Runy kupione

Medytacje z runami. Wasze pomysły, ciekawe techniki, doświadczenia. Praktyczne wskazówki.

Moderator: Kapelusznik

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Śr paź 26, 2011 10:33 pm

Runy kupione

Co myślicie o runach kupionych? Pewnie większość z Was powie, że nie poleca, bo dużo większą moc mają te zrobione przez siebie. Myślę, że to nie jest do końca tak. Fakt faktem, jak się napracujemy nad nimi, to lepiej będą nam służyć. Z kolei runy kupione (zrobione w naprawdę piękny sposób - np. z kamieni szlachetnych) też mają swój urok i myślę, że zrobione bez uczuć, tylko dla zysku, mają w sobie "zamrożoną" moc i po prostu trzeba się napracować, żeby ją uwolnić. Poza tym tak piękne runy traktuję się bardzo uczuciowo, ostrożnie. Oczywiście mają one jednego wielkiego minusa - gdybym weszła w posiadanie takowych nie byłabym w stanie nigdy ich oddać, ażeby wyrównać energię (nie zakopałabym ich w ziemi).
Niestety ja nie posiadam ani zdolności, ani narzędzi do wykonania ładnego futharku, a jestem perfekcjonistką, więc krzywe futharki nie wchodzą u mnie w grę.

Co sądzicie?
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr paź 26, 2011 11:00 pm

Re: Runy kupione

To prawda że te z kamieni szlachetnych wyglądają cudnie, sam sie kiedyś prawie skusiłem na nie, ale jednak wybrałem tarot (któremu i tak jakoś sie za bardzo jeszcze nie poświęciłem, czeka na inny czas) a runy zrobiłem sam. Teraz robie kolejny futhark. W sumie jako że wyznaje zasade "zrób to sam" (i nie mówie tylko o magic stuff, ale ogółem, lubie mieć rzeczy własnej roboty ;) ). Co do kupnych run to jeszcze zależy kto je zrobił, niektórzy "rune guys" robią runy na "export" i od takich osób bym polecał, niemniej jednak runy robione "hurtowo" jeśli dobrze sie nimi zajmiesz mogą działać jak należy ;)
Stare Bóstwa podobno śpią...

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Śr paź 26, 2011 11:04 pm

Np. coś takiegoclick!. Trochę kosztują, ale są piękne według mnie. Może nie jest to dobre podejście, że chcę runy kupować, ale co ja poradzę, że mi tak strasznie na nich zależy x d.
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Śr lis 02, 2011 9:10 am

I znowu powiem, że runy to nie zabawa a system magiczno religijny i tak trzeba je traktować. Wszytstko inne jest tylko ezoprzeróbkami wkurzajacymi bogów.
Runy lepiej wykonać samodzielnie, są to jedna z prostrzych rzeczy do wykonania, a kupować sobie można dla kolekcji rzeczy ładnych
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Sol

Żółwiciel
Żółwiciel

Post N gru 11, 2011 11:55 am

Akana napisał(a):Np. coś takiegoclick!. Trochę kosztują, ale są piękne według mnie. Może nie jest to dobre podejście, że chcę runy kupować, ale co ja poradzę, że mi tak strasznie na nich zależy x d.

Za te 114 zł bez problemu kupisz sobie 24 jaspisy czerwone i zrobisz sama... ;)
Tognas tunge
synar gamle stiar.
Til den som søkjer.

Ravnen flyg i himmelhjul,
i skogen gjestar gamal Tul.

Alicja
Alicja

Post Cz sie 22, 2013 4:45 pm

Też jestem za tymi robionymi samodzielnie. Muszę przyznać, że nad swoimi siedziałam długo. Może nie są idealne i nie wyglądają jak ze sklepu, ale mam świadomość, że włożyłam w ich zrobienie sporo serca.
Pozdrawiam serdecznie,

http://wrozbynaandrzejki.pl/

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post N gru 15, 2013 12:21 am

Wierzba napisał(a):Runy lepiej wykonać samodzielnie, są to jedna z prostrzych rzeczy do wykonania, a kupować sobie można dla kolekcji rzeczy ładnych

Zgadzam się, że runy najlepiej wykonać samodzielnie. Aczkolwiek nie każdy musi mieć cierpliwość i talent do wszelkich działań manualnych. O ile w drewnie faktycznie łatwo jest rzeźbić, o tyle w kamieniu bez odpowiednich narzędzi już się nie obejdzie - wiem bo sama próbowałam. Istnieje ryzyko uszkodzenia kamienia lub co gorsza palców. Można zawsze namalować znak na kamieniu, ale takie znaki niestety szybko się ścierają....
W zasadzie minerały też najlepiej by było samemu znajdować i obrabiać, a jak wiadomo jest to bardzo trudne i większość ludzi i tak kupuje gotowce na giełdach czy w innych sklepach. Osobiście uważam, że kupowanie zestawu runicznego nie jest niczym nagannym, po prostu tak jak mówi Wierzba - runy to nie zabawka, tylko narzędzie. I jak każde narzędzie - nieodpowiednio przygotowane do pracy, potrafi być niebezpieczne.
Od starych kruków młode uczą się krakać.

Powrót do PRAKTYKA