Tylko dla kobiet

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Post Śr gru 30, 2009 6:16 pm

Tylko dla kobiet

Zwracam się raczej do doświadczonych kobiet z forum :D Jakich praktyk nie powinno się stosować w czasie menstruacji, a jakie wręcz przeciwnie, powinno się (jeśli są wogóle takie)?

Post Śr gru 30, 2009 6:35 pm

Witam,

Jakich praktyk nie powinno się stosować w czasie menstruacji? Wiem, że nie powinno się w tym czasie zbierac ziół, przygotowywać nalewek itp czy uczestniczyć w Szałasie Potów; wiem również, że kobiety w tym czasie nie powinny przygotowywać posiłków mięsnych,nie tylko dla siebie ale i całej rodziny, inaczej ich śluzówka macycy nie będzie się prawidłowo złuszczać i mogą z czasem być poważne problemy np. dzisiejsza endometrioza.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Cz gru 31, 2009 1:37 am

czasem nie jestem w stanie nic robić oprócz ciskania piorunami :tongue:=+;P

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz gru 31, 2009 12:55 pm

kiedys kiedy kobiety mialy wiecej czasu dla siebie mogly isc sobie na odosobnienie i tam wejsc w kontakt ze swoimi duchami. wiem ze u indian jakos tak bylo ze kobiety mialy specjalny szałas gdzie szły i tam siedzialy razem. oddawały krew ziemi. teraz niektore musza chodzic do pracy i skupiac sie na zarabianiu kasy dla tej calej machinerii. zrezygnowac z siebie. moze tez dlatego niektore czuja wtedy ból albo inne rzeczy typu pioruny. dla mnie to czas bramy. kontaktu. wglądu. lubie miec te dni tylko dla siebie. wtedy robie tylko to na co mam ochote.

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz gru 31, 2009 1:33 pm

belladonna napisał(a):obiety mialy specjalny szałas gdzie szły i tam siedzialy razem. oddawały krew ziemi.

Już wtedy było wiadomo co z was za ziółka i poprostu indianie chieli mieć spokój to kwarantannie was poddawali :D
Każdy jest, kowalem własnego losu

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz gru 31, 2009 4:25 pm

noezb napisał(a):poprostu indianie chieli mieć spokój to kwarantannie was poddawali Very Happy

a moze bali sie naszej mocy i to dlatego tak zarzadzili? czyzby i tu panowal patriarchat?

Post Pt sty 01, 2010 6:43 am

belladonna napisał(a):
a moze bali sie naszej mocy i to dlatego tak zarzadzili? czyzby i tu panowal patriarchat?

Zgadzam sie i mysle, ze mieli sie czego bac ; )

To czas bardzo mistyczny i pelen mocy.
Ale to tez okres oczyszczania, wiec nic dziwnego ze dawne ludy (np Zydzi) starali sie trzymac kobiety w tych dniach z dala od swietych miejsc i w ogole w odosobnieniu.

Wyzwala sie wiele negatywnej energii w tym sensie ze destrukcyjnej, bolesnej, gniewnej. To mozna konstruktywnie wykorzystac. Dla mnie okres to czas koncow i nowych poczatkow. Swego czasu pracowalam z Lilith podczas menstruacji. Mozna sobie poczytac o jej archetypie i wysnuc wnioski. Poza tym mam wtedy swietne relacje z przyroda, bardziej chlone energie roslin. Moge chodzic po lesie caly dzien i nic nie jesc w te dni.

Natomiast uwazalabym z uzdrawianiem innych osob, z egzorcyzmami i ewentualnie z wzywaniem czegokolwiek badz z astralu. W ogole, teraz tego nie stosuje, ale kiedys robilam dodatkowe wzmocnienie tarcz, bo rozne drobne paprochy astralne lubily sie przyczepiac (nic groznego, ale po co mi to? Niz tez dziwnego, ze sie przyczepialy – okres to wiecej mocy, a to wzbudza zaciekawienie)

Ogolnie uwazam, ze akurat okres jest wielkim atutem kobiet, bo daje niesamowite skoncentrowanie energii i nalezy z tego korzystac, bo np faceci tego nie maja 

Polecam sprawdzenie czy np. magnez, zelazo lub inne suplementy nie polepsza samopoczucia w okolicach tych dni. To jest naprawde fajny, fajny czas, pelen mocy, wiec szkoda to marnowac i rozmieniac sie na drobne przez glupie wkrety.

lubie miec te dni tylko dla siebie. wtedy robie tylko to na co mam ochote.

Ja wtedy jem tyle czekolady ile chce i wierze, ze nie przytyje (#prywatne zabobony#)
Heidhr napisał(a):wiem również, że kobiety w tym czasie nie powinny przygotowywać posiłków mięsnych,nie tylko dla siebie ale i całej rodziny, inaczej ich śluzówka macycy nie będzie się prawidłowo złuszczać i mogą z czasem być poważne problemy np. dzisiejsza endometrioza.

Moze to prawda, ale mysle, ze to zalezy od tego, w co sie wierzy w danej kulturze. I tak jestem prawie – ze – wege, wiec sie nie przejumuje : )

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt sty 01, 2010 7:54 pm

Heidhr napisał(a):Wiem, że nie powinno się w tym czasie zbierac ziół, przygotowywać nalewek itp czy uczestniczyć w Szałasie Potów;

Znajoma, która mieszkała 4 lata w Ameryce i uczyła się u szamana, powiedziała mi ciekawą rzecz odnośnie praktyk kobiecych. Przygotowując się do szałasu potów dostała okres. Powiedziała o tym szamanowi, który prowadził szałas. Ten stwierdził krótko, że sama niech zdecyduje, czy chce w nim uczestniczyć, bo chyba nadszedł czas, by mężczyźni przestali decydować za kobiety co powinny robić a czego nie.

Zauważcie, że większość tabu dotyczących spraw kobiecych ustanowione są przez mężczyzn w okresie patriarchatu.
Kobiety same powinny decydować co wolno a czego nie. Nam (facetom) nic do tego.

belladonna napisał(a):kiedys kiedy kobiety mialy wiecej czasu dla siebie mogly isc sobie na odosobnienie i tam wejsc w kontakt ze swoimi duchami. wiem ze u indian jakos tak bylo ze kobiety mialy specjalny szałas gdzie szły i tam siedzialy razem. oddawały krew ziemi. teraz niektore musza chodzic do pracy i skupiac sie na zarabianiu kasy dla tej calej machinerii. zrezygnowac z siebie. moze tez dlatego niektore czuja wtedy ból albo inne rzeczy typu pioruny. dla mnie to czas bramy. kontaktu. wglądu. lubie miec te dni tylko dla siebie. wtedy robie tylko to na co mam ochote.

U Indian rzeczywiście był taki zwyczaj. Podoba mi się zwyczaj świętowania pierwszej miesiączki. U nas jakoś to zaginęło, ale nic dziwnego, skoro kobiety uwierzyły, że są nieczyste. :P

W tradycji żydowskiej kobieta podczas owulacji jest nieczysta. Czy to nie dziwne?
Zwykle tabu ma źródło praktyczne (seks pozamałżeński daje gwarancję, czasem złudną, że potomstwo wychowywane przez mężczyznę będzie z jego "nasienia") Z tą "nieczystością" wiążą się dwie sprawy. Raz, że kobieta jest wtedy bezpłodna, a dwa - krew. Krew jest święta. W biblii mówi się, że jest w niej dusza (nefesz), życie. Dlatego prawo żydowskie nakazywało wylewać krew do ziemi, a Paweł zalecał nie spożywania potraw z krwią.

Faceci boją się mocy kobiet, dlatego jest tyle zakazów i nakazów dotyczących tej płci. W naszej kulturze wciąż pokutuje wdruk, że facet może zaliczać dziewczyny, i jest ok, ale kobieta która zalicza facetów jest już puszczalską. Zwłaszcza moc seksualna kobiet jest "niebezpieczna" dla facetów. Co ciekawe, stereotyp silnej kobiety to facet w spódnicy, jak pani Tatcher.

I cóż drogie panie, dałyście sobie założyć kaganiec.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post So sty 02, 2010 4:56 pm

trudno powiedzieć jednoznacznie skąd się wzięły uprzedzenia do tego czasu
bywało, że leżałam pod stołem i zwijałam się z bólu, dopiero kiedy zapomniałam o ograniczeniach, bóle się skończyły
owszem, jestem trochę przeładowana i ciskam piorunami, ale od jakiegoś czasu w tych piorunach nie ma złości, a jest raczej pewien rodzaj uwolnienia i właśnie o czyszczenia
więc jeśli mam coś do zrobienia, po prostu robię to, zmieniam jedynie formę na taką, która przychodzi naturalnie
ciekawy jest moment jajeczkowania, większość energii skupia się właśnie w tym momencie cyklu

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz sty 14, 2010 10:41 pm

Powrót do PRAKTYKA