zabójstwo [?]

Zgłębiamy ulotny język snów. Dział, w którym można opisać swój sen i porozmawiać o jego symbolice.

Moderator: Kapelusznik

Post Śr sie 20, 2008 1:49 pm

zabójstwo [?]

Ehm, od kilku tygodni spać mi nie daje sen, który mnie dręczy co kilka dni. Nie pojawia się co jakiś, równy czas, ale różnie. Gdzieś tak co 3, 4 dni.
Na początku śnię o czymś głupim, kompletnie innym. Później nagle się zmienia sen, a sytuacje zawsze są inne, ale o tym samym sensie.
Więc idę najczęsciej jakimś korytarzem opustoszałym, a białych ścianach. Jednym razem śnił mi się jakby basen, ogromny zbiornik wodny, Podeszłam bliżej i zobaczyłam moje ciało, tak blade unoszące się na tej wodzie. Ciemna woda, normalna, tylko widzę te oczy. Moje oczy, puste. Sen się zmienia.
Nastepnym razem, kilka dni później (ten sen akurat był wczoraj) również szłam tym korytarzem i zobaczyłam najpierw taki jakby drzewo [?] deskę, nie wiem dokładnie jak to nazwać. I sznur. Obróciłam się chcąc już wyjść, ale nagle zobaczyłam (jakby się dopiero pojawiło) też moje ciało zwisające. No, powieszenie.
Dokładnie powtarza się ów korytarz, i scena jak uciekam stamtąd. Jakby kamera, jak na filmach czasem, tak miga. Jakbym miała zaraz zemdleć, ale biegnę z powrotem.
Te sny na początku myślałam, że miną, ale zaczyna mnie to coraz bardziej irytować. Miałam ich około 6.
Jak myślicie, mają jakieś znaczenie ?

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr sie 20, 2008 1:58 pm

Podobny sen był omawiany już tutaj:
http://forum.shamanika.pl/viewtopic.php?t=401
wogóle poruszonych było tam kilka ciekawych zagadnień związanych ze śmiercią w snach
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Post Śr sie 20, 2008 2:05 pm

Jak sen sie powtarza, to napewno ma znaczenie.
Generalnie lazenie po korytarzach, podziemiach, czy czesto lesie to najczesciej jakiest tam zaglebianie sie w siebie - czesto wszystko jest na poczatku obce.
A ze tam gdzies jest Twoj trup, to pewnie znaczyc moze, ze cos sie w Tobie przezylo. Pora zmienic sposob patrzenia na swiat (puste oczy) i przezywania wlasnego zycia.
Inni pewnie dopisza cos wiecej.

Zdrowia!

Post Cz sie 21, 2008 11:38 am

Sny o wlasnej smeirci wskazuja na rozpoczecie nowego etapu zycia, smierc statego ja, lub jakis jego elementow etc.
Powtarzajacy sie sen mowi zwykle o aktualnym procesie, ktory ma na ciebie widac duzy wplyw.
Twoje wskazuja na sfere podswiadoma - stand ta woda, ciemnosc, etc

Post Cz sie 21, 2008 12:53 pm

Oki, dzięki.
Mam nadzieję, że miną :/

Powrót do SYMBOLIKA