Dom

Zgłębiamy ulotny język snów. Dział, w którym można opisać swój sen i porozmawiać o jego symbolice.

Moderator: Kapelusznik

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Wt paź 28, 2008 3:34 am

Dom

Dom jest symbolem, który często pojawia się w snach. Dom, który symbolizuje osobowość, psyche, to często dom, z którym jesteśmy mocno związani, choć więź czasem może być nieuświadomiona. Domem w moich snach, tym specyficznym, jest dom moich dziadków, w którym spędziłem pierwsze 3 lata swojego życia.

Leżę z żoną pod domem dziadków w W. Leżymy jakby w łózku, ale na ziemi, przy ścianie. Leżąc na plecach patrzę w górę. Tynk odchodzi od ściany całym płatem. W życiu nie widziałem, żeby taki duży płat tynku tak sobie wisiał od ściany. Coś mi nie dawało spokoju. Miałem myślówkę, że jak tak będę leżał, to ten tynk spadnie na mnie. Zabić nie zabije, ale przyjemne nie będzie. Zresztą dziadek mówi, że tynk odpadnie albo go zdejmą, ale nie dziś. Wstaję i widzę czaszkę jakiegoś zwierzęcia w tym tynku. Wchodzę do góry i zrywam tynk, by czaszkę łatwiej było wyjąć. Rozrywam kawałek styropianu i dostaję się do czaszki. Wygląda jak czaszka konia albo jakiegoś dużego zwierzaka.

W tym śnie dom zobaczyłem jakby zrzucał swoją skórę, jak wąż, który rośnie.

Czy wy znacie wasz dom ze snów?

Obrazek
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Wt paź 28, 2008 2:32 pm

I znowu ten kon, teraz zaczyna mi sie lepiej to laczyc . Czarny kon . Czarna Moc, energia smierci , czaszka konia chyba temu samemu odpowiada no nie? :>
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Wt paź 28, 2008 4:34 pm

Czesto (acz napewno nie zawsze) w snach dom odnosi sie do ciala.

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Wt paź 28, 2008 5:01 pm

Chiropter napisał(a):Czesto (acz napewno nie zawsze) w snach dom odnosi sie do ciala.

Czy często to raczej z tym bym się nie zgodził. Mnie się ten dom śnił wiele razy i zawsze sen dotyczył psychiki a nie ciała. No chyba że jestem wyjątkiem. ;)

noezb napisał(a):I znowu ten kon, teraz zaczyna mi sie lepiej to laczyc . Czarny kon . Czarna Moc, energia smierci , czaszka konia chyba temu samemu odpowiada no nie? Smile

Masz rację noezb, nie zauważyłem korelacji ze snem o pieśni mocy. I to by wyjaśniało dlaczego czaszka była wmurowana i wyjąć ją można było dopiero po zerwaniu tynku-skóry. To tak jakby ta moc była blokowana przez starą "skórę", system, osobowość, etc. I to akurat świetnie pasuje do mojego ostatniego uwolnenia się spod pewnego systemu. :>
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Wt paź 28, 2008 5:34 pm

Dreamcatcher napisał(a):Chiropter napisał:
Czesto (acz napewno nie zawsze) w snach dom odnosi sie do ciala.

Czy często to raczej z tym bym się nie zgodził. Mnie się ten dom śnił wiele razy i zawsze sen dotyczył psychiki a nie ciała. No chyba że jestem wyjątkiem. Wink

To pewnie zalezy od osoby. Czasem to mam wrazenie, ze sny, wraz z praca nad nimi, potrosze dostrajaja sie do sniacego i snia sie tak, zeby latwiej bylo je interpretowac. I jak ktos ma przekoanie, ze symbol x odnosi sie do sprawy y, to jak sny beda chcialy sie wypowiedziec o sprawie y to uzyja symbolu x.
Sorry, ze trudne zdanie - ale w slabej formie dzis jestem :&

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Wt paź 28, 2008 5:48 pm

Dreamcatcher napisał(a):Masz rację noezb, nie zauważyłem korelacji ze snem o pieśni mocy.

hehe, zauwazylem ze o wiele latwiej sie mi interpretuje czyjes sny, jak zabieram sie za wlasne to sie czesto wykladam. :lol:
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post So wrz 18, 2010 3:03 pm

Re: Dom

Ktoś z was umieścił zdjęcie domu...chciałam się dowiedzieć skad pochodzi ten dom i dlaczego ten dom.
Ten dom bardzo przypomina mi dom z mojego snu.

Muchomorowa Czarownica
Muchomorowa Czarownica

Post So wrz 18, 2010 5:11 pm

Jak widzę to zdjęcie pochodzi z galerii internetowej http://www.dustylens.com/Old-House-1-small.jpg
Widocznie spodobało się to zdjęcie Dream :)
http://snienie.net

Post So wrz 18, 2010 9:41 pm

Dziękuje.

Powrót do SYMBOLIKA