Druidyzm

Teoria nauki o wierzeniach ludzkich - problematyka i zagadnienia związane z religioznastwem, mitologią, kulturoznastwem, lingwistyką kulturową etc.

Moderator: Kapelusznik

Post So paź 30, 2010 1:38 pm

Druidyzm

Zastanawiam się nad członkostwem.W Polskim ciemnogrodzie nie ma szans na rejestrację jakiejkolwiek rodzimej religii a ja już mam dosyć problemów i czekania aż moja apostazja zostanie zaakceptowana i sformalizowana przez funkcjonariuszy kościoła judeo-chrześcijańskiego.W związku z tym chciałbym wstąpić oficjalnie do grona druidów a tym samym kończąc moje fikcyjne chrześcijaństwo urzędowe na papierku.Jak to zrobić?Do kogo się udać?Jak nie zostać wciągniętym w jakieś paradruidyczne sekciarstwo?Musiałbym osobiście udać się do Wielkiej Brytanii?

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N paź 31, 2010 12:39 pm

Re: Druidyzm

Również mnie to interesuje
Stare Bóstwa podobno śpią...

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post N paź 31, 2010 1:58 pm

Jest OBOD i ADF można tam próbować ;]

Post N paź 31, 2010 2:48 pm

To oko takie zmrużone to po co?Czego ono jest symbolem? :D Symbolizuje że OBOD i ADF to pic na wódę i trzeba ostrożnie z nimi? :>

Post Śr lis 03, 2010 7:33 pm

OBOD:"The Bardic course is not available in Polish, only in Czech, French, Dutch, German, Italian and soon Portuguese."

Dziękuję,po ptokach.Polska jak zwykle oświecona światłem Syjonu,można wybrać między byciem katolikiem a niczym.Chociaż z drugiej strony jest jeszcze http://www.slowianskawiara.pl/indexpolska.html
Mam nadzieję że coś z tego wyrośnie poważnego.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So gru 04, 2010 3:56 pm

Może kiedyś w końcu bedzie dostępny kurs po Polsku.. jakby ktoś sie o tym dowiedział, prosze zeby dał znac tutaj ;). Nawet jeżeli to ma byc za 30 lat..
Stare Bóstwa podobno śpią...

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pn cze 06, 2011 12:53 am

Nie lepiej nauczyć się języka angielskiego w 2 lata ? :)
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Śr mar 28, 2012 2:26 am

Pierwsza część kursu bardowskiego jest prawie do końca już przetłumaczona. Więc niebawem, zakupując w Wielkiej Brytanii kurs, będzie go można zamówić po polsku.

Ale ja czegoś nie rozumiem - jak można interesować się celtycką ścieżką bez znajomości angielskiego i przynajmniej jednego z języków celtyckich, ze szczególnym naciskiem na irlandzki gaelic albo walijski? Jak to na innym forum napisał jeden z prekursorów współczesnego druidyzmu w Polsce (był pierwszy, później było nas troje...):

"Nie znam języka i nie dość, że się do tego przyznam, to jeszcze nie mam zamiaru nic z tym robić, bo tak mi dobrze jak jest. Niech mi tu inni przetłumaczą, co chcę i napiszą dla mnie, co chcę, bo ja nie będę czytał po zagranicznemu. Ignorancja wszak Polaka cnotą jest". Z takim podejściem daleko się nie zajedzie. To, jakby druid powiedział: "Nie pójdę do lasu oglądać leśnych zwierząt, bo mieszkam na skraju wsi i mam zamiar oglądać tylko to, co przyjdzie mi pod drzwi." A że kura nie sarna... Kto by się przejmował, w końcu i to je i tamto je, i to sra i tamto sra...

Ale przynajmniej nie zmęczymy się wycieczką do lasu, prawda?

poprawiłem ;) / Kenneth

Powrót do RELIGIOZNAWSTWO OGÓLNE