Latarnia

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Alicja
Alicja

Post Cz wrz 04, 2014 12:44 am

Latarnia

Jest to prosty rytuał/ceremonia (można go wykonać w obydwu formach, zależnie od predyspozycji), którego nie będę przedstawiał szczegółowo, a jedynie w ogólnym zarysie i koncepcji.
Pewnie nie jestem pierwszy, który wpadł na ten pomysł, ale że nie spotkałem się z tym wcześniej to powiem tak: stworzyłem go pod wpływem impulsu i własnych potrzeb.
Do czego go używam?
Kiedy podróżuję po światach, czy snach (a nie jestem w tej materii doświadczony - podejrzewam, że dla bardziej wprawionych nie będzie to przydatne w takiej formie) mam kłopoty z powrotem. O ile wystarcza mi cierpliwości i uwagi (w miarę) na wejście i podróżowanie, o tyle niemal zawsze sam powrót przyspieszam bardzo mocno, już jestem wybudzony, idę "na skróty" i nie potrafię sobie z tym poradzić. Podobnie jest ze snami, zwłaszcza, jeśli są one silne. W pewnym momencie poczułem, że przez te niedokładne powroty coś zostaje za mną. Wracam niekompletny. Mogę się rozpisywać, ale chyba wiadomo o co chodzi. Więc tego rytuału używam do sprowadzenia z powrotem tych części mnie, które zaginęły i nie wróciły.
Uwaga! Nie uważam, że jest to odpowiedź na problem i dalej pracuję nad sobą. W ten sposób leczę tylko objawy nie przyczynę (na przyczynę najlepsze co jest to medytacja - jeśli ktoś zna coś lepszego to proszę o wskazówki).
Praktyka.
Za pierwszym razem zastosowałem (z powodzeniem) zaraz po podróży kiedy poczułem zrozumiałem że tak się dzieje, wizualizacje drzewa wyrastającego z mojego serca w światy. Po tym drzewie powróciły do mnie te zagubione kawałki, prowadził mnie jakiś instynkt.
Później użyłem świecy, która była latarnią (stąd nazwa) i jednocześnie przejściem wskazującą drogę do mnie dla tych zbłąkanych kawałków.
Jak mówię nad samą formą nie będę się rozwodził, każdy znajdzie najbardziej odpowiedni sposób.
Ciekawostka.
Ostatnio użyłem podgrzewacza i wiedziony impulsem wstawiłem go do misy tybetańskiej (takiej o złotej barwie).
Oczywiście całość odbywała się w ciemności. Otworzyłem w ten sposób bramę na płaszczyznę cienia, jednak nic stamtąd nie mogło tu wejść, poza wołanymi częściami ducha i energii. Misa wspaniale błyszczy tworząc krąg światła zamykający przejście cienią, a na dnie dookoła podgrzewacza zgromadził się jakby płynny mrok będący oknem. Wiem, że to naturalny efekt wizualny, ale to nie zmienia tego, że to okno tam było. To, że coś da się wyjaśnić nie znaczy jeszcze, że nie jest magią. Do wosku dodałem krople mojej krwi, by nic była jakby testem, by nic co nie pochodzi ode mnie nie mogło przejść w przebraniu.
Użycie w innym celu.
Tak zastosowana latarnia może być wspaniałym przejściem do świata cieni, może zastąpić słynną kryształową kulę, lub miseczkę z wodą i kroplą atramentu. Może, i napiszę to bo i tak ktoś na to wpadnie służyć też przywołaniu dowolnego bytu ze świata cieni i choć nie będzie mógł on przejść tutaj z powodu kręgu światła, to wystarczy zgasić płomyk nie zamykając by umożliwić mu przejście. I choć na pewno każdy to wie to jeszcze powtórzę, że bramę należy zamykać. Oczywiście to nie jedyny słuszny sposób, ale ze względu na efekt wizualny, ma on w sobie duży potencjał.

Jeśli ktoś zechce spróbować zapraszam do opisania wniosków. Sam odbyłem ten rytuał ledwie trzykrotnie, ale efekty były pozytywne.
Podkreślam jednak, nie pracowałem z cieniami, tylko wyławiałem zabłąkane cząstki mnie z tej płaszczyzny. Jednak bardzo silnie czułem otwarte okno.
Sposób w jaki to opisuje pasuje bardziej do czarostwa i tak też to stosuje, ale pierwszy raz z drzewem był typowo szamański a i świecę można tak bez problemu zastosować, dlatego zdecydowałem się temat umieścić w tym dziale.
I oby nigdy ten rytuał nie przydał się nikomu.

Alicja
Alicja

Post Pn mar 16, 2015 9:47 pm

Re: Latarnia

wykonywał już ktoś ten rytuał ? jestem ciekaw tego ;)
Tworzenie stron http://bestnetsolution.pl to zadanie dla profesjonalistów. Tylko odpowiedni wygląd witryny, płynne działanie i merytoryczne informacje sprawią, że klient na chwilę się zatrzyma i zwróci swoją uwagę.

Powrót do PRAKTYKA