Różdżka

Ważne dopełnienie szamańskiego warsztatu. Dyskusje o możliwościach ich wykorzystania oraz ich użyteczności w pracy z duchami.

Moderator: Kapelusznik

Post N cze 08, 2008 2:17 pm

Różdżka

Tagże jednym z narzędzi jest Różdżka . Powie ktoś jak można niekosztownym sposobem zrobić ją? :wink:

Post N cze 08, 2008 3:07 pm

A to nie jest wyższa magia?
Ja proponuje pójść do lasu i uciąć odpowiednią gałąź, tradycyjnie leszczyna, bez czarny.

Post N cze 08, 2008 3:08 pm

Tak, wyciac sobie kij w lesie - malo kosztowne. ;)
Najlepiej z czarnego bzu, migdalowca albo leszczyny. I najlepiej w neidziele o swicie.
Oczywiscie dzien, uklad planet, faza xezyca i nawet godzina maja znaczenie. Zreszta coz, moim zdaniem prawidlowe zlozenie rozdzki jest pewnego rodzaju sztuka. Moglbym to nazwac kunsztem. Niemniej do tego dochodzi sie w praktyce. ;)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post N cze 08, 2008 4:30 pm

Co prawda, jak zauważył Wyjec róźdżka jest bronią z magi wyższej, a nie stricte z szamanizmu, ale zostawimy ten temat tu, skoro mamy już dział z narzędziami.
Mam jednak nadzieję, że nie pojawi się tu pewien "druid", który swego czasu sprzedawał różdżki swego autorstwa w pewnym zielonogórskim sklepie ezoterycznym, którego nazwy tu nie wymienię. :P
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post N cze 08, 2008 8:15 pm

Acha jak chodzi o leszczyne to ja siębardzo cieszę niedaleko mnie w lesie rośnie :wink:

Post Śr paź 01, 2008 11:28 pm

Różdżki nie są stosowane tylko w magii ceremonialnej. W rytuałach i innych czynnościach magii naturalnej i być może szamanizmu obecne są różdżki częściej zwane laskami. Służą one do transmisji energii z jednego miejsca w inne. Długość takiej laski (różdżki waha się od ok. 25 cm do ponad 1m). Najprostsza forma laski to po prostu drewniany kij. Rodzaj drewna dobiera się odpowiednio do celów do których laska będzie używana. Narzędzie to często jest przyozdabiane kryształami lub częściami zwierząt przez co emanują one silną, naturalną energią. Może być również pokryta znakami mocy. Spotykane są też laski metalowe.
Laska po wykonaniu musi zostać naładowana i dopiero wtedy staje sie przedmiotem magicznym.

Post Cz paź 02, 2008 3:17 pm

Nie wiem jaki sens miało by mieć ładowanie różczki, ale zapewne poświęcenie jej może być przydatne, tak jak i wcześniejsze oczyszczenie komponentów dodatkowych, jak kryształy trzymane wcześniej przez niewiadome ręce.

Post Cz paź 02, 2008 3:54 pm

Bo rozdzka jest rpzewodnikiem mocy, ale mzoan ja takze wyposazyc w zbiornik mocy. I wtedy jej aldowanie to jak ladowanie pistoletu - ze tak to porownam. ;) Po to np sie umeiszcza krysztaly na koncach by byly zbiornikiem mocy. ;)

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz paź 02, 2008 5:54 pm

Dodam ze z czasem ten zbiornik mocy sie powiekszsa :)
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Pt paź 03, 2008 6:03 pm

Ja, pracując nad różdżką, miałem silne skojarzenie tego narzędzia ze strzałą. Ujrzałem kryształ umieszczony na szczycie jako kamienny grot, a na końcu za właściwe poczułem umieszczenie ptasich piór. No i jest to dla mnie narzędzie związane ze sferą atmosferyczną i wiatrem, a nie jak w magii ceremonialnej z ogniem. Odkryłem, że rytualnej strzały używają w swych obrzędach tuwińscy szamani i tybetańscy lamowie bonpo. Wie ktoś może coś więcej na temat szamańskiego użycia strzały?

Post Pt paź 03, 2008 6:46 pm

A ja wczoraj rozmawiałam z czarnym bzem- rośnie na działce rodziców i dość się lubimy ;) - i zgodził sie oddać mi jedna gałązkę na różdzkę, planuję odciąć ją koło pełni- więc niedługo zacznę pracować nad swoją różdzką :)

Post Pt paź 03, 2008 7:12 pm

Łowca Snów, to moze jakis temat zaloz jesli masz takie pytanie odnosnei strzal - tzn nie ma co robic offtopu przy rozdzkach. ;)
Strzala moze sie abrdziej koajrzyc z wiatrem czy blyskawica, niemniej rozdzka to dla mnie wybitnie ogniste narzedzie. I chyba jedno tez z najbardziej osobistych. Kiedys zauwazylem, ze po rozdzce mozna calkiem dobrze ocenic osobowosc wlasciciela. ;)

A sam mam 2 rozdzki - jedna z czarnego bzu i jedna z cisu - jedna od zycia i jedna od smierci. ;)

Powrót do INSTRUMENTY MUZYCZNE I NARZĘDZIA PRACY