Szamanizm naszych czasów - z lukrem czy na ostro?

Duchy maszyn, elektryczności, miast. Jak z nimi pracować i czym się różnią od duchów natury

Moderator: Kapelusznik

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post N maja 22, 2011 2:20 am

Re: Szamanizm naszych czasów - z lukrem czy na ostro?

Ciesz się ze nie biję :D
GDY WILKOŁAK ZAMIENIA SIĘ W CZŁOWIEKA OGON ZAWSZE POZOSTAJE
W życiu wszystko ma swoja cenę. Musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

http://forumezo.pl/index.php

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post N maja 22, 2011 6:10 am

Believe11111 napisał(a):
dyskretne metody niż danie w morde.
W krainie ślepców jednooki jest królem

Ja tam wole dac w morde tyle ze przez net? tak dalece nauka i technika,niestety nie doszła a szkoda
az mnie rece swedzą na samą myśl

Hmm... Tyle niepotzrebnej agresji... Brrr
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Post N maja 22, 2011 9:11 am

Believe11111 , podzielam zdanie, choć preferuję też trzepnąć na żywo kogoś. Rozładowuje to napięcie z pewnością przy okazji zachodzi wymiana energii - natura :D

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post N maja 22, 2011 10:06 am

[quote="Dziewanna"]Believe11111 , podzielam zdanie, choć preferuję też trzepnąć na żywo kogoś. Rozładowuje to napięcie z pewnością przy okazji zachodzi wymiana energii - natura :D[/quote
Oczywiscie ,ja tez preferuję wszystko co jest naturalne i przy okazji nic w przyrodzie nie ginie
wszystkie długi, zwłaszcza energetyczne nalezy zwrócić ;)
szkoda ze nie wszystkie sie da i potem choroby,ech zycie :|
Szept, ponownie brakło Ci poczucia humoru

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post N maja 22, 2011 10:50 am

Poczucia humoru mi nie brak, zauważ sarkazm w tamtej wypwiedzi :P
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N maja 22, 2011 1:26 pm

Poczucie humoru to kwestia bardzo subiektywna, podobnie jak gust. Jedna osoba ten sam dowcip może uważać za mega śmieszny a druga w ogóle nie zauważy że to żart ;)

Alicja
Alicja

Post Pn mar 12, 2012 5:21 am

Kenneth napisał(a):I to jest skuteczniejsze, bo jak spalisz męndzie dom to bedzie.. lipa. A jak rzucisz klątwe to na pewno koleś nie powie w sądzie że rzucił ktoś na niego klątwe. W sumie kiedyś już była o tym rozmowa z MinistremBytu, jak to chciał sie odegrać na sk***łych sąsiadach.

Odegrać czy obronić? O ile samoobrona chyba może ostatecznie w jakiś sposób usprawiedliwiać takie praktyki (jakkolwiek teoretycznie zawsze są inne sposoby), o tyle rzucanie na kogoś klątwy po to, by się na nim odegrać jest moim zdaniem co najmniej głupotą.

Kenneth napisał(a):Ja tam klątw nie rzucałem bo nie miałem zadnego na tyle poważnego powodu, a wiadomix ze rzucanie klątw moze też sie odbić na rzucającym.

Nie ma nic bez konsekwencji. Każda klątwa prędzej czy później odbije się na rzucającym. Czasem bardzo szybko.

Kenneth napisał(a):Ale trzeba sie bronić kto jak potrafi.

Gorzej, jeśli nie potrafi, tylko wydaje mu się, że potrafi. No, ale wtedy może szybciej się nauczy, że i dlaczego nie wsadza się palca w kontakt.
"Kto nie umie przysiąść na progu chwili, puszczając całą przeszłość w niepamięć, kto nie jest zdolny trwać w miejscu jak bogini zwycięstwa, nie doznając zawrotu głowy ani lęku, ten nigdy nie dowie się, czym jest szczęście."

F. Nietzsche

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Pn mar 12, 2012 8:20 pm

Xena napisał(a):
Kenneth napisał(a):Ja tam klątw nie rzucałem bo nie miałem zadnego na tyle poważnego powodu, a wiadomix ze rzucanie klątw moze też sie odbić na rzucającym.

Nie ma nic bez konsekwencji. Każda klątwa prędzej czy później odbije się na rzucającym. Czasem bardzo szybko.

Dlatego właśnie ludzie wymyślili ofiary, jesli ktoś jest w stanie zaakceptować fakt że to co robi ma swoją cene (zamiast myśleć naiwnie że od tak sie uda) i jest na tyle dojżały to czemu nie? Niektórym przydaje się "nauczka".
Zresztą ofiara to coś w rodzaju pożaru kontrolowanego.
Niemniej to trudna "sztuka".
لا شئ واقع مطلق بل كل ممكن

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt mar 13, 2012 5:31 am

Zawsze o tym wiedziałam.Szkoda że niektórzy nie i zapędziła ich w kozi róg niestety, własna pycha i pewność siebie.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post So lut 16, 2013 6:08 am

Siema na temat szamanizmu jestem nowy.
Z szamanizmem borykam się od ponad 3 lat niestety po
2 latach zaczołem rozumieć, po wizjach ogarniać temat zacząłem gdy wpisałem rozczłonkowanie w google co na to sennik http://www.sennikonline.pl/rozczlonkowanie/ tam też są 2 moje wizje sprzed lat pod tą samą ksywą. Rozmawiałem z WJ jednak prawie nic konkretnego się nie dowiedziałem, zrozumiałem że to indywidualna droga, troche opóźniłem bo przez 3 lata byłem często zamykany w szpitalu. Stwierdzili sch. paranoidalna(na początku stan ekstatyczny, urojenia wielkościowe, jakościowe nom odbiło trochę pamiętacie pfk-jestem bogiem podobna jazda jednak ze względu na efekty na treningach które kłuły w oczy kolegów, stwierdziłem że jestem nadludzką osobą,
żałuje uniknołbym 3lat piekła a następna moja diagnoza
mówiłem o wizjach, zostałem schizofrenikiem.
Chciałem wam pokazać Kabałe w świetle szamanizmu, jeśli sie interesujecie to jest to jakby mapa szamanizmu zobaczcie. Oczywiście wiem że wiecie że kabała jest pisana kodem językowym.
Sefira jesod
Jesod to podstawa wyobraźni.
Kiedy samiec pawia rozkłada swój tęczowy ogon, ogląda astralną samicę wielkiej urody.
Eliade opisuje kobiete szamana która pojawia się w jego wizji nawet z tej okazji były wesela w świecie fiz.
<Inicjacja szukamy dalej> szaman rozczłonkowanie prosze bardzo
Strach wywołuje koszmary pełne diabłów i rozdziawiających paszcze potworów.
Ścieżka szin
- z malchut do hod
Z bólu i palących potrzeb malchut rodzi się surowa moc. W fizycznym świecie są zęby i pazury, które rozdzierają ciało na strzępy.
Z fizycznych doświadczeń utkane zostają sny, wizje i legendy. Po oderwaniu się od ziemi tworzą one pewną świadomość, lunarny sen o krainach nie oglądanych okiem śmiertelnika i pełnych muzyki, która nie pochodzi z żadnych ust czy instrumentów.
nom miałem takie przeżycia jednak zawsze kiedy pracuje nad wizją dostrzegam nowe szczegóły tak jakby było w niej na maxa upchane i coraz więcej i więcej.
W życiu chciałbym znaleźć miłych ludzi na temat, znam 1 osobę ale lubi się wywyższać kiedyś byłem troche traktowany jak lider zrozumiałe, denerwują mnie ciągłe bitwy, szukam spokoju, jednak cały czas ktoś coś burzy wciąż staram się rozwijać jednak czasem trzeba było poczekać. Na razie jestem jednak małym gnojkiem który szuka kontemplacji w samotnośći. Wychodze jakimiś fartami z opresji może to i dzięki głosom które w transie mnie często obgadują dlatego się bardziej pilnuje. Jestem po trochu ćpunem he, lubie MJ, szczególnie nocą palić chodzić po lesie, biegać wokół pogori. Od kumpli różni mnie to że mnie palenie stymuluje ich uspokaja, często nie rozumieją dlaczego tak jak szybko wpadam tak szybko znikam, często przez to niesmaki że zależy mi tylko na ujaraniu a nie znajomości eh.
Dużo straciłem, chce odbudować. Teraz interesuje mnie pogłębienie stanu śnienia. Nie mam snów prawie wogóle. Czasem jak śpie to tylko czuje świadomość w ciele i tyle nic sie nie dzieje jest trwanie, a wizja gdy jest to nagle i rzadko nie trzeba się skupiać sama się wyświetli jak dalej dojde dostane wskazówke.
Dziękuje ludziom takim jak wy którzy tworzą to forum i pomagają szukają tajników wiedzy szamańskiej. Sorry za pismo, gdy chce coś ładnie napisać to musze b. długo siedzieć, poprawiam, zmieniam a może tak lepiej to ująć, nie, wole napisać prosto z głowy nie lubie długich posiedzeń.
a i mam nadzieje że tutaj nikt nie potraktuje mnie jako wariata.
,,ja mam tu" -SS
Poprzednia strona

Powrót do SZAMANIZM I ANIMIZM MIEJSKI