ZDJECIA

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Post Wt lut 08, 2011 11:50 am

ZDJECIA

Sluchajcie, jestem fotografem i pracuje nad materialem o wspolczesnych Szamanach.
chcialbym skontaktowac sie z osobami, ktore zgodzilyby sie wystapic na zdjeciu. Zaznaczam, ze nie jest to projekt komercyjny, raczej do szuflady. Robie to z ciekawosci i pasji. Czy ktos z Was pomoglby mi namierzyc osoby, z ktorymi moglbym skontaktowac sie, porozmawiac, poszukac, spotkac... bede bardzo wdzieczny. pozdrawiam, T.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt lut 08, 2011 7:56 pm

Re: ZDJECIA

jesteś fotografem i pracujesz nad projektem z przeznaczeniem do szuflady... dziwne...

Post Wt lut 08, 2011 11:40 pm

to moja pasja. chodzilo mi o to, ze te zdjecia nie ida do publikacji, nie dostaje za to kasy, nie jest to zlecenie od gazety, ani dokumentacja. robie to dla siebie. t.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Śr lut 09, 2011 3:12 pm

twinsen napisał(a):to moja pasja.

pasje popychają ludzi do robienia przedziwnych rzeczy za darmo ;)
trudno odnaleźć prawdziwego szamana, który będzie mówił o sobie "jestem szamanem, zrób mi fotę"
prerobione i już nie pyszne ego nie pozwoli mu na to
może poszukaj po szamańsku...
tkliwy nihilizm

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz lut 10, 2011 12:56 am

Happiness napisał(a):trudno odnaleźć prawdziwego szamana, który będzie mówił o sobie "jestem szamanem, zrób mi fotę"

tak, jeżeli ktoś szamani tylko po to żeby ktoś inny zrobił mu fote to pojawia sie pytanie, czy to jest prawdziwy szaman. ale z drugiej strony są szamani, którzy robią swoje i nie mają nic przeciwko fotografowaniu. po prostu nie ma to dla nich znaczenia. są też tacy którzy powiedzą - zrób mi fotę, może dowiem się czegoś ciekawego z niej? wszystko jest dla ludzi i zależy od podejścia :).

Happiness napisał(a):prerobione i już nie pyszne ego nie pozwoli mu na to

ego działa też w drugą stronę, na zasadzie "nie pozwalania". czyli nie zawsze powiększa, bo ma też inne sprytne zagrywki i pomniejszanie "właściciela" jest jedną z nich.

twinsen napisał(a):robie to dla siebie. t.

ok. ciekawi mnie twoje podejście. skąd taki pomysł z szamanami?

twinsen napisał(a):chodzilo mi o to, ze te zdjecia nie ida do publikacji, nie dostaje za to kasy, nie jest to zlecenie od gazety, ani dokumentacja

ok, czy do tej listy zalicza się również: nie na potrzeby tajnych służb?

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pt lut 11, 2011 3:51 pm

belladonna napisał(a):ego działa też w drugą stronę, na zasadzie "nie pozwalania". czyli nie zawsze powiększa, bo ma też inne sprytne zagrywki i pomniejszanie "właściciela" jest jedną z nich.

ego każe też trwać na posterunku teorii...wolę stać po drugiej stronie
ergo - świadomość własnej małostkowości i siły równocześnie jest konieczna aby nie dać się zbić z pantałyku

też wolę drugą stronę obiektywu ;)
tkliwy nihilizm

Post N lut 13, 2011 5:46 pm

Sluchajcie, ciekawa dyskusja. Ja nie uwazam, ze to ego jest motorem zdjec.
Ja robie zdjeica z ciekawosci. Interesuje mnie szamanizm, chociaz nie wiem o nim duzo. Intresuje mnie jako temat.
Zetknalem sie z pieknymi reportazami Jacka Hugo-Badera z Rosji, w ktorych opisywal rowniez swoje spotkania z syberyjskimi szamanami. To mnie zainteresowlao. Bylo tam rowniez zdjecie szamanki. Niczym sie nie wyroznialo. Mialo raczej wymiar dokumentalny. Moja fotografia ma wymiar dokumentlny ale rowniez artystyczny. Intresuje mnie sfotografowanie wspolczesnych szamanow. Sam jestwem ciekaw co z teog wyjdzie i jak to wyglada.Trudno mi powiedziec jak to wyglada z drugiej strony, natomiast nie rozumiem czemu pozwolenie na bycie obiektem fotografowanym mialoby byc kaprysem ego. JA w ogole tak na to nie patrze. Jezlei utorzasmaimy fotografie z edytorialami w Gali itd. to na pewno dyskusja jest zasadna, ale w przypadku np. wystawy, reportazu, dokumentu - nie sadze. Oczywscie to zalezy od indywidulanego podejscia. Ja to traktuje jako przygode.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N lut 13, 2011 11:41 pm

ja jestem noobem w temacie, ale nawet jeśli byłbym koksem to i tak jakoś głupio by mi było, bo to by było coś a'la ej jestem szamanem założe super strój i porobisz mi fotki jak bede walił w bęben.. Ale moze ktoś sie skusi.. :P
Stare Bóstwa podobno śpią...

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt lut 15, 2011 1:01 pm

twinsen napisał(a):Sluchajcie, ciekawa dyskusja. Ja nie uwazam, ze to ego jest motorem zdjec.
Ja robie zdjeica z ciekawosci. Interesuje mnie szamanizm, chociaz nie wiem o nim duzo. Intresuje mnie jako temat.

spokojnie, to temat do przerobienia między mną a belladonną
każdy temat, który poruszamy sprowadzamy do jednego... ego :patyk:

Kenneth napisał(a):(...)ej jestem szamanem założe super strój i porobisz mi fotki jak bede walił w bęben.. Ale moze ktoś sie skusi.. :P

hehe podobno jest kilka min do sfotografowania "srogie i bezlitosne,
zdziwione, nieobecne, upośledzone i amokalne"
uwielbiam te upośledzone ;)
tkliwy nihilizm

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt lut 18, 2011 1:57 am

twinsen napisał(a):natomiast nie rozumiem czemu pozwolenie na bycie obiektem fotografowanym mialoby byc kaprysem ego. JA w ogole tak na to nie patrze

no ja właśnie też nie kumam tego :co:

ze swojej strony mogę powiedzieć że ja nie mam z tym problemu, i jeżeli ci to w jakiś sposób pomoże w realizacji twojej pasji to służę pomocą. w trójmieście jest kilka osób które zajmują się działaniami szamańskimi, takie osoby są też w warszawie i innych miastach. najłatwiej byłoby gdybyś po prostu wkręcił się na jakąś szamańską imprezę czy też ceremonie i postrzelał foty.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt lut 18, 2011 2:08 am

belladonna napisał(a):
twinsen napisał(a):natomiast nie rozumiem czemu pozwolenie na bycie obiektem fotografowanym mialoby byc kaprysem ego. JA w ogole tak na to nie patrze

no ja właśnie też nie kumam tego :co:

ze swojej strony mogę powiedzieć że ja nie mam z tym problemu, i jeżeli ci to w jakiś sposób pomoże w realizacji twojej pasji to służę pomocą. w trójmieście jest kilka osób które zajmują się działaniami szamańskimi, takie osoby są też w warszawie i innych miastach. najłatwiej byłoby gdybyś po prostu wkręcił się na jakąś szamańską imprezę czy też ceremonie i postrzelał foty :).

twinsen napisał(a):Sluchajcie, ciekawa dyskusja

no ciekawa, ale odpowiadając Happiness i zapobiegając śmieceniu na forum ewentualny dalszy jej ciąg przenoszę tu:

post12263.html#p12263

Powrót do PRAKTYKA