Taniec ducha

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N lis 07, 2010 12:49 pm

Taniec ducha

Szukam jakichś konkretniejszych informacji na temat tańca ducha i wklejam to co na wiki:

Taniec Ducha – obrzęd religijny powstały w 1889 wśród Indian Ameryki Północnej, będący wyrazem kryzysu w społeczności indiańskiej spowodowanego spychaniem jej do rezerwatów. Trwał on zazwyczaj pięć dni, podczas których miał miejsce post i rytualne duchowe oczyszczenie. Inicjatorem tego obrzędu był Wovoka, Indianin z plemienia Pajutów, który w wyniku religijnej wizji w 1888 roku zaczął rozprzestrzeniać Taniec Ducha wśród pozbawionych nadziei Indian. Taniec ten miał sprowadzić z powrotem zabite bizony, usuwając jednocześnie białych najeźdźców z ziemi rdzennych Amerykanów.
Zakazane przez władze celebrowanie Tańca Ducha było jednym z głównych pretekstów podczas masakry nad Wounded Knee.
Stare Bóstwa podobno śpią...

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Pt gru 03, 2010 10:35 pm

Re: Taniec ducha

Chcesz wygnać Białych z Ameryki Północnej i przywołać zabite Bizony?:D

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So gru 04, 2010 12:08 am

na początku sprowadzic zabite żubry na podlasie.. a potem tury jeśli Wielki Duch pozwoli :D

Post So gru 04, 2010 12:56 pm

Warto chyba w oryginalnym języku szukać
http://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_Dance
na dole masz nawet odnośnik do piosenki jaką się wykonywało: Ghost Dance song
odnośnik do youtube Shaman Wovoka

+ kopiujesz Ghost Dance do google, co da jeszcze więcej wyników

Jeżeli się nie zna aż nadto dobrze angielskiego można skorzystać z tłumacza http://www.google.pl/language_tools

Powodzenia! :ok:

Żółwiciel
Żółwiciel

Post So gru 04, 2010 4:10 pm

Kenneth napisał(a):na początku sprowadzic zabite żubry na podlasie.. a potem tury jeśli Wielki Duch pozwoli :D

Tylko błagam nie w okolice Białegostoku, bo mi marchewkę i pietruszkę będą deptały;)

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post So gru 04, 2010 4:12 pm

Tylko błagam nie w okolice Białegostoku, bo mi marchewkę i pietruszkę będą deptały;)

Zanim ją posadzisz to sie biedny Keneth zatańczy na śmierć ;)

Jeżeli się nie zna aż nadto dobrze angielskiego można skorzystać z tłumacza http://www.google.pl/language_tools

albo sie za to po prostu nie brać, bo nie wiem jak tu dać rade bez znajomości angielskiego ;)

Żółwiciel
Żółwiciel

Post So gru 04, 2010 4:22 pm

Gerich napisał(a):

Zanim ją posadzisz to sie biedny Keneth zatańczy na śmierć ;)

albo sie za to po prostu nie brać, bo nie wiem jak tu dać rade bez znajomości angielskiego ;)

Nie zniechęcaj chłopaka. Może ściągnie choć parę to koła myśliwskie skorzystają, a ja w Białowieży będe mógł znowu zamówić moje ulubione klopsiki z Żubra.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So gru 04, 2010 6:57 pm

Ogólnie angielski to ja ogarnia raczej, ale w zależności od tematu słownictwo skomplikowane moze byc.

PS: Nie wiem czy zauważyłeś Gerich ale wysłałem Ci wiadomośc na pw

Powrót do PRAKTYKA