiast się tym z Wami podzielić. Artykuł na prawdę ciekawy i dający do myślenia.
A tak przy okazji, czy jest może ktoś z szanownych szamanów w okolicach Zielonej Góry może, w celu wspólnym przejścia "szamańskiej wędrówki"?

Link do artykułu:
http://vetulani.wordpress.com/2012/07/0 ... uci-winem/
odwaga, wytrwałość, uśmiech
Natężenie świadomości

Post Wt sie 07, 2012 4:00 pm

Re: A kto ziół nie palił, niechaj pierwszy rzuci kamień...

Nigdy nie paliłem ziół, nie narkotyzowałem się.
Największą energię posiada się będąc WOLNYM.
Prawdziwy szaman wprawia się w stan maksymalnej mocy bez środków zakłócających tworzenie myśli.

Alicja
Alicja

Post Śr sie 08, 2012 10:42 am

to jeszcze wszystko przed Toba ;P prawdziwy szamanie :)

Post Śr sie 08, 2012 7:22 pm

wędrowiec napisał(a):to jeszcze wszystko przed Toba ;P prawdziwy szamanie :)

Narkotyki są dla przytępionych umysłowo, dla niezdolnych psychicznie. Aby być szamanem trzeba mieć trzeźwy umysł, zdolny kierować Energią Boską zgodnie z wolą szamana.
Energia Boska nie powinna się rozpraszać lub kumulować na skutek środków ubezwłasnowalniających człowieka.
Jeśli ktoś takowe stosuje, oddaje swoją moc w zniewolenie produktami obcego pochodzenia. Staje się kimś przypadkowym i nie nadaje się na przywódcę.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz sie 09, 2012 12:44 am

Małą masz wiedze o używkach patrze. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Są takie które otępiają, dają tylko przyjemność, są takie które stymulują a i są psychodeliki które poszerzają świadomość.

PRAWDZIWY SZAMAN, pracuje z duchami zwierząt i roślin. Spożywając grzyby, kaktusy, powoje, zioła... pracuje z duchami tych roślin. A duchy psychodelików są potężnymi duchami i cennymi sojusznikami jeśli taka jest ich wola.
Stare Bóstwa podobno śpią...

Post Cz sie 09, 2012 1:52 pm

Kenneth napisał(a):Małą masz wiedze o używkach patrze. (-)
PRAWDZIWY SZAMAN, pracuje z duchami zwierząt i roślin. Spożywając grzyby, kaktusy, powoje, zioła... pracuje z duchami tych roślin. A duchy psychodelików są potężnymi duchami i cennymi sojusznikami jeśli taka jest ich wola.

Wiedza jest wyuczona, nie przysparza Energii, tylko ją rozprasza na różne gałezie wiedzy.

Wszystkie pokarmy należy spożywać w zwykłym głodzie.
W zwykłym głodzie.
W zwykłym głodzie.
A więc jemy chleb z tej ziemi, pijemy wodę z tej ziemi. Nie należy jeść chleba i pić wody z innej ziemi.

Wszystkie duchy jakie znamy na podstawie wiedzy, nie są Niczym innym niż JEDNYM DUCHEM nieznanym, niepojętym, którego Energia Czysta przepływa przez nasze ciało, bez perturbacji psychodelikami.

Jeśli w naszym ciele istnieją grzyby 1000-letnie, bakterie 1000-letnie, to one współpracują z naszym ciałem w starzeniu się materii. One mają znaczenie materialne a nie duchowe. Paląc materialne zioła przyspieszamy starzenie materii, tymczasem materia nie powinna się ani utleniać ani konserwować.

Materia powinna sie NATURALNIE STARZEĆ.
W materialnym starzeniu się materii odtwarza się NATURALNY ODZYSK ENERGII.

Szaman nie powinien sie SPALAĆ WYBUCHOWO tylko NATURALNIE PŁONĄĆ.

Reasumując:
Narkotyki są dla zniewolonego ludu miast i wsi.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt sie 10, 2012 5:12 am

Najpierw ********(Djembe) Ci do głowy antynarkotykową propagande, czy to było już po tym jak zająłeś sie szamanieniem?

Nie lubię cenzurować, ale NIE PRZEKLINAJ!!!!
Stare Bóstwa podobno śpią...

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr sie 15, 2012 3:20 pm

Rośliny mocy to poprostu inny "autobus" którym podróżujesz, może cię zawieźć w różne miejsca. Bez nich to tak jakbyś poruszał się rowerem lub pieszo. Wszystkie środki transportu są potrzebne, od ciebie zależy jak ich użyjesz i po co. Co do kwestii uzaleznień, szkodliwości itd... nie występują o ile podchodzi się do rośliny z odpowiednim nastawieniem i wnętrzem. Sam przez jakiś czas sprofanowałem Marihuane i skończyło się uzależnieniem. Droga z Roślinami Mocy to ciężka i wymagająca wędrówka i mało ludzi jest na nią gotowa. Dlatego tak ważne jest poznanie Siebie, zrównoważenie elementów oraz wiedza.
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Cz sie 16, 2012 11:25 am

noezb napisał(a):Rośliny mocy to poprostu inny "autobus" którym podróżujesz, może cię zawieźć w różne miejsca. Bez nich to tak jakbyś poruszał się rowerem lub pieszo. (-)
Dlatego tak ważne jest poznanie Siebie, zrównoważenie elementów oraz wiedza.

Podróżowanie powinno odbywać się z prędkością naturalną, przy której naturalnie funkcjonują nasze zmysły.
Jeśli idę z prędkością 5km/godzinę widzę, słyszę, zwęszam i smakuję więcej, niźli bym podróżował z prędkością nadnaturalną 50km/godz.

Cóż z tego, że lecąc samolotem znajdę się w miejscu piechotą nieosiągalnym? W czasie podróży niewiele widzę, niewiele poznaję, a znalazłszy się w nieznanej krainie jestem obcy i niezdolny zrównoważyć swoich braków wobec panującego w tej krainie stanu rzeczy.

Filozoficzny CZAS jest odmierzany zegarem biologicznym i nie można go przyspieszyć podróżą. Nic się w zamian wartościowego nie uzyska.

* *
Poznanie siebie to niekończący sie proces akcji wobec innych i ich reakcji. To niekończąca się rozmowa w OBLICZU INNEGO.

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz sie 16, 2012 2:44 pm

SzamanCow napisał(a):
noezb napisał(a):Rośliny mocy to poprostu inny "autobus" którym podróżujesz, może cię zawieźć w różne miejsca. Bez nich to tak jakbyś poruszał się rowerem lub pieszo. (-)
Dlatego tak ważne jest poznanie Siebie, zrównoważenie elementów oraz wiedza.

Podróżowanie powinno odbywać się z prędkością naturalną, przy której naturalnie funkcjonują nasze zmysły.
Jeśli idę z prędkością 5km/godzinę widzę, słyszę, zwęszam i smakuję więcej, niźli bym podróżował z prędkością nadnaturalną 50km/godz.

Cóż z tego, że lecąc samolotem znajdę się w miejscu piechotą nieosiągalnym? W czasie podróży niewiele widzę, niewiele poznaję, a znalazłszy się w nieznanej krainie jestem obcy i niezdolny zrównoważyć swoich braków wobec panującego w tej krainie stanu rzeczy.

Filozoficzny CZAS jest odmierzany zegarem biologicznym i nie można go przyspieszyć podróżą. Nic się w zamian wartościowego nie uzyska.

* *
Poznanie siebie to niekończący sie proces akcji wobec innych i ich reakcji. To niekończąca się rozmowa w OBLICZU INNEGO.

Nie mówię tutaj o szybkości podróży. Chodziło mi o środek transportu sam w sobie, może inaczej. Zapomnij o autobusie i wyobraź sobie , że zamiast niego masz rolki. Tą sama drogę odbierzesz w zupełnie inny sposób. Pozatym, tam gdzie podróżujemy czas nie istnieje.

Jak cię czytam to mam wrażenie , że zamiast własnych przemyśleń rzucasz hasłami i nie do końca starasz się je dopasować do tematu.

Leciałeś kiedyś samolotem? Chyba spałeś podczas podróży jeśli twierdzisz, że niewiele widziałeś i czułeś. Zresztą możesz zawsze polecieć paralotnią, potem stań przed lustrem i powtórz sobie w twarz to co tu napisałeś...

Post Cz sie 16, 2012 5:16 pm

noezb napisał(a): Nie mówię tutaj o szybkości podróży. Chodziło mi o środek transportu sam w sobie, może inaczej. Zapomnij o autobusie i wyobraź sobie , że zamiast niego masz rolki. Tą sama drogę odbierzesz w zupełnie inny sposób. Pozatym, tam gdzie podróżujemy czas nie istnieje.

Jak cię czytam to mam wrażenie , że zamiast własnych przemyśleń rzucasz hasłami i nie do końca starasz się je dopasować do tematu.

Leciałeś kiedyś samolotem? Chyba spałeś podczas podróży jeśli twierdzisz, że niewiele widziałeś i czułeś. Zresztą możesz zawsze polecieć paralotnią, potem stań przed lustrem i powtórz sobie w twarz to co tu napisałeś...

Bujasz w żywe oczy. Czas istnieje wszędzie, gdyż czas jest funkcją naszego ciała. Jeśli myślę, ruszam dłonią lub nogami, jednocześnie płynie czas. Czas też płynie po mojej śmierci i oznacza ciała mego nieskończony rozkład.

Nie stawaj przed lustrem, gdyż ono daje fałszywy obraz samego siebie. Oglądanie siebie w lustrze jest rodzajem samogwałtu i Niczego nie przysparza a raczej ujmuje świadomości siebie.

Rolki powiadasz... przez góry lasy doły? Idź szatanie w pierony.

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz sie 16, 2012 5:51 pm

SzamanCow napisał(a):
noezb napisał(a): Nie mówię tutaj o szybkości podróży. Chodziło mi o środek transportu sam w sobie, może inaczej. Zapomnij o autobusie i wyobraź sobie , że zamiast niego masz rolki. Tą sama drogę odbierzesz w zupełnie inny sposób. Pozatym, tam gdzie podróżujemy czas nie istnieje.

Bujasz w żywe oczy. Czas istnieje wszędzie, gdyż czas jest funkcją naszego ciała. Jeśli myślę, ruszam dłonią lub nogami, jednocześnie płynie czas. Czas też płynie po mojej śmierci i oznacza ciała mego nieskończony rozkład.

Mylisz się, ale nie zamierzam wyprowadzać cię dalej z błędu, mimo tego nie wprowadzaj w błąd innych...
SzamanCow napisał(a):Nie stawaj przed lustrem, gdyż ono daje fałszywy obraz samego siebie. Oglądanie siebie w lustrze jest rodzajem samogwałtu i Niczego nie przysparza a raczej ujmuje świadomości siebie.

Rolki powiadasz... przez góry lasy doły? Idź szatanie w pierony.

Totalnie nie zrozumiałeś porównania, dalsza polemika z tobą niema sensu... Dla twojej wiadomości nie rozmawiamy tutaj tylko o świecie fizycznym, jeśli odrzucasz inne wymiary i byty to trafiłeś na niewłaściwe forum.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N sie 25, 2013 10:00 pm

I ja przyłączę się do rozmowy.

Na tym forum temat roślin mocy celowo omijany był szerokim łukiem przede wszystkim żeby nie prowokować tego typu dyskusji. Mimo wszystko spróbuję jednak napisać coś w temacie użycia środków psychoaktywnych w praktyce szamańskiej. Omawiacie tutaj samo narzędzie wyrywając je z szerszego kontekstu. Rośliny mocy są nimi a nie narkotykami tylko jeżeli używane są w odpowiedni sposób(nie zagłębiając się w szczegóły, kto ma wiedzieć ten wie). A w praktyce szamańskiej o ich użyciu lub nie decyduje TRADYCJA w jakiej jesteśmy inicjowani. Tak więc...(muszę popracować nad stylem wypowiedzi) sugeruję odpuścić sobie rozmowy na temat wchodzenia w trans nie przyspieszając go, bo ma się to nijak do rzeczywistości.
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Pn sie 26, 2013 7:08 am

Wielkie piwo dla Ciebie :piwo:
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Powrót do LINKI