Moje własne "niewiadomoco"

Medytacje z runami. Wasze pomysły, ciekawe techniki, doświadczenia. Praktyczne wskazówki.

Moderator: Kapelusznik

Post Cz wrz 18, 2008 12:37 pm

Moje własne "niewiadomoco"

Swoją przygodę z runami zacząłem pół roku temu. Zrobiłem jakiś dziwny talizman ,na który żal było patrzeć i się zniechęciłem do run.
Ostatnio jednak postanowiłem wrócić do run i na dobry początek korzystając z gotowych skryptów zrobiłem... sam nie wiem co ;P . A więc pościągałem obrazki run na kompa, odpaliłem worda ,i zacząłem tworzyć. Na kartce (a raczej w dokumencie) zamieściłem 11 skryptów. Pierwszy na środku z moim imieniem (a właściwie nickiem, nie wiem czemu ale jak myślę o sobie ,to nie myślę : "Marek aleś ty głupi" ,tylko "Markov ,ale z ciebie idiota" , nevermind) ,a dalej w dwóch kolumnach zamieściłem po 5 skryptów. Skrypty głównie na zdrowie schudnięcie ,jest tam jeden na pieniądze ,jest też na dobre relacje w rodzinie, nie chce mi się wszystkiego
wymieniać.
Dokument poszedł do druku. Wziąłem wydrukowane skrypty i... czternastolatek dorwał się do zapalniczki xP (od razu zaznaczam ,że nikt nie zginął ,dom jeszcze stoi ,a nawet nic się nie przypaliło ,prawie nic ;P) udało mi się przypalić brzegi dopiero za drugim razem (za pierwszym spaliła mi się część jednego skryptu). Potem najpierw skromnie pędzelkiem ,a potem po prostu wylałem na to herbatę. Następnie potraktowałem to suszarką i wyszło nawet ciekawe... no i właśnie jak mam to nazwać? Amulet raczej nie ,bo nie ma za zadanie chronić ,talizman - nie będę nosił przy sobie kartki A4 ,więc co? Zamierzam umieścić to w południowo- wschodnim rejonie mojego pokoju (a zarazem domu).
Także moje pytanie co ja zrobiłem? Zaraz dam fotkę (niskiej jakości).

[img=http://img329.imageshack.us/img329/5423/zdjcie39ie7.th.jpg]
Ostatnio edytowano Cz wrz 18, 2008 3:22 pm przez markov, łącznie edytowano 1 raz

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz wrz 18, 2008 1:12 pm

WTF przypalanie?! herbata?! ja to chyba jakiś dinozaur jestem.

Nie będe robił wykładu na temat szcunku do kultur z których czerpiesz bo po co ale kurde jak coś robisz to warto byłoby wiedzieć co.

Fajne jest to że chociaż pytasz(co prawda po fakcie ale zawsze). Co Ci wyszło nie wiem ja zawsze robię coś z konkretną intencją, zaspokajając konkretną potrzebę. Ale po co ta herbata i przypalanie? :>

BTW na przyszłość jak przypalasz brzegi kartki to najpierw ją oberwij do okoła i przypal same końce(taka mała porada grafika) ;)
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Post Cz wrz 18, 2008 1:28 pm

Po co? - Żeby ładnie wyglądało i nadawało się do ozdoby pokoju :)
Thx, za odpowiedź :) ,szacunek mam i nie wiem czemu nadawanie lepszego wyglądu, powiedzmy talizmanowi, ma oznaczać brak szacunku dla kultury. Równie dobrze można powiedzieć ,że podczas wykonywania futharku bezcześcisz świętość run dodawaniem swej brudnej krwi :) (choć wiem ,jaki jest tego cel ,ale to takie czepianie się wszystkiego i wszystkich :P)

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz wrz 18, 2008 2:07 pm

markov napisał(a):Po co? - Żeby ładnie wyglądało i nadawało się do ozdoby pokoju

Więc sam sobie odpowiedziałeś: zrobiłeś ozdobę

nie wiem czemu nadawanie lepszego wyglądu, powiedzmy talizmanowi, ma oznaczać brak szacunku dla kultury

nie chodzi mi o ozdabianie run tylko o robienie z nich niewiadomoczego (miało być razem)
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Post Cz wrz 18, 2008 2:25 pm

Tak jak można zamieścić sobie we wschodniej części domu runę uruz w celu zapewnienia sobie dobrego zdrowia (źródło : http://runy.com.pl/html/uruz.htm) tak ja zamieszczam sobie 11 skryptów ,które wcześniej przyozdobiłem ,aby nikt się nie czepiał "po co ci te znaczki" ,oraz abym lepiej się czuł patrząc na coś takiego ,co wygląda na stary ,zniszczony dokument ,a nie na białą kartkę a4 z czarnymi runami. Zdjęcie robione tel. komórkowym ze słabym aparatem nie oddaje tego jak to wygląda na realu.
Więc sam sobie odpowiedziałeś: zrobiłeś ozdobę

To nie tylko ozdoba ,lecz ma też za zadanie robić to co jest zapisane w skryptach.
Ostatnio edytowano Cz wrz 18, 2008 2:29 pm przez markov, łącznie edytowano 1 raz

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz wrz 18, 2008 2:28 pm

Tak markov ale sam napisales ze nie wiedziales co zrobiles, jezeli cos robisz dobrze jest wiedziec co.
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Cz wrz 18, 2008 2:30 pm

Wiedziałem o co mi chodzi ,nie wiedziałem tylko jak to ując jednym słowem. Proszę o pomoc z lingwistyki ,nie z runologii (chociaż o runach pomoc też by się przydała ,ale w tym temacie to już 2 priorytet)
Ostatnio edytowano Cz wrz 18, 2008 2:33 pm przez markov, łącznie edytowano 1 raz

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz wrz 18, 2008 2:32 pm

noezb napisał(a):Tak markov ale sam napisales ze nie wiedziales co zrobiles, jezeli cos robisz dobrze jest wiedziec co

True zresztą jak pisałem dobrze że pytasz ;)

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz wrz 18, 2008 2:32 pm

Jak dla mnie to poprostu rodzaj sygila
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Cz wrz 18, 2008 2:37 pm

Być może ,jak dla mnie to jest to :
Skrypt runiczny +11 +pieniądze +zdrowie +szczęście +inne buffy :)

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz wrz 18, 2008 2:40 pm

markov napisał(a):Skrypt runiczny +11 +pieniądze +zdrowie +szczęście +inne buffy

Troche jak kody do Quake na wszystko :> napisz za jakiś czas jak zadziałało bo ciekaw jestem

Post Cz wrz 18, 2008 2:46 pm

Teraz chyba zrobię tak:
1. Kupię antyramę
2. Znajdę miejsce do zamontowania na ścianie
3. Odprawię ten rytuał
1. Uloz wykonany przez Ciebie futhark lub talizman na czystym obrusie.
2. Skup sie i zrelaksuj, zapal swiece.
3. Przywolaj Odyna nastepujacym zakleciem: "ODYN (lub WODAN) UIKI THASI RUNAR" albo "Odynie poswiec moje runy (ten talizman)".
4. Nastepnie przesun talizman lub tabliczki futharku nad plomieniem swiecy, przy talizmanie nalezy w tym momencie zaznaczyc w czym ma pomoc. Przy znakach futharku nalezy koncentrowac sie na kazdej tabliczce i wymienic jej nazwe. Runy zostaly naladowane energia.

Źródło: http://www.runy.witryna.info/p5_talizma ... lecia.html
5. Zamieszczę "niewiadomoco" w antyramie (i na ścianie)
6. Poczekam na efekty
7. Jeżeli jakieś będą opiszę je tutaj (jak nie zapomnę)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt wrz 19, 2008 12:48 am

markov napisał(a):Tak jak można zamieścić sobie we wschodniej części domu runę uruz w celu zapewnienia sobie dobrego zdrowia (źródło : http://runy.com.pl/html/uruz.htm)

Jeśli już robimy coś według przepisu, warto wiedzieć dlaczego coś jest tak a nie inaczej. Chyba że mamy zaufanie do źródła. Dlaczego uruz na wschodzie? Pewnie to feng shui, ale jak sie ma feng shui do run? skorzystałbym raczej z systematyki europejskiej.

markov napisał(a):Także moje pytanie co ja zrobiłem?

Zrobiłeś skrypt runiczny, co już było powiedziane. Wedle mnie fajnie że postarałeś się o wygląd. W końcu lepiej patrzeć na kartkę stylizowaną na stary pergamin, niż na białą kartkę do drukarki. Na twoim miejscu nie powiesiłbym tego na wschodzie, tylko w miejscu, gdzie będziesz miał okazje na to patrzeć. No, chyba że to ta sama strona. A, i lepiej byłoby, gdybyś zamiast wydruku po prostu namalował te runy. Np czerwoną albo czarną farbą.

Dodano 28 minut temu:

markov napisał(a):[img=http://img329.imageshack.us/img329/5423/zdjcie39ie7.th.jpg]

Coś mi nie działa ten link.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pt wrz 19, 2008 11:27 am

Dreamcatcher napisał(a):A, i lepiej byłoby, gdybyś zamiast wydruku po prostu namalował te runy

Namalowałbym runy własnoręcznie ,ale niestety moje zdolności manualne zatrzymały się na poziomie przedszkola :/

Dreamcatcher napisał(a):Na twoim miejscu nie powiesiłbym tego na wschodzie, tylko w miejscu, gdzie będziesz miał okazje na to patrzeć

Tutaj muszę się z tobą zgodzić ,ponieważ rejon wschodni jest tym, na który najmniej patrzę :).

A przez pierwsze 2 noce ,gdy karteczka leżała luzem (wręcz można powiedzieć ,że walnięta) koło mojego łóżka zapamiętałem część swoich snów (pierwszy raz od dłuższego czasu kiedy to porzuciłem próby osiągnięcia LD (a porzuciłem z czystego lenistwa)). Być może to tylko przypadek ,ale może też coś w tym jest :) . Dzisiaj karteczka leżała na 2-gim końcu pokoju i nie było żadnych efektów (a przynajmniej nic nie zauważyłem).

Nawet jak na pierwszy raz za ładnie nie wyszło ,a zdjęcie robione aparatem z komórki (ze starego SE k300i) jeszcze to pogarsza.

Obrazek

Post Pt wrz 19, 2008 1:29 pm

markov napisał(a):A przez pierwsze 2 noce ,gdy karteczka leżała luzem (wręcz można powiedzieć ,że walnięta) koło mojego łóżka zapamiętałem część swoich snów (pierwszy raz od dłuższego czasu kiedy to porzuciłem próby osiągnięcia LD (a porzuciłem z czystego lenistwa)). Być może to tylko przypadek ,ale może też coś w tym jest :) . Dzisiaj karteczka leżała na 2-gim końcu pokoju i nie było żadnych efektów (a przynajmniej nic nie zauważyłem).

Coś takiego umiem zrobić z kapslem od piwa... skoncentruję się na tym, by mi pomagał zapamiętywać sny gdy będzie blisko to tak zadziała. Jednocześnie gdy będzie daleko utrudni mi zapamiętywanie snów (to na takim poziomie się nazywa "auto sugestia"). Z run wole korzystać na nieco wyższych poziomach.

Post Pt wrz 19, 2008 3:24 pm

Co zrobiles markov? No jakby to ujac...
Ladna karteczke z wydrukowanymi runami?
Tak... Chyba tka to ujac nalezy...

Bdw widze to chyba jedynei w charakterze zabawy. Bo w zadnym innym nie chcialbym. A w zabawie nie ma nic zlego - w koncu bawiac, uczymy sie.
Niemniej szkoda ze robisz cos czego nie ogarnaisz. Szkliwo na zabach paka mi chwilami jak aptrze na te twoje ustawienai run. Wybacz moja bolesna szczerosc. Tzn czym sie keirowales ustawiajac je? Bo ja tego dostrzec jakos nie umiem, a chcialbym. :>

Tzn znaczenie ejdnostkowe symboli to za malo by je ustawic w skrypt. Trzeba wiedziec jak na siebeid zialaja, trzeba wiedziec jakich uzyc materialow i kolorow. Jak rytowac, jak barwic, jak swiecic etc. Piesn Najwyzszego sie klania - jak nie czytales, to przeczytaj. Z pewnoscia zyskasz na tym zarowno ty jak i owoce twych dzialan. :>

Tak... I tmy oto sposobem moja wrodzona wrednosc znow wylazla na powierzchnie...

Post Pt wrz 19, 2008 5:24 pm

Pierwszy skrypt - imię
Reszta - gotowe z net'u

Post Pt wrz 19, 2008 6:03 pm

Aaa... z netu... No to mowi samo za siebie. ;)
A bylo GODMODE? :>

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt wrz 19, 2008 7:26 pm

markov napisał(a):Nawet jak na pierwszy raz za ładnie nie wyszło ,a zdjęcie robione aparatem z komórki (ze starego SE k300i) jeszcze to pogarsza.

No, teraz to widzę. Ok, ładna karteczka, choć te skrypty to nie bardzo. Trochę zbyt skomplikowane jak na pierwszy raz, a poza tym za dużo tych skryptów na jednej kartce. Po co wrzucać wszystkiego do jednego worka? Czasem miałem coś podobnego, gdy pisał do mnie człowiek, który chciałby, żebym mu zrobił talizman na miłość, pracę, zdrowie, i jeszcze żeby pies nie miał pcheł. Zrób sobie jeden skrypt na kartce i wystarczy.

markov napisał(a):Namalowałbym runy własnoręcznie ,ale niestety moje zdolności manualne zatrzymały się na poziomie przedszkola

A tam, nie przesadzaj. W końcu runy to nie słoneczniki van Gogha. Nie znam prostych symboli do namalowania. Przecież one właśnie mają taką prostą formę (bo co jest skomplikowanego w namalowaniu kilku kresek?), by można było je łatwo ryć.

Poza tym wiesz, im więcej własnej pracy włożysz w narzędzie magiczne, tym będzie silniejsze.

markov napisał(a):Reszta - gotowe z net'u

Mój komentarz jak poprzednio a'propos uruz na wschodzie.
Nie sugerowałbym się bezkrytycznie tym, co piszą na necie, zw., gdy podają ci multum informacji nie wiadomo skąd, zwłaszcza takimi, jak te w stylu runy.com.pl, gdzie masz pomieszanie z poplątaniem, jakiś tarot, feng shui (btw z uruz na wschodzie, to strzeliłem z tym feng shui, ale widzę, że to faktycznie ktoś tak to powiązał :D), astrologia, i co tam jeszcze, żeby wyglądało bardziej fachowo i mądrze.
Z runami trzeba być otwartym i wszystko sprawdzać w praktyce. No, może większość. To praktyczna magia, i tysiące teorii nie pomoże, jeśli są z kija wzięte.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post So wrz 20, 2008 11:25 am

Ok ,dzięki za pomoc.
Drogi Strzygonku niestety nie znalazłem na godmode ,specjalnie dla Ciebie poszukam jeszcze pod invulnerability i innymi tagami.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pt gru 04, 2009 12:06 am

markov napisał(a):Namalowałbym runy własnoręcznie ,ale niestety moje zdolności manualne zatrzymały się na poziomie przedszkola

1. Wydrukuj runy na brystolu
2. Połóż kartkę na desce do krojenia
3. Nożem do tektury (lub nożem do tapet, żyletką itd) powoli wytnij z kartki runy. Zdolności manualne nie są potrzebne, możesz to robić przy linijce, poza tym runy mają dosyć proste kształty (wszakże ryto je w kamieniu)
4. Przyklej kartkę do ściany taśmą malarską. musi równo przylegać.
5. zamaluj kartkę farbą (np. czerwoną). Odczekaj jakiś czas, nie najpierw wyschnie, bo inaczej zacznie ściekać, po czym odczep szablon od ściany.
6. Dokonaj poprawek małym pendzelkiem.

Voila, masz na ścianie runy

Dodano 2 minut temu:

Mam pewne wątpliwości co do święcenia run tą metodą.

Opisany przez ciebie rytuał to rytuał święcenie futharku, energetyzowanie zestawu talizmanów i amuletów powinno według mnie wyglądać nieco inaczej

Post Pn kwi 12, 2010 3:13 am

Apropo "brudnej krwi" jak to nazwales Markov. Wedlug tradycji szamani runiczni uzywali swojej wlasnej krwi do pisania run dzieki czemu dodatkowo napelniali je pewna dawka swojej wlasnej energii. Nie jest to bezcelowe. Krew jest ogromnym magazynem naszej wewnetrznej energii wiec jezeli laczysz naturalna energie run z wlasna energi tworzysz cos niepowtarzalnego.
Jezeli chcesz zrobic dobry, dzialajacy skrypt musisz po pierwsze wiedziec jak zestawic ze soba runy. Czytaj...intencjami musza sie ze soba pokrywac. Jedna musi byc uzupelnieniem drugiej ale w tej samej intencji. Po drugie...intencja. Skupianie sie na celu jest podstawa. Bez tego Twoje mysli kraza wokol wielu tematow zamiast konkretnie byc nastawione na te jedna.
I prosze...nie drukuj run. Nie sa one trudne do przerysowania a dzieki temu w jakis sposob z nimi sie laczysz.
Aha i jeszcze jedna wazna rada. Przed jakakolwiek praca z runami nalezy przemedytowac caly futhark. Nad intencja kazdej z run i sfery ktorej dotyczy. Nie oznacza to oczywiscie ze w pozniejszym czasie nie bedziesz musial tego powtorzyc;]
Pozdrawiam

Powrót do PRAKTYKA