Wola walki

Filmy związane z tematyką forum.

Moderator: Kapelusznik

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz lip 17, 2008 10:44 pm

Wola walki

Wzielo mnie cos na te filmiki , ale tego niemozna przepuscic.

http://pl.youtube.com/watch?v=mtLolBrbN ... re=related
Każdy jest, kowalem własnego losu

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt lip 18, 2008 5:00 am

Ale o co chodzi z tym filmikiem, bo nie załapałem idei? :|
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pt lip 18, 2008 12:27 pm

Szacun dla tego kolesia, jezeli to nie jest wyciety fragment z jakiegos filmu, to koles naprawde dal rade. Wiem ze odstaje od tematyki forum.

Post Pt lip 18, 2008 12:35 pm

noezb napisał(a):Szacun dla tego kolesia, jezeli to nie jest wyciety fragment z jakiegos filmu.

A nie jest?

Post Pt lip 18, 2008 12:40 pm

Nocny_Wyjec napisał(a):
noezb napisał(a):Szacun dla tego kolesia, jezeli to nie jest wyciety fragment z jakiegos filmu.

A nie jest?

to na pewno z filmu - przecież prawdziwa uliczna (tu dachowa;) walka nie byłaby filmowana z kilku różnych kamer :)

Post Pt lip 18, 2008 1:58 pm

Wlasnie. :>

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pt lip 18, 2008 3:14 pm

To byla walka ewidentmnie zapowiedziana wczesniej wiec wiecej ludzi moglo wziac kamery a potem to obrobic, tym bardziej ze korenczycy maja fiola na unkcie walki. Takie tylko gdybanie , tez sklaniam sie ze to z filmow, ale poteretyzowaz zawsze mozna :P

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn lip 21, 2008 2:10 am

To byla walka ewidentmnie zapowiedziana wczesniej wiec wiecej ludzi moglo wziac kamery a potem to obrobic, tym bardziej ze korenczycy maja fiola na unkcie walki. Takie tylko gdybanie , tez sklaniam sie ze to z filmow, ale poteretyzowaz zawsze mozna Razz

Eh noezb, teoretyk się z ciebie zrobił. :> A myślałem że moje gdybanie jest czasem dziwne. ;P
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

IOX

Post Śr paź 15, 2008 11:02 pm

Czasami pewne trudne zagadki posiadają rozwiązanie na początku. Toteż zwróćcie uwagę na sam początek. Opisze wam go jak powinien być kręcony.
1 ujęcie przed gościnami idzie kamerzysta (dokładnie przed pierwszym gościem)
2 ujęcie Nagle stoi z tyłu i kręci w bezruchu
3 ujęcie idzie PROFESJONALNIE tyłem znów przed gościnami
4 ujecie PERFEKCYJNIE wychwytuje głowę pierwszego gościa co idzie i miejsce ataku (czyli wie co się stanie) tzw widok z oczu bohatera, w filmach często wykonany (bohater to ten atakujący)
5 ujęcie ukazuje bohatera, w którym widać chęć zaatakowania i sięga ręką ruchem filmowym do kieszeni
6 ujęcie Nagle pum kamerzysta z tyłu i IDEALNIE wychwytuje moment w ruchu wyciągania z kieszeni.
7 ujęcie kolejny cud w setnej sekundzie kiedy bohater zaczyna machać ręką jest przednim i to filmuje
8 ujęcie a sekundę potem w czasie szybkiego machnięcia jest z tyłu (i można zauważyć że ręka jest w takiej samej pozycji pomiędzy końcem 7 a 8.

Co jak co ale na tym filmie nie widać ani jednego kamerzysty, i to w niemożliwych miejscach i czasie kameruje, co wykonanie tego fragmentu co tu opisywałem w przedziale od 1 do 8 ujęcia które trwają w ciągu 15 sekund kręcenia jest niemożliwe. Nie da się za jednym podejściem tego nakręcić w taki sposób.

Po drugie film jest nakręcony z idealną dokładnością, nie drga kamera, kamera idealnie się kręci, przesuwa, pokazuje elementy co się dzieje, omija przeszkody.

Po trzecie widać, ze można przypuścić iż ten film jest nakręcony kamerami o takich samych parametrach lub jedną kamerą.

Więc to jest film nakręcony z planem, więc ta walka jest nieprawdziwa, zafałszowana.
;) pozdrawiam...

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Cz paź 16, 2008 12:23 am

iox, za analizę i spostrzegawczość - piwko. :piwo:
Swoją drogą pewnie tym samym zburzyłeś świat noezba. :D
Ostatnio edytowano Pt paź 17, 2008 5:02 am przez Dream, łącznie edytowano 1 raz

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pt paź 17, 2008 2:18 am

Niczym mojego swiata nie zburzyl, nadal podoba mi sie ten filmik, chodzilo mi o sam fakt woli walki wojownika.

Powrót do VIDEOTEKA