Życie bez pieniędzy. Mieć czy być?

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Dżabersmok
Dżabersmok

Post N gru 13, 2009 12:16 am

Wed napisał(a):Ile kapitału na kuli ziemskiej z tego co jest w obrocie, jest potrzeba by funkcjonowała , gospodarka światowa?
Ile? No.....
2%

To mi zabiłeś ćwieka tymi procentami. Widać byłem większym optymistą niż należało. :|
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Wed

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post N gru 13, 2009 9:47 pm

Ja to wlokłem dwa tygodnie za sobą opuszczoną szczękę jak to wreszcie do mnie dotarło, a docierało dość długo.
Tak do końca nie jest pewne w, których wojnach po, której stronie walczyli nasi przodkowie

Dżabersmok
Dżabersmok

Post N gru 13, 2009 11:17 pm

Skąd te procenty? Tzn pytam o źródło. ;)
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Wed

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt gru 15, 2009 2:54 pm

Dream, na temat naprowadził mnie pewien stary, 70 letni Kaszeba, i nie ważne czy to jest 2, 7 czy 10 procent.
W 2008 roku było to około 600 bilionów dolarów, i coto jest za liczba - to 1000 PBK rocznych Polski, 40 PKB rocznych USA, 10 rocznych PKB całego świata.
Mając 10 letni dochód ziemi nie można tylko jej sprzedeać kosmitą - bo ich narazie nie ma.
Jak to działa? W 2002 - 2006 roku popyt na miedż wzrósł o 10 % w wyniku czego powinna wzrosnąć cena tego surowca o......, no o ile może wzrosnąć? 10, 20, 30% - wzrosła o 400%!, tak samo się to dzieje w bardzo niebezpiecznych dziedzinach jak np, wzrost cen żywności (tylko, że wzrost cen żywności jest troche chamowany grożbą butu elektoratu tzw. państw rozwiniętych).
A jak się ma 800 bilionów w 2008 roku to na koniec 2009 roku można mieć duuużo więcej, do pomnażania kapitału spekulacyjnego służy wszystko, reklama, giełda, ale przedewszystkim moim zdaniem nakręcanie popytu i konsumpcji - to jest niezły syfek niszczący Ziemie, nie gazy cieplarniane są pierwotną chorobą, one są jednym ze skutków tego syfu. Chcesz walczyć z gazami cieplarnianymi - to tak jakbyś podał alkoholikowi na kaca piwo - choroba nie minie, lekko zaleczone zostają skutki. Sądze, że ludzie będą długo się tak podpierać, klinując rozsypującą się budowle, łatając folią przeciekający dach - cóż z tego jak fundamenty liche - to musi runąć, i nie spadające meteoryty, obca cywilizacja, sami zjemy swój ogon - sie będzie działo, a kaca jakiego niektórzy będą mieli.....
pozdrawiam
ps. a, żeby nie było nieporozumień kapitał spekulacyjny jest bardzo często szumnie nazywany kapitałem inwestycyjnym - to takie jedno z fundamentalnych kłamstw jakie nas osasczają co krok

Dodano 6 minut temu:

Najlepiej się czuje, gdy od kogoś dostaje, a w zamian daje coś komuś lub czemuś (nie musi to być człowiek, może to być np. strumień, jezioro zwierze). Kółko przepływu materi czy energii robi się ciut większe niż przy wymianie między dwoma osobami, a intuicyjnie czuje, że iloć wymieniana jakoś dziwnie po drodze się zwiększa. Przedmioty materialne są wzbogacone o energie, energia czy myśli czasami nabierają materialnych kształtów.....
Tak do końca nie jest pewne w, których wojnach po, której stronie walczyli nasi przodkowie
Poprzednia strona

Powrót do OFF TOPIC