Palusiński na nowo

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt paź 20, 2009 6:26 pm

Palusiński na nowo

Czytam po raz drugi książkę Roberta Palusińskiego "Szamanizm w praktyce" i mam wrażenie jakbym nigdy jej nie czytał(zupełnie inna książka niż parę lat temu) Wreszcie zacząłem ją rozumieć i mam wrażenie że z etapu człowieka zajmującego się ezoteryką zaczynam stawać się człowiekiem praktykującym szamanizm. I tak dla mnie ta książka ma 280 a nie 140 stron. Kto wie może kiedyś będzie miała więcej....
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn lis 09, 2009 6:28 pm

Mieszkałem z Palusińskim przez dwa tygodnie, no nie całe, bo pod koniec stwierdził, że mieszkanie jest za ciężkie, i że ma kobietę, i dziecko, i takie tam. Jeśli Robert badał to o czym pisał, to podejrzewam, że te czasy już minęły po napisaniu książki. Teraz gdy ktoś mówi o Palusińskim jako o nestorze polskiego szamanizmu, to widzę pana w średnim wieku, w kapciach, który siedzi nad tłumaczeniem książki o psach i przez skype'a prowadzi POP-owe terapie. ;)
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Śr lis 18, 2009 10:33 pm

Wniosek: trzeba korzystac z mlodosci poki trwa : ) teraz trzeba robic wszystko a nie np. jutro. Ktoregos dnia ani sie nie obejrzymy, a zostana tylko cieple kaputki i telewizja. Znam paru facetow w wieku Palusinskiego i sa wlasnie bardzo zachowawczy, nawet jesli maja duzo wiedzy, madrosci itp. Po prostu mozg 20 latka pracuje na innych hormonach niz 30 latka i inaczej niz 40 latka itd.
Jednak praca z duchami ktora sluzy wewnetrznej transformacji zawsze niesie duze psychologiczne ryzyko. Nawet nie mam na mysli szalenstwa, tylko bardziej lek przed zmiana ktorej nie mozna kontrolowac.

Jak dla mnie Palusinski jest rozgrzeszony, bo zrobil co zrobil no i teraz sluzy ku przestrodze : )

Powrót do OFF TOPIC