związanie

Zgłębiamy ulotny język snów. Dział, w którym można opisać swój sen i porozmawiać o jego symbolice.

Moderator: Kapelusznik

Post Pn wrz 19, 2011 12:43 pm

związanie

Witam ponownie, miałam dziwny wyrazisty sen.
śniło mi się, że byłam w domu, była moja mama, mój syn (taki senny syn, nie ten z rzeczywistości) i on zachowywał się nieznośnie, był niegrzeczny, rozwalał wszystko i przyszła jakaś mądra, starsza kobieta, która zaczęła mówić najpierw do mojej matki, że za bardzo jest ze mną związana, że trzyma mnie i do czasu jak mnie nie puści to nie będzie mi się układało w związkach tak jak chcę,Matka nic na to nie powiedziała ( dziwne bo zawsze miałam poczucie, że ze mną jest najmniej związana, w młodości byłyśmy bardzo często w konflikcie - mnie wychowywała babcia), trudno było mi zaakceptować matkę taką jaką jest) powiedziała też, że jeśli chcę by moje dziecko było spokojniejsze to mam wyregulować jemu dopaminę.
dziwny sen, śnił mi się jakiś czas i ciągle za mna chodzi...

Pozdrawiam serdecznie

Sol

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Wt paź 04, 2011 12:11 am

Re: związanie

Najpierw z senników:

Rodzice - Symbol bezpieczeństwa śniącego, który był w młodości otoczony dobrą opieką. Rodzice są w tym wypadku gwa­rancją jego sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu rodzinnym. Spotkanie zmarłych rodziców oznacza, że śnią­cy poszukuje rady i pomocy w jakiejś krytycznej sytuacji. Jeżeli w młodości rodzice nie byli wzorem, wówczas to, co zostało powiedziane powyżej, należy zinterpretować od­wrotnie bądź też jako pogodzenie się śniącego z krzywdą wyrządzoną przez rodziców.

Stara kobieta - kłótnia

Syn - sygnał wewnętrzny, że w twojej psychice nastąpiły jakieś zakłócenia, albo sen ostrzegawczy w odniesieniu do prawdziwego syna.

Dopamina odpowiedzialna jest za przywiązanie do drugiej osoby...

Masz tu wyraźnie zaznaczony konflikt relacji matka - dziecko. Czy to w przypadku Twoim i Twojej mamy, czy Twoim i dziecka 'sennego'. Wychodzi na to, że gdzieś tam chowasz urazę do mamy za to, jak było między Wami w młodości, a powinnaś o niej zapomnieć i ruszyć dalej, już bez urazy. Jest z Tobą związana mocno tak, jak i Ty z nią właśnie ze względu na to wspomnienie, które tkwi nadal w podświadomości. Syn oznacza też wejście na nowy poziom duchowy, wkraczanie na obszar telepatii. Może więc bez uregulowania tej sprawy nie będziesz w stanie dalej rozwijać się duchowo, bo to jest Twoja blokada...

To tylko moje prywatne przypuszczenia, czy jest w tym ziarnko prawdy musisz już sama ocenić. ;)

Dodam jeszcze, że słowa 'moje dziecko' mogą oznaczać po prostu Twoje WEWNĘTRZNE dziecko, które zostało skrzywdzone takim, a nie innym traktowaniem i uspokoisz je dopiero, gdy odrzucisz żal i emocje z tym związane.
Tognas tunge
synar gamle stiar.
Til den som søkjer.

Ravnen flyg i himmelhjul,
i skogen gjestar gamal Tul.

Post Śr paź 05, 2011 6:00 pm

Re: związanie

Dziękuję Ci. Masz rację, pewnie tak jest, często o tym myślę. Bardzo dużo już zmieniłam, wybaczyłam mamie, dużo pracowalam by to zmienić ale możliwe, że coś jeszcze jest, nie wiem jednak co. Chcę to zrobić ale nie wiem już jak, może nie mam do czegoś dostępu, nie wiem. Chcę to zrobić bo mam poczucie, że coś mnie we mnie blokuje, że nie umiem iść dalej. Mam w sobie syndrom odrzuconego dziecka i nie wiem co z tym zrobić, tyle zrobiłam i nadal się boję.

Powrót do SYMBOLIKA