Ostrov - Wyspa

Filmy związane z tematyką forum.

Moderator: Kapelusznik

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Śr gru 09, 2009 9:54 pm

Ostrov - Wyspa

Film opowiada historię człowieka, który w młodości, podczas II wojny światowej, w nadziei na uratowanie własnego życia, na rozkaz Niemców, zabija swojego przełożonego - szypra Tichona. Jednak hitlerowcy wysadzają w powietrze barkę, a marynarza - mordercę ratują mnisi z maleńkiego klasztoru, na maleńkiej wyspie...

Tak się film zaczyna. Natomiast mnie interesuje kim się stał człowiek. Proszę się nie przejmować tym, że są mnisi, że jest klasztor... Patrzcie na człowieka.

Jest to moim zdaniem esencja chrześcijaństwa - mam na myśli pozytywny tego aspekt. Choć pewnie wielu będzie miało inna opinię. Ale mnie wydaje się, że bohater przypomina nieco szamana, choć używa innych metod rzecz jasna... A jakby ktoś miał ochotę zobaczyć ten film i wyrazić swoją opinię w kontekście duchowości, bardzo był bym wdzięczny... :)

Link do torrentu jest tutaj
a podobno @Dream ma linka do rapida... :)
odwaga, wytrwałość, uśmiech
Natężenie świadomości

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Cz gru 24, 2009 7:54 pm

Obejrzałem film. Bardzo szamański. Najpierw śmierć i zmartwychwstanie, potem uzdrawianie, choć wszystko w klimatach prawosławnych. Ale duchowość jest pozawyznaniowa, choć wielu chciałoby mieć monopol.
Podobało mi się wypędzanie diabłów z przeora. Anatol ma ciężką szkołę i idzie na prawdę Twardą Ścieżką. :P

RainMonk napisał(a):a podobno @Dream ma linka do rapida...

I ma i nie ma. Wystarczy w guglach wpisać "ostrov" i "rapidshare" ;)
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pt gru 25, 2009 8:33 pm

RainMonk dzięki za film. Dużo zrozumiałam i poczułam po obejrzeniu tego filmu. Pokazuje, że choć Anatol jest z mnichami prwawosławnymi to idzie swoją drogą, droga szamanizmu. Zwłaszcza, że Kościół Prawosławny był jakoś obecny w mojej rodzinie. Ten film mi pokazał, że można być w jakiś sposób "związanym" z daną religią, czy duchowością a mimo to można być w zgodzie ze swoimi uczuciami, w zgodzie z sobą. Iśc własną drogą.

Powrót do VIDEOTEKA