Skrypt runiczny

Medytacje z runami. Wasze pomysły, ciekawe techniki, doświadczenia. Praktyczne wskazówki.

Moderator: Kapelusznik

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pn sie 11, 2008 12:34 pm

Skrypt runiczny

Przeglądając inne forum przypomniałem sobie o pierwszym skrypcie jaki napisałem. Pare ładnych lat temu napisałem skrypt "na zdanie prawa jazdy" Zdałem za pierwszym razem :jupi:

PS Używacie w swojej praktyce skryptów, jeżeli tak to w jakich sytuacjach i z jakim skutkiem
Załączniki
skrypt.JPG
Skrypt sprzed lat
skrypt.JPG (2.23 KiB) Przeglądane 6940 razy

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn sie 11, 2008 2:01 pm

Ja osobiście rzadko stosuję skrypty. Po prostu wolę bindruny, które są bardziej skoncentrowane. Jeśli korzystam z kilku run, to raczej w jakimś układzie, niż w linii prostej.
Przede wszystkim w skryptach samo słowo, które powstaje przez zestawienie run, musiałoby coś znaczyć.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pn sie 11, 2008 2:16 pm

Co amsz na mysli, mowiac z emusialoby cos znaczyc? Przeciez akzda formula cos znaczy - a tu mamy do czynienia z formula. Znaczenie ustalaja uzyte symbole. Chyba ze chcesz to jeszcze liczyc gematrycznie, tez mozna.
Ze skryptow czasem korzystam - choc nie zawsze. Skrypty sa dobre na prenty runiczne. Np przy rzucaniu klatw - bardzo skuteczne. Do leczenia tez uzywalem.
W sigilach wole bindruny jednak. Sa wygodniejsze.

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn sie 11, 2008 2:32 pm

Strzygon napisał(a):Co amsz na mysli, mowiac z emusialoby cos znaczyc? Przeciez akzda formula cos znaczy - a tu mamy do czynienia z formula. Znaczenie ustalaja uzyte symbole.

Oczywiście że coś znaczy. Chodzi o znaczenie samego słowa. Weźmy np. skrypt Djembe - UMKRZ. Tzn wiecie, nigdy nie stosowałem skryptów, bo nie miałem takiej potrzeby. Ale wydaje mi się to trochę bardziej skomplikowane, niż tylko zestawienie liter w dowolnej kolejności.
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pn sie 11, 2008 2:39 pm

Nie w dowolnej. Zestawienie wlasnie ustalaja znaki - wiedza o runach moze ci duzo powiedziec. Np Kaunan Isaz - na poczatku skryptu buduje tarcze. Przyklad prosty i dosc logiczny: lustro i umoocnienie go. Wogle Isaz w skryptach wzmacnia rune przed soba.
Ja osobiscie wole skrypty lustrzane. Ale nie bede dawal przykladow bo uzyte przeze mnie bylo glownie ofensywnie - jeszcze ktos sobie kuku zrobi. ;)

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pn sie 11, 2008 2:39 pm

skrypt który zamieściłem jest zestawiony tylko znaczeniowo więc na dobrą sprawę można by zastosować bindruny. Ale tak jak napisał Strzygon kolejność też określa znaczenie i działanie
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn sie 11, 2008 4:27 pm

Ciekawe, może faktycznie popracuję sobie ze skryptami.

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Wt maja 11, 2010 9:14 am

To zapytam fachowców.

Jakie zasady najlepsze są do stosowania skryptów czy bindur. Bo pzrecież po utworzeniu skryptu mozemy go zapisać w formie bindury.

Oczywiście wiem, ze tzreba znać znaczenie run itd, ale jednak skrypt na jakąś konkretna rzecz jakoś się tworzy, z poszczególnych run w takiej a nie innej kolejności.
Moja Wiedźma uczy mnie, że skrypt powinien wyrażać jakąś historię czy tez wskazywać na cel poprzez wyrazenie go: moja ochrona przed złym urokiem. Albo: pragnę znaleźć pracę i utrzymać się w niej. I to zdanie czy jak niekórzy mówią afirmację należy zapisać runami.
Czy i Wy tak tworzycie skrypty i bindury?

Będę wdzięczna za rady
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Post Cz wrz 02, 2010 1:29 pm

Re: Skrypt runiczny

Czytałem że sposób w jaki łączysz runę z runą ma znaczenie bo w zależności od tego jak są połączone,jedna drugą wzmacnia lub osłabia.Dwie runy połączone na 10 sposobów będą miały za każdym razem inną moc...tzn inaczej będą oddziaływać na to co reprezentują.

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post N wrz 12, 2010 11:09 am

Tos dobrze slyszal :) Dlatego wole bindruny
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N wrz 26, 2010 1:41 pm

Dla mnie skrypty są bardziej przejrzyste i to właśnie dlatego wolę je od bindrun. Jeżeli pomoże Ci to, to możesz traktować bindrunę jak skrypt napisany " w pionie" (runa przed runą) kolejność nadaje przecież Twoja świadomość.

Bindruny to taki szwajcarski scyzoryk działanie zależy od Twojej woli.
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Post Wt wrz 28, 2010 3:17 pm

Dobra,a jak ma się sprawa z niszczeniem skryptów i bindrun?Podobno gdy spełnią swoje zadanie i nie zostaną zniszczone,mogą narobić więcej szkód niż pożytku.

Powrót do PRAKTYKA