"Moja ścieżka run"

Medytacje z runami. Wasze pomysły, ciekawe techniki, doświadczenia. Praktyczne wskazówki.

Moderator: Kapelusznik

Alicja
Alicja

Post N paź 31, 2010 12:03 am

"Moja ścieżka run"

Z góry przepraszam, że zakładam ogólny temat o praktyce runicznej, ale znając moją osobę, będę pisał sporo i sporo się zastanawiał nad różnorodnymi aspektami praktyki runicznej.

Z runami po raz pierwszy zetknąłem się dawno temu, ale praktykę jakąkolwiek zacząłem stosunkowo niedawno. :) Dotychczas zajmowałem się innymi aspektami ezoteryki... przyszłościowo chciałbym je miejscami łączyć z runami, by zmienić i/lub wzmocnić efekt. :)

Tak rzucę może to co ostatnio mi po głowie chodziło. Nie umiem jeszcze może za dobrze składać bindrun, ale robię to intuicyjnie.

Na początek dwa imiona

KAROL
WIKTORIA

W pierwszym kierowałem się własnym odczuciem wibracji tego połączenia w stosunku do mojej osoby. Pracuje w futharku klasycznym, więc użyłem run kaunan, ansuz, raido, odala, laukaz. Ukryte runy w tym połączeniu to teiwaz, algiz, uruz, naudiz, ingwaz, wunjo, durisaz. Dwie pierwsze i dwie ostatnie wygląda na to, że da się znaleźć również odwrócone.

W drugim przypadku kierowałem się już bardziej względem estetycznym niż wibracjami, bo pisałem ten symbol z myśla o swojej dziewczynie. Niezłym zaskoczeniem było, jak porównałem je i wyszły z różnicą jednej kreski. :)

I jeszcze jedna moja kombinacja... Z racji, że chciałem się nauczyć run, by wspomóc pracę z energią przy leczeniu lub uśmierzaniu bólu, narysowałem coś takiego:
Klik!

Poczwórny uruz użyty w celu wzmożonego efektu wzmocnienia sił witalnych i leczenie i ingwaz równoważący uruz. Wiem, że zaraz znajdzie się, ktoś kto powie, że to może mieć charakter destrukcyjny poprzez konotacje ze zbezczeszczoną przez hitlerowców sfastyką... Pewnie będzie miał rację, ale sam symbol nic nie zrobi jeśli nie zostanie przez kogoś użyty, a jak użyty to zależy już od indywidualnej osoby... to tak IMHO. :)

No cóż, to ja czekam na jakieś słowo konstruktywnej krytyki i komentarza :)

W drugim przypadku kierowałem sie

Post Śr lis 10, 2010 3:21 pm

Re: "Moja ścieżka run"

E tam,swastyka jest tak samo hitlerowska jak heksagram żydowski,król Dawid nawet go na oczy nie widział :D
Adolf tylko skorzystał z runi i symboli,każdy może.

Post Śr lis 10, 2010 3:25 pm

I jeszcze jedno,czytałem że ilość run w skrypcie powinna być parzysta,nie powinno ich być za dużo bo wychodzą dodatkowe w trakcie łączenia które mogą namieszać w skrypcie,to jak łączymy runy ma znaczenie tzn w jakiej pozycji są względem siebie i która z którą jak się styka(swa) :D

Post Śr lis 10, 2010 3:45 pm

http://www.youtube.com/watch?v=kNMGZzbg39k taką bindrunę znalazłem,co myślicie?Jest true norwegian? :ogien:

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Cz lis 11, 2010 10:14 am

Minister Bytu napisał(a):E tam,swastyka jest tak samo hitlerowska jak heksagram żydowski,król Dawid nawet go na oczy nie widział :D
Adolf tylko skorzystał z runi i symboli,każdy może.

Z tym skorzystaniem z run to bym nie pzresadzała. Swastyka nie ejst runicznym symbolem, a jej nazwa pochjodzi z sanskrytu. To dos powszechny symbol w tradycji hinduskiej ale i naszej.

Tu http://www.ezodar.pl/viewtopic.php?f=225&t=971 jest wiecej
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Post Cz lis 11, 2010 2:24 pm

4 razy Kenaz,2 razy Sowilo,2 razy Eihwaz,Gebo+4 razy Isa ;) Sowilo+2 razy Kenaz.
Swoją drogą takie skrypty właśnie wymyśliłem :gwizdze: ,jak Wam się podobają? :>

Alicja
Alicja

Post N lis 14, 2010 9:16 pm

I jeszcze jedno,czytałem że ilość run w skrypcie powinna być parzysta,nie powinno ich być za dużo bo wychodzą dodatkowe w trakcie łączenia które mogą namieszać w skrypcie,to jak łączymy runy ma znaczenie tzn w jakiej pozycji są względem siebie i która z którą jak się styka(swa)

Jeśli chodzi o skrypty runiczne to ja tutaj nie zamieściłem ani jednego :) Skrypt to zapis poszczególnych run w ciągu od lewej do prawej lub od prawej do lewej, nadający im jakąś rolę. Takie łączenie jakie tutaj zrobiłem dla imion to prędzej bindruna, a to zupełnie co innego. I owszem, im więcej się stosuje run tym większe prawdopodobieństwo zakradnięcia się w zapis run nieproszonych, które mogą zmienić treść bindruny, temu należy sprawdzać zawsze co się napisało i czy bindruna jest harmonijna. Jeśli zaś o skrypty chodzi to od ilości run użytych zależy sens napisu, jednak przeważnie używa się 5 run jako podstawowego zaklęcia (z tego co czytałem).

Z tym skorzystaniem z run to bym nie pzresadzała.

Runy były używane przez hitlerowców bardzo mocno, bo właściwie współczesna runologia narodziła się w Niemczech przed II wojną światową i nie rozprzestrzeniała się dalej z nienawiści do wszystkiego co niemieckie. Hitlerowcy używali dwóch run sowelo jako znaku oddziałów SS, to tak na przykład.

Hmmm... nadal w sumie nie uzyskałem jakieś konstruktywnej wypowiedzi na temat tego co napisałem. ;-) Może coś konkretnie na temat tych symboli, które zamieściłem? :-)

Post Pn lis 15, 2010 12:20 am

Drakoniusz napisał(a): współczesna runologia narodziła się w Niemczech przed II wojną światową

Chyba nie Guido von List??On sprofanował runologię a nie odrodził.

Alicja
Alicja

Post Pn lis 15, 2010 12:23 am

Jeśli chodzi o futhark armeński to się zgodzę... używam tylko klasycznego... ale co jak co nie było z początku XX wieku runologów nigdzie poza Niemcami.

Post Pn lis 15, 2010 8:08 pm

Drakoniusz napisał(a): nadal w sumie nie uzyskałem jakieś konstruktywnej wypowiedzi

Se poczekamy razem chyba :D ,ja też nie wiem jaki potencjał mają wymyślone przeze mnie skrypty :D czy są bezpieczne,czy harmonijne czy chaotyczne.Np bindruna Ingwaz z Kenazami na rogach,swastykopodobny kształt,lewo i prawo skrętny.
"Ingwaz Jest procesem dojrzewania nowej mocy w głębi,Kenaz runa ponownego otwarcia, rozproszenia ciemności, które przesłaniały jakąś cząstkę twego życia."
http://www.taraka.pl/index.php?id=runy_00

Alicja
Alicja

Post Cz lis 18, 2010 4:34 am

bindruna Ingwaz z Kenazami na rogach,swastykopodobny kształt,lewo i prawo skrętny.

Trochę inaczej bym interpretował zastosowanie tych run, ale jak wiadomo efekt magii zależy od intencji jej używającego :)
Osobiście bym zmienił umiejscowienie run kaunan, zamiast na rogach to na środkach boków. O tak bym to zapisał

Jak już piszesz o jakiejś bindrunie tudzież skrypcie to myślę że wygodniej będzie jeśli wrzucisz obrazek na imageshack'a bo same nazwy run i ich ułożenie można bardzo dowolnie interpretować, szczególnie w binrunach.

To skoro juz skrobię tego posta to dorzucę jeszcze od siebie zapis kolejnych trzech imion, jaki dzisiaj nabazgrałem na kartce.

Janusz
Olof
Olaf

Olof to w sumie nie imie tylko nick...

Dostałem dwa dni temu książkę Edred'a Thorsson'a więc mam ciekawą lekturkę przed sobą na najbliższe kilka dni ;-) Oryginalny zapis z 1984 ;-)

Post Cz lis 18, 2010 11:27 am

Post Cz lis 18, 2010 12:48 pm

PS."Vegvísir czasem mylony jest z Aegishjalmarem."-Tego drugiego nie ma w sieci.Jak to wygląda?Co to jest?

Alicja
Alicja

Post Cz lis 18, 2010 2:19 pm

Muszę przyznać, że kombinacja ciekawa. :) Widzisz inaczej sobie wyobrażałem te twoje połączenie kaunan z ingwazem :)

Post Cz lis 18, 2010 3:33 pm

Mam jeszcze kilka :D teraz nieco głębiej się za to zabrałem i wziąłem byłem zasugerowałem się :D ujemnością i dodatniością run. Ingwaz- ,Eiwaz+ ,Sowilo-.Więcej"daje"niż "bierze" taka bindruna,przydało by się zrównoważyć drugim"plusem" ale jeszcze nie wiem którą runę dodać do całości,wyszło tak:

http://img209.imageshack.us/img209/9513/88472370.png

Post Cz lis 18, 2010 3:54 pm

Jera mnie trochę wnerwia bo nie wiem która wersja jest wyjściowa a która odwrócona.Jedni rysują z górnym rogiem w prawo a dru(i)dzy w lewo.
Jera+2 Kenaz
http://img199.imageshack.us/img199/1209 ... zkenaz.png

Alicja
Alicja

Post Pt lis 19, 2010 4:45 am

Mylisz pojęcie odwrócenia. Jera prawidłowo jest rysowana z rogiem w prawo na górze... jej odbicie lustrzane nie jest jej odwróceniem. Jera jest runą nieodwracalną ;)

Runa odwracalna to taka, która wygląda inaczej jeśli wykonasz jej obrót o 180 stopni. Natomiast Jera obrócona o 180 stopni wygląda dokładnie tak samo. :) lustrzane odbicie się używa przy zapisach "od prawej do lewej".

Runy nieodwracalne w futharku klasycznym: gebo, hagal, naudiz, isa, jera, eihwaz, sowelo, ingwaz, dagaz

Post Pt lis 19, 2010 4:27 pm

Odbicie nie jest odwróceniem,czyli Uruz z daszkiem w lewo też jest tym samym Uruzem?Fehu z "rogami"w lewo?Turisaz,Kenaz,Wunjo?

Alicja
Alicja

Post Pt lis 19, 2010 8:05 pm

Ludzie, którzy pierwotnie używali run nie znali czegoś takiego jak lustro... jedyne w czym się mogli przejrzeć to ostrze miecza lub powierzchnia wody. Runa odwrócona dlatego to runa obrócona o 180 stopni ;) Wypisałem Ci już nieodwracalne.

Alicja
Alicja

Post Pn wrz 24, 2012 9:25 am

Witam.
Jestem tu nowy. Mam 48 lat, a więc trochę już przeżyłem na tym świecie. Jestem po zawodówce więc wszystkie moje wypowiedzi i poglądy opierają się na osobistych odczuciach, doświadczeniach i przemyśleniach oraz poszukiwaniach wiedzy i Drogi. Z chrztu mam na imię Darek ale nie lubię tego imienia. Szukałem dla siebie prawdziwego imienia i pewnego razu przyplątało mi się słowo Nadar, od tego czasu używam tego imienia.
Odkąd przeczytałem pierwszą książkę fantasy (a było to bardzo, bardzo dawno temu) są ze mną runy. Ponad rok temu poczułem potrzebę (ciekawość?) zdobycia informacji na temat run. Kupiłem pierwszą książkę jaka mi się pokazała w wyszukiwarce, i był to „ Świat Run” Igora Warnecka. Przeczytałem jednym tchem, od deski do deski, potem jeszcze raz, i jeszcze raz, a potem zapomniałem.
Jakieś dwanaście miesięcy temu poszedłem do lasu po dar drzewa na tabliczki runiczne. Nie wiem dla czego ale ze wszystkich drzew najbardziej kocham brzozę. Długo spacerowałem szukając tej która mnie zaakceptuje, znalazłem młodą, smukłą brzózkę na niewielkiej polance, uśmiechała się do mnie słonecznym uśmiechem i przywoływała mnie delikatnym szelestem liści kołysanych lekkim podmuchem wiatru.
Przylgnąłem czołem do jej pnia, poczułem jej ciepło, siłę, przychylność i akceptację. Przez jakiś czas, nie wiem jak długo czułem jedność energii życia która nas wypełniała. Prosiłem brzozę o dar przekazując jej w zamian moją wdzięczność i dzieląc się energią. Oderwałem czoło od jej pnia i spojrzałem w górę, nad głową ujrzałem odpowiednią gałąź. Delikatnie ją odciąłem a ranę zasmarowałem ziemią zmieszaną ze śliną.
Tak pozyskana gałąź leżała nad drzwiami wejściowymi do domu, na świeżym powietrzu.
Następne dni, tygodnie, miesiące mijały mi szybko, czytałem różne publikacje na temat run, ale najbliższa mi była książka I. Warnecka. Często zaglądałem do mojej brzozowej gałązki, oglądałem ją i w myślach dzieliłem na tabliczki runiczne. Czekałem na znak, impuls, nieodpartą chęć wykonania tabliczek runicznych. Bez pośpiechu, nic na siłę. Chwila ta przyszła jakiś miesiąc temu, poczułem że muszę je mieć, nie potrafię powiedzieć nawet jaki to był dzień, po prostu musiałem zacząć i już, z zapałem zabrałem się do pracy, uciąłem 24 krążki, z zapałem szlifowałem, runy wypaliłem wypalarką. Woreczek na runy wykonałem z kawałka brezentowego chlebaka który od czterdziestu lat towarzyszył mi we wszystkich wyprawach na łono natury i był moim swoistym talizmanem. Wszystkie te prace wykonałem w 24 godziny z krótką przerwą na sen. Gdy runy zamknięte w bezpiecznym woreczku spoczęły w mojej kieszeni poczułem błogi spokój, doznałem uczucia siły i bezpieczeństwa, poczułem nadzieję na lepszą przyszłość.
Na dzień uświęcenia wybrałem niedzielę 30 września, z jednej strony jest to dzień któremu patronuje słońce, bogini Sol, znaczenie; nowy początek, a jednocześnie o 5.20 przypada pełnia.
Rytuał przeprowadzę według opisu I. Warnecka lecz poproszę o wsparcie Energię Życia – Matkę Naturę bo tylko w nią wierzę a nie w jakichkolwiek bogów którzy moim zdaniem są ludzkim wytworem i nie tylko nie mają żadnego wpływu na nas ale wręcz są całkowicie zależni od ludzkiej wiary.
Pozdrawiam.
"Wszechświat, który otacza Ciebie, sam w sobie jest odwiecznym chaosem i przez to najpotężniejszym Bogiem!
Chaos powoduje ciągły ruch i z niego powstają Siły Natury, którym cześć oddawaj, bo od nich zależy Życie lub Śmierć twoja!
Wszechświat przyczyny i celu nie posiada, tylko trwa!
Wyznawaj wiarę w życie zgodne z Prawami Przyrody, gdyż człowiek tylko jest świadom tego i jest za Przyrodę odpowiedzialny!
Etyka sama w sobie jest Prawami Natury, których niech nikt złamać nie śmie!"

Alicja
Alicja

Post Pn wrz 24, 2012 11:11 am

Pięknie opisałeś swoją prośbę do brzozy. :) Tak powinna wyglądać prośba o materiał na runy.

Ja swoje runy uświęciłem w maju. W tym celu pojechałem na mazury, gdzie na polu znalazłem kamienie, prosząc matkę ziemię o wsparcie. Następnie spędziłem trochę czasu na oczyszczaniu w soli i wodzie. Potem zieloną farbą namalowałem na nich runy.

Rytuał uświęcenia, który obmyśliłem wykonałem na wysepce, na którą dostałem się kajakiem. Z racji, ze wtargnąłem do rezerwatu, miałem pewność, że jestem tam zupełnie sam. Znalazłem wygodne miejsce wśród mchów, traw i drzew. Tam spędziłem dłuższą chwilę na medytacji oraz prośbie do Odyna i duchów miejsca o wsparcie. Następnie oczyściłem przestrzeń i przygotowałem ochronny krąg. Każdą runę z osobna uświęcałem łącząc z czterema żywiołami, obsypywałem ziemią, polewałem wodą, okraszałem Słońcem i wiatrem. Następnie uświęciłem woreczek, taki, który kiedyś znalazłem gdzieś na strychu, a potem gubiłem i znajdowałem gdy był potrzebny (nadal tak jest, że runy z woreczkiem gubią się i znajdują kiedy są potrzebne). Na koniec uświęciłem jeszcze mój ulubiony nóż. W trakcie rytuału uświęcenia nad głową latały mi ptaki, a w pewnym momencie podeszła do mnie na odległość około 5m sarna. Po uświęceniu złożyłem podziękowanie, pomedytowałem trochę i odpłynąłem. Resztę wieczoru spędziłem na jeziorze, pływając sobie między wyspami.

Ach zapomniałem. Wyświęciłem jeszcze jeden dodatkowy kamień, który jest moim osobistym symbolem. Coś na kształt runicznego imienia, a w zastosowaniu różdżki albo czegoś podobnego.

Tak wyglądają moje runy na jednym z moich kręgów runicznych, które piszę.
http://imageshack.us/a/img836/1407/dsc00051za.jpg

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Wt wrz 25, 2012 9:48 am

to jest chyba jakiś odruch, jak ssanie palca
znalazłam ładny, biały kamyczek, trochę się nim pobawiłam i potem przez parę godzin zbieram inne, na początku chciałam trzy, potem dziewięć, potem już nie liczyłam, chciałam żeby każdy był inny, w domu je umyłam i dałam do wysuszenia na słońce
jak się wkurzyłam, to wrzuciłam je w pudełku, do śmieci z moimi petami, jak sprzątałam balkon to zrobiło mi się przykro i wrzuciłam je do doniczki z wierzbą
z wierzbą też jest ciekawa historia, dostałam ją od mamy, była śliczna, ale uschła, mama chciała ją wyrzucić i wsadzić mi coś nowego, ale ja powiedziałam, że już ją polubiłam i poprosiłam o jakieś pnące rośliny, które mogłyby się po niej wić
dołem jednak puściła zdrowe gałązki i teraz wygląda jak nosorożec, bo suchy badyl trochę się pochylił

Powrót do PRAKTYKA