Jak zaczac

Medytacje z runami. Wasze pomysły, ciekawe techniki, doświadczenia. Praktyczne wskazówki.

Moderator: Kapelusznik

Post N wrz 21, 2008 1:07 am

Jak zaczac

Witam od pewnego czasu zaczeły interesowac mnie runy wiec zgłebiłem sie w ich historie itp.ale chciał bym zaczac jakies praktyki z runami lecz niewiem od czego dokładnie zaczac czy mogłby mi ktos doradzic w tej kwesti

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post N wrz 21, 2008 11:34 pm

Od ksiazki Igora Warnecka " Swiat Run" to na poczatek wystarczy w zupelnosci. Nie bedziesz musial zadnych innych ksiazek kupowac bo calej reszty nauczysz sie z praktyki :)
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Pn wrz 22, 2008 2:05 am

Dziekuje slicznie ;) a czy gdzies w internecie mozna jeszcze znalesc jakies cenne informacje na temat run ktore przydadza sie w praktyce i nietylko ?

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pn wrz 22, 2008 12:47 pm

Tak , naprzyklad na tej stronie ;) Ale gdy kupisz ta ksiazke to uwiez mi nie potrzeba ci bedzie bieganie po internecie tylko praktyka.

Post Pn wrz 22, 2008 3:11 pm

True, praktyka ejst najwazniejsza - a tam jej podstawy sa dosc dobrze opisane.

Post Wt wrz 23, 2008 4:19 am

a nieda sie tego ogarnac jakos bez kupowania tej ksiazki bo jednak chciał bym poznac wszystkjie mozliwosci i postarac sie zaczac prace w jak najszybszym czasie

Post Wt wrz 23, 2008 12:36 pm

Wiesz, zwykle jak sie czegos chcesz uczyc to nalezy rpzeczytac na ten temat jakas ksiazke. Jak masz taki wstrent do slowa pisanego, to jak sie chcesz czegokolwiek nauczyc?
No chyba ze pozostanei ci zbeiranie "wspanialych" informacji z netu. Zycze wtedy powodzenia, choc marne beda na to szanse. :P

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Wt wrz 23, 2008 1:27 pm

Dokladnie. Zgadzam sie ze Strzygoniem, najpierw kup ksiazke a potem zacznij praktykowac. No i nie mysl ze ogarniesz runy w miesiac ;) Tak wiec poczekanie na ksiazke tego tygodni nie powinno znaczaco wplynac na postepy jakie zrobisz w pracy z runami ;)

Post Wt wrz 23, 2008 1:44 pm

Niemam wstretu do ksiazek bo juz niejedna przeczytałem w swoim zyciu poprostu chciałem wiedziec czy sa jeszcze jakies inne mozliwosci

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt wrz 23, 2008 2:47 pm

lukasz21 napisał(a):niejedna przeczytałem w swoim zyciu

Uwierz my też :>

chciałem wiedziec czy sa jeszcze jakies inne mozliwosci

W MAGII I ROZWOJU DUCHOWYM NIE MA DROGI NA SKRÓTY!!!
Pozatym na necie jest dużo syfu i poza shamaniką jest niewiele(o ile wogóle są) stron z których zawartością zgadzam się w 99%. Więc nie ma nic godnego polecenia, a Warneck poprostu daje rade.
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Post Śr wrz 24, 2008 1:07 am

no spoko tak namarginesie to wiem ze niema drogi na skroty bo przez 2 lata zajmowałem sie magia chaosu takze jakies doswiadczenie juz mam za soba co prawda aktualnie niezajmuje sie tym i zapewne nigdy sie juz niezajme :D .Dziek wszystkim za redy ksiazke zamowiłem wczoraj wiec za jakis tydzien ja pzreczytam a wtedy odezwe sie z dalszymi pytaniami

Post Śr wrz 24, 2008 11:28 am

no spoko tak namarginesie to wiem ze niema drogi na skroty bo przez 2 lata zajmowałem sie magia chaosu

A magia chaosu od kogo? Bo jest sporo chaotów, prawda? Hine był, Carroll był... Jeszcze jest netowy chaos :>

Post Cz wrz 25, 2008 2:30 am

Głównie z ksiazek ale byłem tez przez jakis czas w organizacji "Droga Fali" a pytałem ludzi jak miałem jakies pytanie :)

Post Cz wrz 25, 2008 2:24 pm

To wspolczuje ci lukasz21, tam ponoc jest niezly energetyczny balagan. Z tego co wiem, nic ciekawego. ;)
Ale moze to tlumaczy twoje wczesniejsze pdoejscie.

Post Cz wrz 25, 2008 5:02 pm

Bałagan jest to fakt ale od niektorych ludzi da sie cos wyciagnac co prawda wiecej sie tam sememu szuka jakich kolwiek informacji zreszta moja przygoda z nimi zakonczyła sie szybko i całe szczescie

Post Śr sty 14, 2009 11:07 pm

Witam.

Z góry przepraszam za odkopywanie tematu.

Mam problem ze zdobyciem "Świata Run" gdyż mieszkam na stałe w Szwecji i do Polski nieczęsto przyjeżdżam. Czy istnieją jakieś zagraniczne książki warte polecenia, ewentualnie tłymaczenia ww . książki? Bo o zagraniczne mi zdecydowanie latwiej.

Pozdrawiam

EDIT:

Czyli trzeba wytrwale czekac

Jeżeli będę miał trochę wolnego czasu to postaram się odwiedzic "Birkę" nidaleko Sztokholmu. Nie wiem jak z muzeami ale niedaleko "Dufveholm" 1-2km od Katrineholm(jakieś 120km od Sztokholmu) istnieje w lesie kamień runiczny (Bardzo możliwe że autentyczny). Postaram się tam przejechac aby spróbowac odczytac runy.
Ostatnio edytowano Śr sty 14, 2009 11:48 pm przez elektron, łącznie edytowano 1 raz

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr sty 14, 2009 11:36 pm

Z góry przepraszam za odkopywanie tematu.

Jeśli temat jest otwarty, to wciąż można pisać. ;)

elektron napisał(a):Czy istnieją jakieś zagraniczne książki warte polecenia, ewentualnie tłymaczenia ww . książki? Bo o zagraniczne mi zdecydowanie latwiej.

Ja nie znam niczego, ale Saliva siedzi teraz nad tłumaczeniem Warnecka, więc może on coś poradzi.
Poza tym jeśli jesteś w Szwecji,to masz niejako okazję zbadać runy u źródła. Polecam znalezienie (nawet w sieci) muzeów lub ośrodków, w których wystawia się kamienie runiczne lub eksponaty z pismem runicznym. No i Edda jest niezastąpionym wprowadzeniem w świat run i mitologii nordyckiej.
Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się odwiedzić te rejony Europy. :]
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pn maja 18, 2009 12:13 pm

cześć, nowy jestem, sie za bindruny chcialem wziąć ale zauwarzyłem że w prawie karzdej w którymś miejscu pojawia sie "runa Odyna" czy ona coś przeszkadza?

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pn maja 18, 2009 2:05 pm

marcintyrko napisał(a):pojawia sie "runa Odyna"

Mógłbyś uściślić? O ile mi wiadomo to wszystkie są runami Odyna :>

Post Cz maja 21, 2009 2:38 pm

"runa Odyna"- chodzi o wyrd, sory za nieścislości

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt gru 25, 2009 10:33 pm

nie znam sie za dobrze na runach i nie posiadam ksiazki Warnecka ale jakis czas temu wpadla mi w łapki ksiażka "Runy duchowy rodowód", autor: Jean-Paul Ronecker, wydawnictwo: cyklady. ksiazka ciekawa ale zastanawiam sie czy autorowi mozna zaufac jezeli chodzi o interpretacje. pytanie mam takie czy ktos-z-was czytal i ma porównanie?
druga ksiazka: "Tajemnice run" Guido von List, wydawnictwo okultura. ksiazka wyglada powaznie ale jak dla mnie na teraz zupelnie niezjadliwa. moze musi troche polezec i poczekac az do niej dorosne :)
wiem ze najlepiej samemu zaczac i nie posilkowac sie ksiazkami, ale cóż, jestem juz po przeczytaniu i na ten moment moj umysl jest juz skażony interpretacją :sciana:

Dżabersmok
Dżabersmok

Post So gru 26, 2009 8:49 pm

Guido von List był naczelnym runistą nazistów. Jego interpretacje są tak ułożone, by pasowały do ideologii nazistowskiej. Poza tym stworzył własny futhark, tzw Armeński nie oparty na źródłach historycznych. Chyba że pan List miał jakieś specjalne źródła.
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So gru 26, 2009 9:09 pm

no prosze... teraz rozumiem czemu ksiazka niezjadliwa :/
thx

Dżabersmok
Dżabersmok

Post So gru 26, 2009 10:34 pm

Ale do run nie trzeba właściwie żadnej książki. Wystarczy znać ich podstawowe znaczenie i dalej same się tworzą się tłumaczenia. Jak fraktal. Najlepsze opisy run można robić w formie mindmapy. Wszystkie tabele i tłumaczenia run są AUTORSKĄ interpretacją. Moje też. Na warsztatach omawiam znaczenie run, ale podkreślam, że to moje interpretacje.
Im lepiej ktoś zna język symboli, który nosi w sobie (w snach) tym lepiej zrozumie runy. Samo odkrywanie połączeń symbolicznych w rzeczywistości jest fascynującą nauką run. Zresztą nie tylko run. Runy to technika jedna z wielu. To klucze-symbole.
Odkrywanie run to odkrywanie samego siebie.

Od kogoś kto praktykuje rzucanie można dowiedzieć się kilka praktycznych rad i pouczyć w praktyce.
Zaczyna się od futharku. :)

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Cz cze 30, 2011 8:39 pm

Re: Jak zaczac

Książkę Warneck'a dorwałam w bibliotece i gorąco polecam zacząć właśnie od niej. Znajdziesz tam wiele ćwiczeń, które pozwolą Ci "poczuć" runy. Tam jest wszystko. Jak je zrobić, interpretować, opis każdej z nich. Zdaję się, że będę musiała ją kupić, a nie wciąż przetrzymywać, bo jest naprawdę świetna i codziennie do niej wracam. Kosztuje maks. 22 zł, więc nie ma co żałować. Chociaż ja tak naprawdę pracę z runami zaczęłam od mitologii skandynawskiej (bo w końcu runy to dar Odyna).
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "
Następna strona

Powrót do PRAKTYKA