Nasze zwierzaczki

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Post Cz lis 13, 2008 2:44 pm

Nasze zwierzaczki

Skoro można, to z wielką radością przedstawię Wam również nasze zwierzaki :).

Ja i Moje Kochanie angażujemy się w TOZie jako dom tymczasowy (DT). Nasze 3 koty trafiły do nas jako tymczasy - i zostały z nami ;). Pierwsza zawitała Freya, potem przez kilka miesięcy tymczasy były naprawdę tymczasami i znajdywaliśmy im domy. A w lipcu urzekł nas Dante, a zaraz po nim Diana, której nikt nie chciał z powodu jej motorycznego upośledzenia. Nasze koty są wykastrowane.

Zdjęcia są miniaturkami, po kliknięciu na nie otworzą się w większym rozmiarze ;).

Oto ich stare fotki (nowe wrzucę gdy wrócę z pracy):

Freya:

Obrazek

Dante:

Obrazek

Diana:

Diana przeżyła bardzo ciężki wypadek samochodowy, jeszcze jako mały kociak. Miała połamane obie tylne łapki, miednicę i ogon. Ogon został jej amputowany podczas operacji, ale kości miednicy i łap zrosły się krzywo. Diana nie potrafi skakać i ma problemy z bieganiem.

Obrazek

Dante i Freya:

Obrazek Obrazek

:D

Mieszka z nami także 13 szczurków (wszystkie samce są wykastrowane). Prowadzę hodowlę szczurów rasowych Anahata Rattery, zarejestrowaną w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych :). Niedługo szykują się u mnie pierwsze mioty :). Są u nas zarówno ogonki rasowe, jak i nierasowe "bidy" adoptowane głównie za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Szczurów.

Geda:

siostra Gyori
Imię: Geda Emerald Moon
ur. 1.10.2007
uszy: dumbo
sierść: standard
oczy: black
barwa: black
znaczenie: self

Obrazek

Gyori:

siostra Gedy
Imię: Gyori Emerald Moon
ur. 1.10.2007
oczy: ruby
barwa: cocoa
znaczenie: blazed berkshire

Obrazek

Balaji:

Imię: Balaji Rattie's Love
ur. 26.06.2008
barwa: beige (diluted)

Obrazek

Miyu:

Imię: Zaya's Miyu
ur. 10.06.2008
uszy: standard
barwa: silverblue

Obrazek

Przyszła mamusia miotu A :). Przywiozłam ją z Finlandii :).

Czika:

ur. marzec 2007
oczy: pink
barwa: albino

Obrazek

Nadia:

ur. 3.06.2008
barwa: american blue
znaczenie: hooded

Obrazek

Rikku:

przyrodnia siostra Leny
ur. 01.08.2007
barwa: agouti
znaczenie: berkshire

Obrazek

Lena

przyrodnia siostra Rikku
ur. 19.08.2007
znaczenie: niestandardowy husky

Obrazek

Sepi:

brat Suna
Imię: Sepi (Spartakus) Rat's Troop
ur. 9.08.2008
sierść: fuzz
barwa: cinnamon
znaczenie: variegated spotted

Obrazek

Sun:

brat Sepiego
Imię: Sun Rat's Troop
ur. 9.08.2008
znaczenie: variegated spotted

Obrazek

Sky:

brat Smoka
Imię: Sky of Zirrael Rattery
ur. 21.09.2007
sierść: rex
oczy: red
barwa: russian blue point siamese

Obrazek

Smok:

brat Sky'a
Imię: Smok of Zirrael Rattery
ur. 21.09.2007
sierść: rex
barwa: silvermink

Obrazek

Orel:

ur. ok. 11.05.2008
oczy: red
barwa: champagne
znaczenie: hooded

Obrazek

A mieszkają w takiej, własnoręcznie zrobionej, klatce:

Obrazek

Zdjęcie też stare, teraz jest tam więcej zabawek i półeczek ;). Klatka ma wymiary: 180 x 93 x 45 cm :).

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Cz lis 13, 2008 5:06 pm

Nakasha, jaka wspaniała menażeria :D

Piękne kociska (tylko mi się zdjęcie Diany nie wyświetla) i rozbrajające szczurzyska, super :ok:

Znam ten klimat, bo przez mój dom rodzinny przewinęły się chyba wszystkie możliwe zwierzaki, później jeszcze tylko w czasie studiów miałam dwa szczury, ale od tamtego czasu żadne zwierzaki ze mną nie zamieszkują... trochę rekompensuje mi ten brak fakt, że nasza ulica jest chyba jakąś mekką kotów, bo jest ich tu pełno i nie ma dnia żebym się na jakiegoś nie natknęła ;)
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Post Cz lis 13, 2008 6:57 pm

Dziękuję :)

Ja również w dzieciństwie i latach szkolnych opiekowałam się wieloma różnymi zwierzętami ;). Przez ten czas odkryłam, że najlepiej dogaduję się z kotami i szczurami i właśnie tymi stworzeniami obecnie się zajmuję :).

Uwielbiam je :D

Diana:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dante:
Obrazek Obrazek Obrazek

Mój wymarzony czarny kocur :D

Freya:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:links:

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz lis 13, 2008 10:02 pm

Piekny zwierzyniec :) W szczegolnosci urzekl mnie Dante, natomiast spartakus omalo co nie doprowadzil mnie do niekontrolowanego ataku smiechu :D
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Cz lis 13, 2008 10:19 pm

Tak właściwie to on nazywa się Sepi, z tym że zdecydowałam się na to imię już po wypisaniu metryki zatem ma dwa imiona :D.

Sepi to fuzz, czyli szczur bezsierstny :). Ma tylko meszek ;). Wygląda przeuroczo :D A jaki jest fajny w dotyku! :D

Post Pt lis 14, 2008 12:10 am

Bardzo mi się podobają uszy Sepiego, nadają mu rozbrajający wygląd :)

Post Pt lis 14, 2008 12:01 pm

To uszy typu "dumbo" - są niżej osadzone i większe, niż standardowe :). Większość szczurków wygląda dzięki nim bardzo pociesznie :D

Post Pn mar 23, 2009 10:25 am

To ja z wielka checia przedstawiam moich czlonkow rodziny .

Oto Loki:

Obrazek

Oto Brain:

Obrazek

Rowniez potocznie nazywane przez moje kochanie Pinki i Brain :)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn mar 23, 2009 8:32 pm

Neon napisał(a):Rowniez potocznie nazywane przez moje kochanie Pinki i Brain

Ale szczury są inteligentniejsze od kotów, nie? To powinno być na odwrót. :D
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pn mar 23, 2009 9:48 pm

nie wiem co do tej inteligiecji, moje przejawiaja bardzo wysoki iloraz z tego co widze :) zobaczy sie jeszcze bo narazie mlode sa(7 miesiecy) :)

Post Wt mar 31, 2009 2:52 pm

Nie mam zdjęć niestety, ale ścignę starą (:P), żeby mi coś podesłała.

Tak czy inaczej, najnowszym nabytkiem są dwie kluchy, tzn. szczury (od Nakashy :D). Jeden jest z hodowli, to Apofis, drugi z interwencji - Samir (arab. towarzysz). Generalnie są dość młode, aczkolwiek Samir spasł się już niesamowicie, zaś Apcio trzyma linię. Nie zmienia to faktu że przypominają mi bardzo Paisanos z książki Tortilla Flat. Dlaczego? No cóż, ich życie polega na tym że:

a) śpią
b) jedzą, piją a potem kupkają i sikają :P
c) tłuką się
d) śpią...

Poza tym mieliśmy dwie żaby, ale ostała się już tylko jedna - rogata. Do tego ok. 10-ciu pająków, w tym tylko jeden mój, reszta Keiry. Mój to Lasiodora Parahybana, czyli Ptasznik Olbrzymi, ona ma już tyle tego, że nie wszystko spamiętam, ale wiem, że ostatnio kupiła młodziutką aviversi, czyli Avicularię Versicolor. Komu się chce, niech zajrzy na gugla, jaki to przepiękny pająk. Ja zdjęć nie wrzucę, bo raz że z pracy nie mam jak, dwa - że mimo wszystko nie każdy zrozumie pajęczą estetykę. :)

Wraz z naszą przeprowadzką planujemy też dokooptowanie do naszej menażerii tzw. kottona, czyli kota. Konkretnie ja marzę o Maine Coonie, koniecznie facecie, ale to wydatek rzędu dwóch tysięcy zł, więc chwilkę sobie poczekam. Pewnie weźmiemy póki co jakiegoś tymczasa, skoro właściciel pozwala, a i ja przy okazji może się uczulenia jakoś pozbędę. ;)

Post So kwi 25, 2009 9:26 pm

Szarańcza napisał(a):Konkretnie ja marzę o Maine Coonie

Ja też! Ale trzeba mieć w domu odpowiednie warunki, bo to olbrzymy, poza tym sporo cierpliwości w pielęgnacji... nasza ruda irlandka pozostawia tyle sierści, że ona mi wystarcza :D (tutejsze dachowce są większe i mają gęstszą sierść od polskich kotów)
Obrazek

Post N kwi 26, 2009 11:43 pm

Mój sierściuch niestety został w Polsce, ale moja mama otacza go troskliwą opieką, do tego stopnia, że ten potwór w mikrym ciele rządzi domownikami :) Jak pan hrabia Miko jest głodny albo chce na spacer po pokoju, to ludzcy niewolnicy muszą się słuchać. Czemu to robią? Bo jak nie, to pręt od klatki w zęby i rock'n'roll od 7 rano :lol:

Obrazek

Post N maja 24, 2009 11:01 pm

Dawno tu nie zaglądałam :D macie fajne zwierzaki!

Szczególnie pozdrawiam Apofisa :D

A do naszych szczurków, jaszczurki (agama brodata) i 3 kotów dołączył w lutym 4-ty kot :D

Norweski leśny z hodowli KOTONLAND*PL.

Horus :D

Był taki piękny zimą:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na wiosnę zaczął się sierścić, więc trzeba go codziennie wyczesywać, ale i tak jest piękny :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Ma 6 miesięcy i waży już 5,5 kg ;)

Ulubieniec wszystkich naszych gości, Sepi:

Obrazek

Dante i Dianka :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Post Pt maja 29, 2009 9:15 pm

Horus jest prześliczny. Dobrze, że nie mam kota bo bym go chyba zamęczyła

Nie mogę się napatrzeć. Chyba się zakochałam ;)

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Pt lip 01, 2011 1:16 am

Re: Nasze zwierzaczki

Ale tu cichutko.
Ja póki co mam tylko jednego zwierzaczka - Lunę. Ma z 10 lat (to przybłęda, nie wiem kiedy się urodziła, ale przybłąkała się będąc szczeniakiem).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "

Powrót do OFF TOPIC