Zgubny Optymizm??

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Post Cz mar 18, 2010 2:20 pm

Zgubny Optymizm??

Witam Was serdecznie.Jestem nowy na forum i od dawna mam pewien problem.Chciał bym go Wam dokładnie opisać i poradzić się gdyż czasem to co się dzieje staje się dla mnie bardzo męczące i denerwujące.
Otóż wszystko co mnie otacza robi dokładnie na odwrót mojej osobie.Teraz podam kilka przykładów:
Gdy bardzo czegoś pragnę i wierzę w coś z całych sił zawsze coś zrobi tak by przeszkodzić mi w osiągnięciu celu/pragnienia.Rzecz dzieje się z rzeczami przyziemnymi jak np. wyjście do klubu po przez sprawy bardziej ważne jak np praca.Sytuacja jest o tyle dziwna że gdy już nie mam sił na wszystko i zaczynam NEGATYWNIE podchodzić do wszystkiego i mówię sobie "nie,jak zwykle nie wyjdzie" sprawy obracają się o 360 stopni i coś w co wątpiłem staje się realne.Poniżej podam kilka przykładów,które wydarzyły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy:
Byłem umówiony na założenie kilku kolczyków w studiu tatuażu,pozytywnie myśląc o sprawie dostałem telefon od tatuatorki że musimy przełożyć zabieg gdyż ma bardzo dużo osób i nie zdąży ze mną.(każdemu się zdarza przecież wiec się nie przejąłem) za kilka dni ubieram się,wsiadam do auta i zmierzam na zabieg.Auto się zepsuło.Musiałem zadzwonić i odwołać.Umówiliśmy kolejny termin za tydzień.Zbliża się dzień "kolczykowania" dostaje telefon że pilnie mnie potrzebują w pracy.Zabieg przekładam od ręki.Wieczorem dostaje telefon od szefa ze jednak dadzą sobie rade beze mnie i mogę zając się swoimi sprawami!Mało nie wyszedłem z siebie...Umówiłem się na następny dzień.Rano jadę do studia okazuje się że laska pojechała do domu bo zapomniała o mnie.Wiec poprosiłem żeby koleś zapisał mnie na kolejny termin.W umówiony dzień jadę tam pesymistycznie nastawiony,wątpiący w to że w końcu zamontuje mi upragnione kolczyki.Nadszedł dzień na który się umówiłem,bez pośpiechu pojechałem na miejsce,zrezygnowany i przygotowany że znów odprawi mnie z kwitkiem.Co się okazało?Że wszystko poszło jak trzeba!Udało się bez problemu.
To samo dzieje się w życiu prywatnym
Sytuacja z przed miesiąca:Miałem urodziny przyjaciela.Byłem ogromnie ucieszony i pozytywnie nastawiony.Zostało mi jeszcze pieniędzy z wypłaty wiec postanowiłem kupić mu ładny prezencik.Nagle trafiła się inwestycja i musiałem ulokować w sprzęt 500zł i miałem sprzedać go na drugi dzień za 700.Transakcja pewna bo kupiec był bardzo zdesperowany i aż błagał o załatwienie tej rzeczy.Sprzęt zakupiłem,dzwonię do gościa i co się wydarzyło?Kupiec się rozmyślił bo stwierdził że zakup mu się nie opłaca!Zostałem bez grosza przy duszy a urodziny za 2 dni.Nie przejąłem się zbytnio bo wiedziałem że mam od kogo pożyczyć pieniądze.Pieniądze pożyczyłem i obiecałem oddać po wypłacie.Okazało się że w dzień w którym pożyczyłem zadzwonił szef i powiedział ze do końca miesiaca nie ma pracy.Wiec zostaje z długiem i bez złotówki przy duszy.
Jak się tak patrze na to z perspektywy czasu to wygląda to tak jak by komuś zależało żeby mi nie wychodziło w życiu.Wszystko ale to dosłownie wszystko dzieje się na przekór.Nawet proste założenie typu "dziś zrobię to a potem będę odpoczywał" nie wyjdzie bo dostanę telefon albo stanie się coś co mi to uniemożliwi.
Próbuje od długiego czasu LD .Zawsze gdy pozytywnie nastawie się do LD nigdy się nie uda!Zaś gdy nie wierzę w to że osiągne ten stan na złość pojawiają się fajne LD .Miesięczne ćwiczenia i próby nie dają efektu!
Sytuacja jest bardzo ciężka,męczy mnie ogromnie.Nie wiedziałem do kogo się zwrócić więc proszę o prośbę Was.Pesymistyczne myślenie niszczy mnie od środka i nie wiem co mam ze sobą zrobić!
Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam piotr

Edit:Sprawa dzieje się również w relacjach z kobietami.Poznałem śliczną kobietę,która była mną ogromnie zainteresowana.Dziewczyna bardzo ułożona,mówiła o tym że chce ze mną być.Nie przykładałem uwagi jej słowa i sam nie angażowałem się emocjonalnie.Wszystko toczyło się świetnie gdy nie powiedziałem o tym mojemu Przyjacielowi.Zwierzyłem się że poznałem wspaniałą dziewczynę,póki co świetnie nam ze sobą i może rokuje to na coś więcej.Pewnego dnia spotkaliśmy się jak zawsze,rozmowa,czułości,piękny dzień spędzony razem i powróciliśmy do swych domów czule się żegnając.Do dziś nie mam z nią kontaktu.
Sytuacji z kobietami było o wiele więcej.Mogę opisać każdą ale wszystkie działają na tym samym schemacie.
Optymizm=utrata,niepowodzenie

Post Pn mar 22, 2010 4:18 pm

Moze problemem nie jest samo poztywne myslenie, a Twoj stosunek do siebie. JA bym nie szukal na zewnatrz ani nie szukal "zlosliwosci" wszechswiata, bo po prostu to ludzka cecha i przypisywanie jej Asbolutowi jest troche "dziecinne";). Gdyby to dotyczy mnie to zadalbym sobie pytanie dlaczego gdy mysle poztywnie chce zeby przytrafilo mi sie cos zlego? czemu wierze ze narzekanie ma wieksza moc, byc moze opierasz sie na negatywnych w sennie destruktywnych emocjach do osiagania swoich celow i gdy zaczynaja sie pojawiac poztywne po prostu boisz sie ich. Nie chce Ci nic sugerowac ale dla mnie to problem psychologiczny i zadne czary mary nic tu na dluzsza mete nie dadza, ja gdybym mial taki problem i sam nie umialbym sie zdobyc na radykalna szczerosc wobec siebie po prostu poszedlbym do psychologa i sprobowal odkryc czemu tak a nie inaczej mysle o sobie i wszechswiecie, bo moim zdaniem po prostu uwierzyles ze "negatywna" afirmacja dziala a "poztywne" nie dziala, ale jakie sa korzenie tego wierzenia to juz musisz mysle sam znalesc.
Pozdrawiam

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pn mar 22, 2010 10:07 pm

Hehe kiedys też miałem podobny problem. Znikł on kiedy zacząłem podchodzic do każdej sytuacji jak lekcji. Jeżeli przytrafi ci się coś nieprzyjemnego poszukaj w tym lekcjii. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Zamiast tracić energię na złość lepiej przyjrzeć się sytuacji "z bliska". ;)
Każdy jest, kowalem własnego losu

Powrót do PRAKTYKA