Wieża jako oś miasto jako rzeczywistość

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So wrz 26, 2009 7:10 pm

mam strasznie dyletanckie pytanie...

Axis mundi to nie zawsze musi być drzewo prawda a co jeżeli dla mnie drzewo nigdy nim nie jest?
Kiedyś myślałem że przenosząc się do światów będę po łąkach i lasach hasał a z reguły mój umysł narzuca "nieco" inne ramy (najczęściej coś na kształt bliskowschodniego miasta)
A jak to jest u was??

Btw miałem kiedyś LD śniło mi się że budzę się z medytacji i siedzę ze skrzyżowanymi nogami a dookoła mnie drzewa. Ucieszyłem się że wreszcie jakieś normalne okoliczności przyrody a tu okazuje się że siedzę na brukowanym kręgu na wewnętrznym podwórcu kamienicy :sciana:
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Dżabersmok
Dżabersmok

Post So wrz 26, 2009 8:39 pm

Djembe napisał(a):Axis mundi to nie zawsze musi być drzewo prawda a co jeżeli dla mnie drzewo nigdy nim nie jest?

Mnie się czasem Axis Mundi śnił jako wieżowiec. Pamietam jeden sen sprzed lat w którym jechałem windą zamiast się wspinać. W górnym świecie spotkałem czarnego psa.

Kiedyś myślałem że przenosząc się do światów będę po łąkach i lasach hasał a z reguły mój umysł narzuca "nieco" inne ramy (najczęściej coś na kształt bliskowschodniego miasta)
A jak to jest u was??

Zależy w jakiej kosmologii się poruszasz. Kiedyś chyba wyjec o tym pisał, że ważne jest, by wybrać kosmologię (mity). Nie ważne jaki, ważne by ci pasował. Nie żyjesz w lesie ani w tipi, więc twoja kosmologia jest inna niż romantyczna wizja dawnych ludów (btw. też mnie czasem ciekawi, dlaczego wciąż ci druidzi, wróżki, szamani trzymają się tych starych bogów).

Djembe napisał(a):Btw miałem kiedyś LD śniło mi się że budzę się z medytacji i siedzę ze skrzyżowanymi nogami a dookoła mnie drzewa. Ucieszyłem się że wreszcie jakieś normalne okoliczności przyrody a tu okazuje się że siedzę na brukowanym kręgu na wewnętrznym podwórcu kamienicy

Jak dla mnie fajny sen. To miejsce kojarzy mi się z moim ostatnim mieszkaniem w Wawie. Fajnie tam było. Wewnętrzne podwórko sprawiało, że zapominało się że to duże miasto. Do tego były dwa drzewa. Po jednej z ceremonii całonocnych przyleciały dwie sroki. To była ciekawa chwila, bo wszedłem z nimi w dialog. Bardzo ciekawskie zwierzęta.
Tyle energii kryje się w starych kamienicach. Czemu ludzie szukają jej tylko w lesie albo na łące? Poza tym bruk to kamienie. Według Steinera są w drabinie ewolucji więc można się z nimi porozumieć. Dodatkowo to żywioł ziemi. No i przypadkiem to krąg. :P
Ciekawostka. Wczoraj w trakcie naszej rozmowy zachaczyliśmy o LD. Chciałem cię wówczas zapytać, czy próbowałeś medytacji w trakcie LD, ale zrezygnowałem. Widzę że temat jednak powrócił. Dotychczas zdarzyło mi się to ze dwa razy, a pamiętam jeden. Doskonała koncentracja i wyciszenie. Chyba nigdzie tak nie ma jak w LD, że ty i rzeczywistość wokół ciebie to jedno. :D
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So wrz 26, 2009 10:56 pm

Obrazek

Tak to mniej więcej wygląda, ale masz racje mnie to inspiruje i czuje się w tym swobodnie więc chyba jest ok.

BTW Czasem jestem w znanych mi miejscach z reala tylko nabierają interesującego arabskiego charakteru. Przejawia się to zazwyczaj w detalach architektonicznych, ale czasami są to ludzie zapachy czy po prostu klimat.
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Dżabersmok
Dżabersmok

Post So wrz 26, 2009 11:55 pm

Według mnie fajny klimacik. Kojarzy mi się z Quake 2 albo coś w tym stylu. Właściwie tego typu gry możesz wykorzystać też jako rodzaj treningu, jeśli gra się w odpowiedni sposób, tzn wiążąc cel gry z osobistym problemem i traktując przejście jak podróż szamańską.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post N wrz 27, 2009 1:01 am

Hehen ciekawe spostrzeżenie odnośnie tych gier. Klimat taki jak z gier Clive Barkera albo ten no tego Lovercrafta :P
Każdy jest, kowalem własnego losu

Podszyszkownik muchomor

Post N wrz 27, 2009 12:33 pm

hmmm, ciekawe, a propo gier ostatnio skończyłem hehe James`a Bonda. Idąc tą analogią ;) a poważnie mnie się śnią przeważnie nowoczesne budowle, szkło, metal, itp. Chyba jestem "metalowcem" :D ale tak naprawę kocham się w starym stylu, choć nie czesto można go zobaczyć ostanio.
to czego pragniemy najbardziej jest ukryte w czeluściach naszego umysłu
www.nibylandia.blogx.pl

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N wrz 27, 2009 12:35 pm

Sinobrody napisał(a):kocham się w starym stylu

trzy razy to czytałem zanim zrozumiałem :lol: masakra

Podszyszkownik muchomor

Post N wrz 27, 2009 12:55 pm

a czego nie zrozumiałeś?? wytłumaczę:D hehe
to czego pragniemy najbardziej jest ukryte w czeluściach naszego umysłu
www.nibylandia.blogx.pl

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post N wrz 27, 2009 1:11 pm

Panowie!! Przed chwilą czyściłem temat a wy znowu OT siejecie :>
Każdy jest, kowalem własnego losu

Powrót do PRAKTYKA