bezsenność i kłopoty ze snem

Najważniejsza powinność szamana; tutaj w znaczeniu nie tylko leczenia indywidualnego, ale także uzdrawiania relacji i miejsc.

Moderator: Kapelusznik

Post Pt gru 19, 2008 1:57 am

bezsenność i kłopoty ze snem

nie mam żadnej wiedzy na temat rozwiązywania tego typu problemów więc zakładam temat
właściwie to proszę o pomoc bo mam problem z zasypianiem i nie tylko ja i chciał bym móc na to jakoś poradzić :D bywa tak ze ktoś nie śpi parę dni i przychodzi noc a on nie może nadal.. wolał bym usunąć przyczyny niż tylko zdławić skutek..

Post Pt gru 19, 2008 2:46 am

Moim zdaniem przede wszystkim najważniejsze to najpierw poznać przyczynę i dopiero wówczas do tej przyczyny dobrać odpowiednie działania. Jeśli chodzi o zioła, to mogę tylko napisać, co mi osobiście pomaga, a na każdego działa co innego w mniejszym lub większym stopniu, działanie zależy też od przyczyny. Wspomagająco napewno może działać melisa (uspokajając), tak samo koszyczek chmielu czy rumianek. Dobry jest też kozłek lekarski (waleriana), wiele więcej w tej chwili niestety nie pamiętam (bo pora późna, a monitor przed którym siedzę, nie ma filtra). Na mnie ciekawie działa kompozycja następujących ziół: koszyczek rumianku, owoc czarnej porzeczki, liść szałwii, liść melisy, ziele palczatki, aromaty, skórka cytryny, kwiat jaśminu, nasiona muszkatołowca. Cciężko mi jednak niestety podać proporcje, ponieważ kompozycja ta znajduje się w pewnej "komercyjnej" herbatce, którą przypadkiem odkryłam i okazało się, że działa; a działa tak, że (opisuję tu własną reakcję) senność pojawia się na ogół do pół godziny po wypiciu i wówczas najważniejsze jest, by się jej poddać (na ogół nie jest to trudne, raczej następuje spontanicznie) i wówczas równie ważne jest, by następnego dnia nikt nie budził Cię ze snu. Jak chcesz wypróbować, mogę Ci podać nazwę w prywatnej wiadomości, bo nie zamierzam w żadnym wypadku robić reklamy

Możesz też spróbować zrobic nalewkę z waleriany (niestety nie wypróbowywałam):
Po 2 łyżki rozdrobnionego korzenia i kłączy kozłka wsypuje się do butelki z ciemnego szkła i zalewa szklanką spirytusu. Po tygodniu należy przecedzić.

Pije się przez 3 tygodnie 3 razy dziennie po 10 - 20 kropli. Następnie należy zrobić 2 - tygodniową przerwę. Przedawkowanie nalewki może być bowiem przyczyną kołatania serca i bólów głowy.

Według mnie najważniejsza jest jednak medytacja i głęboki wgląd w siebie. Bez tego nie wyeliminujesz przyczyny, a jedynie właśnie zdławisz skutek, który z czasem powróci, a jeśli usuwa się skutek, pozostawiając przyczynę - to drugie, kiedy już powraca, robi to zwykle z większą siłą.

Post Pt gru 19, 2008 1:03 pm

Wedlug podejscia POPowskiego (ktore dla mnie osobiscie jest bardzo skuteczna metoda pracy nad soba) mozna by z grubsza popatrzec na to tak:

Najprawdopodobniej, bezzennosc cos Ci daje - albo jakas korzysc, albo jakas specyficzna energie (ktroej bycmoze nie wykorzystujesz), albo stan umyslu, albo przynajmniej cos symbolizuje.
Zastanow sie nad tym i sprobuj docenic to co sie moze za tym kryc - moze np. potrzebujesz wiecej "snienia" na jawie? Staraj sie zbadac te swoja bezsennosc, pomedytowac o niej, mozesz ja nawet sprobowac narysowac, albo i z nia nawet porozmawiac ;)

A z innej beczki - kupilem ostatnia ciekawa ksiazke (nie twierdze, ze jest alfa i omega, ale cos w niej jest). "Co twoja choroba mowi o tobie" [Kurt Tepperwein].
O bezsennosci pisze:
"Poniewaz podczas snu powracaja do swiadomosci sfery, ktore podczas dnia zostaly zepchniete do podswiadomosci, dlatego czynnosc zasypiania wymaga zaufania, a takze zdolnosci do ograniczenia swojej aktywnosci i zrezygnowania ze sprawowania kontroli nad samym soba. Ten kto ma problemy z zasypianiem, powiniem swiadomie zamykac dzien i - zamiast rozmyslac nad wydarzeniami nastapnego dnia - nauczyc sie ufnego oddawania nocy."
Dalej troche o osobach starszych i troche lania wody i masla maslanego ale tez stwierdzenie, ze lęk przed samym soba moze byc przyczyna bo "podczas snu bedzie musial stanac ze wszystkimi obawami i stlumionymi uczuciami twarza w twarz"
ale tez: "niewygodne lozko, niewlasciwa temperatura otoczenia, ciezkostrawne potrawy, napoje pobudzajace" (moze jednak ta ksiazka nie jest taka glupia :razz: ).
Dalej: "Sen nie powinien byc przede wszystkim zadnym obowiazkiem. Czesto pragnienie snu jest wlasciwie ucieczka przed wlasnym zyciem, jesli jest ono pozbawione tresci. Warunkiem spokojnego, relaksujacego snu jest harmonijny stan duszy, ale rowniez zmeczone cialo."

Powodzenia! :ok:

Alicja
Alicja

Post Cz sty 17, 2013 2:09 pm

Re: bezsenność i kłopoty ze snem

Też mam problemy z zasypianiem. ale u mnie to jest takie jakby sezonowe, że tak powiem. np przez 3 tygodnie nie śpię do 4 i budze sie po 4 godzinach, a potem znowu śpię po 11 godzin.

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post N sty 20, 2013 11:30 am

Re: bezsenność i kłopoty ze snem

JeloN56 napisał(a):nie mam żadnej wiedzy na temat rozwiązywania tego typu problemów więc zakładam temat
właściwie to proszę o pomoc bo mam problem z zasypianiem i nie tylko ja i chciał bym móc na to jakoś poradzić :D bywa tak ze ktoś nie śpi parę dni i przychodzi noc a on nie może nadal.. wolał bym usunąć przyczyny niż tylko zdławić skutek..

Przyczy bezsenności moze być wiele i najpierw tzreba te usunąć a potem stosować lub jednoczesnie z tym sposoby na bezsennośc. Przy depresjach, lękach często występują zaburzenia snu.

Powiedz może coś więcej o tym, bo sam fakt klopotów ze snem niewiele mowi o jego przyczynie
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Powrót do UZDRAWIANIE