Biegnąca z Wilkami

Książki, artykuły i eseje, które czytaliście i polecacie.

Moderator: Kapelusznik

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Pn gru 07, 2009 10:12 am

Biegnąca z Wilkami

Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach, ang. Woman who run with the wolves - książka Clarissy Pinkoli Estés, napisana na podstawie wieloletnich doświadczeń psychoterapeutki i badaczki ludowej kultury werbalnej. Autorka dokonuje analizy kobiecej psychiki za pomocą baśni, takich jak Brzydkie kaczątko, Mądra Wasylisa, Sinobrody, Dziewczynka z zapałkami, Kobieta-Szkielet, Skóra Foki i wiele innych. Baśniowe i legendarne opowieści o losach kobiet są kluczem do rozpoznania i nazwania chorób ducha oraz inspiracją do odnalezienia lekarstwa na nie.

Tyle z recenzji.
Ja się w tej książce zakochałam i... Odnalazłam siebie.

Oto kilka cytatów:

"Wszystkie jesteśmy przepełnione tęsknotą za dzikością. Nauczono nas wstydzić się swoich pragnień. Zapuszczamy długie włosy, by zasłonić nimi swoje uczucia. Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy"

"Zdrowa kobieta przypomina wilka: krzepka, po brzegi pełna, potężna siła życiowa, życiodajna, świadoma swego terytorium, pomysłowa, lubiąca wędrówki."

"Nie bójcie się więc badać rzeczy najgorsze, najtrudniejsze. To umocni, zahartuje, da świeże spojrzenie i sposobność do przemyślenia na nowo życia i istoty duszy"
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Post Cz gru 10, 2009 12:24 am

:links: Hallo, tez czytalam " biegnaca z wilkami". Zrobila na mnie niesamowite wrazenie. Wiele w moim zyciu sie rozjasnilo, np to, zeby uwazac przy wyborach, poniewaz rozpoczyna sie wtedy proces, ktory powinien sie toczyc. Wracam czasami do ksiazki, czytam rozdzial, lub pare zdan i za kazdym razem jest prawdziwa uczta - intelektualna.

Powrót do BIBLIOTEKA