Dwa kawałki drewna

Ważne dopełnienie szamańskiego warsztatu. Dyskusje o możliwościach ich wykorzystania oraz ich użyteczności w pracy z duchami.

Moderator: Kapelusznik

Post Śr kwi 23, 2008 8:11 pm

Dwa kawałki drewna

Nikt o tym jeszcze nie wspomniał a to bardzo fajna sprawa :) W każdym lesie jest mnóstwo drewna wystarczy dobrać sobie odpowiednie kawałki i instrument już gotowy. Jak się człowiek postara to nawet może osiągnąć ciekawe rezultaty. Bywało, że mnie ta "prowizorka" zastępowała bęben w spontanicznych podróżach.

Post Śr maja 07, 2008 12:39 am

a tak, również już skorzystałam z tak niewielepotrzebującego instrumentu. Nawet sobie zaadaptowałam takie dwa kawałki drewna na stałe i całkiem nie źle się spisują do wystukiwania rytmu. Swoją drogą chyba nawet jest to całkiem popularne u Aborygenów np... takie proste, a jakie przydatne :)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt maja 09, 2008 1:34 am

Fakt, zdarzyło mi się wystukiwać rytm uderzając dwoma patykami o siebie. Ale w sumie prostota w formie jest chyba typowa dla instrumentów ludowych i szamańskich ofc.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pt maja 09, 2008 4:55 pm

Mozna tez ponawalac nimi w wiekszy kawalek lezacego pnia etc. Spontanicznosc mile widziana. ;)
Bdw moze faktycznie tez sobie kiedys zaadoptuje jakies dwa na stale... Moznaby je bylo odpowiednio dobrac i ozdobic. No i latwiejsze to w noszeniu niz beben. Bebna czasme wole nie brac z uwagi na wilgotnosc np. ;)

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Śr wrz 09, 2009 9:56 pm

Tyle że dźwięk patyków jest raczej płaski - żadnej rezonacji tam nie ma - czy to nie utrudnia wejścia w trans? Mi najlepiej idzie jak dźwięk jest głęboki, niski i wibrujący

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pt gru 25, 2009 7:30 pm

Clapstick

Dwa kawałki z “żelaznego drzewa” uderzane o siebie wywołują charakterystyczny dźwięk.Wykorzystywany jako akompaniament do didgeridoo i śpiewów.
http://festiwal.didgeridoo.pl/pl/rytualne-przedmioty/rytualne-przedmioty.html

mam dwa, zrobione z jabłoni
mają wysoki dźwięk
rytmiczne uderzenia powodują, że wpadasz w pewien rodzaj transu, ale ja używam tego razem z didgeridoo
nie traktuję jako rumaka, a raczej łamacza barier fizycznych
równoczesne granie na instrumencie dętym i perkusyjnym jest bardzo wymagające ;)

http://www.youtube.com/watch?v=DfphgTGOupI

Powrót do INSTRUMENTY MUZYCZNE I NARZĘDZIA PRACY