Indianie Hopi


Tradycje szamańskie z różnych stron Świata - linie przekazów, tradycyjni szamani.

Moderator: Kapelusznik

Avatar użytkownika

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Posty: 421

Dołączył(a): So gru 15, 2007 3:08 am

Lokalizacja: z Pogranicza

Post N maja 24, 2009 4:28 am

Indianie Hopi

Wrzucam wam dwa teksty, na które trafiłam niedawno i które wydały mi się interesujące ;)

***

Aż przyjdzie burza… i nastanie słońce duchowej odnowy

fragment listu Mieczysława Sobczaka o Indianach z plemienia Hopi.
Józef Lenik


Indianie Hopi należą do jednego z najstarszych plemion zamieszkałych na terenie USA. Przybyli z południowej Ameryki około 12 tysięcy lat temu. Są najbardziej uduchowieni, posiadają dużą wiedzę, a jednocześnie są bardzo nieufni wobec obcych, zwłaszcza Białych. Posiadają ten sam kalendarz co Majowie i ten sam system liczbowy -dwudziestny.

Mówią, że cierpienia i choroby są konieczne człowiekowi do lepszego poznania siebie, poznania swojej duszy i do rozwoju duchowego. Każdy z nas ma już od urodzenia zakodowaną swoją osobowość, ustaloną ze swoim przewodnikiem duchowym, zanim przyszedł na TEN świat. Jeżeli kroczy w życiu tą drogą, to żyje mu się łatwiej i lepiej - bardzo jednak trudno odnaleźć człowiekowi tę drogę. Indianie twierdzą, że ten „program” wypisany jest na twarzy człowieka, w jego oczach, na dłoniach i w całej sylwetce człowieka widać, czy realizuje go. Do naprowadzenia na tę drogę służą różne talizmany, kamienie, figurki (Kachina). Mogą one pomóc skorygować ten program, jeśli są prawidłowo dobrane.

Indianie Hopi uważają, że choroba czy inne przeciwności losu są potrzebne jako korektory tego programu i nic należy nikogo wbrew woli jego duszy uszczęśliwiać, czy uzdrawiać jego ciała, nie pokazując mu przy tym błędów i nie pomagając w odnalezieniu jego drogi życia, bo może to spowodować więcej szkody niż pożytku, a nawet odejście duszy, czyli tzw. śmierć. Głównym celem naszego pobytu na tej planecie jest nauka - nauka negatywna, gdyż nasza planeta jest bardzo oddalona od centrum duchowego, leży w 7 strefie, gdzie potężny wpływ mają siły zła i demony. Większość z nas znalazła się tu z powodu własnych błędów i obciążeń powłok duszy.

Jest wśród ludzi wielu z nieprzeciętnymi talentami i możliwościami, którymi powinni służyć ludzkości, jednakże jest to trudne, wymagające wiele pracy nad sobą i wiedzy, której wyczytać się nigdzie nie da. Bo jak twierdzą Indianie -i nie tylko oni - wiedza pochodzi od duszy; nauka od intelektu. Na naukę spory wpływ ma szatan, który jest w każdym z nas w postaci rozumu, jako przeciwwaga duszy, po to, aby człowiek umiał utrzymać balans. Każdy powinien słuchać przede wszystkim głosu wewnętrznego, a rozumu używać tylko jako doradcy - dusza a nie rozum powinna być Panem człowieka.

Jest to bardzo trudne i w pełni nikomu się to nie udaje -trzeba być bardzo wytrwałym i systematycznym. Bo nasz zły opiekun i doradca jest tym bardziej bardzo podstępny i przebiegły, im my jesteśmy bardziej rozwinięci duchowo. Próbuje nas zepchnąć ze ścieżki życia, utrudnia dalszy postęp, bo i jemu potrzebna jest nasza energia, którą zdobywamy pracą nad sobą i modlitwą. Stara się żyć w symbiozie z nami. Dobre duchy starają się pomagać człowiekowi, ale tylko wtedy, kiedy człowiek tego pragnie. Jednym ze sposobów jest modlitwa, ale modlitwa z głębi serca. Klepanie pacierza wargami jest bez wartości. To co pochodzi od Dobrego Ducha jest za darmo i za darmo trzeba to przekazywać dalej. Jeśli ktoś próbuje łączyć to z korzyściami materialnymi, bierze więcej niż potrzeba mu do życia, szybko stwierdzi, że stracił moc. Indiański szaman mógłby być bogaty, gdyby chciał korzystać ze swojego daru, np. uzdrawiania dla pieniędzy. Szaman pracuje wyrabiając amulety i biżuterię. Wie, komu jaki kamień pomoże zdobyć większą moc duchową, większą moc obronną przed wpływem złego ducha. Turkus jest w ich przekonaniu kamieniem miłości, koral - kamień serca, czarny onyx -kamień indywidualności, a pazur niedźwiedzia - siły duchowej do walki ze złym duchem. Srebro, jest oprawą czyli łącznikiem z dobrym duchem. Indiańska sztuka wyrobu biżuterii np. jest jedyna i nie do naśladowania. Próbują to robić jednak manufaktury na terenie USA. Taśmowo, w setkach egzemplarzy wypuszczają pięknie oszlifowane turkusy, korale - bez wartości energetycznej dla nabywcy. Zysk jest jedyną rzeczą, która ich interesuje. Na palcach ręki można wyliczyć dzisiaj hurtownie, które kupują autentyczną indiańską biżuterię - i jest ich coraz mniej, niszczeni przez konkurencję.

Biali, którzy mają wpływy, władzę i pieniądze starają się ignorować Indian, boją się ich wiedzy, nie starając się nawet ich zrozumieć. Po prostu o Indianach należy mówić jak najmniej lub nie wspominać o nich wcale. Jeśli już, to jako o poganach, niecywilizowanych dzikusach wierzących w jakieś planety czy kamienie. Biali nie mogą darować Indianom, że bardziej cenią swojego szamana niż współczesnego lekarza, że bardziej cenią pismo rysunkowe niż dzisiejszy alfabet, że źle się czują w żelbetowych budynkach, że nie chcą stosować nowoczesnych środków ochrony i hodowli roślin, nie uznają syntetycznych półproduktów do wyrobu biżuterii, że przede wszystkim nie chcą leczyć Białego człowieka, mówiąc mu najczęściej, że „jesteś jeszcze nie przygotowany”, sugerując pracę nad sobą, powrót na łono Natury, itp.itd.

Przepaść między Białymi a Indianami pogłębia się. Z jednej strony chciwość, żądza władzy i coraz większe ignorowanie praw przyrody, z drugiej - wiara w duszę człowieka, w reinkarnację, świadomość, że nie jesteśmy jedynymi właścicielami naszej planety.

Aż przyjdzie burza Historii i wiele z tej Ziemi zmiecie.
Aby nastało słońce odnowy duchowej..
Spisał i opublikował Józef Lenik kwiecień 1993 r


Tekst pochodzi ze strony: dzikimietek.com
————-
Ciekawostka o Indianach Hopi

Ich nauczycielami byli Kaczyni
Indianie Hopi żyją dziś w rezerwacie w Arizonie, 130 km na północny-wschód od Wielkiego Kanionu. Ich duchowym ośrodkiem, dawniej świętym miastem, jest Oraibi. Hopi twierdzą, że pochodzą z Kaskary, która znikła w wodach oceanu. Przy pomocy ich gwiezdnych nauczycieli, Kaczynów, przybyli do Ameryki Południowej na łodziach i drogą powietrzną. Następnie powędrowali na północ, gdzie, również przy pomocy Kaczynów, założyli największe ośrodki kultury: Tiahuanaco, Tikal, Palenque. Dopiero po nich tereny te zasiedlili Majowie, Aztekowie, Inkowie.
Najnowsze hipotezy dotyczące pojawienia się Indian w obu Amerykach obaliły tezę, jakoby przyszli oni z północy i zmierzali na południe (hipoteza przejścia północno-zachodniego). Badania dowiodły, że najstarsze miasta są na południu i w części środkowej. Im bardziej na północ, tym są one młodsze.
Kaczyni starali się przekazać ludziom podstawy niezwykle wysokiej etyki. Wśród wielu plemion indiańskich zachowały się po dziś dzień ślady tych nauk moralnych w postaci myślenia kategoriami wielkoduszności i szlachetności.
“Jest coś wzruszającego w tym, kiedy od przedstawicieli niewielkiego, pielęgnującego swoje tradycje plemienia dowiadujemy się, że nie tylko uznaje ono i stosuje przykazanie “nie zabijaj”, ale tę zasadę, jako podstawową, przekazuje z pokolenia na pokolenie. Po dziś dzień zabójstwo jest dla Indian Hopi największą zbrodnią”. To słowa Josepha F. Blumricha, austriackiego inżyniera, pracownika NASA, który jako pierwszy zajął się przeszłością Indian Hopi.

Tekst pochodzi ze strony: gwiazdy.com

***

WIELKA PRZEPOWIEDNIA INDIAN HOPI

Naukowcy badają Kamienne Tablice

Kiedyś do Indian Hopi przybyli naukowcy, mówiąc, że chcą zbadać kawałek kamiennych tablic, by sprawdzić ich wiek. Hopi dali im kawałki tablic i naukowcy zbadali metodą węgla C14 rysunki zrobione roślinnymi farbami. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że tablice mają co najmniej 10 000 lat, a może nawet 50 000. A to oznacza, że już 50 tysięcy lat temu Czerwoni wiedzieli o rzeczach, które już się wydarzyły, i tych, które nadchodzą.

kaczyniTablice, ofiarowane tysiące lat temu ludziom przez kosmicznych nauczycieli, Kaczynów, ukrył przed Białymi wódz wioski Indian Hopi z klanu Niedźwiedzia, Tawakwaptiwa, zanim zmarł w maju 1960 roku. Teraz mistyczny ruch Indian odradza się - tak, jak to zostało przepowiedziane. Od 1950 roku odbywają się doroczne Zgromadzenia Białego Pokoju, na których niektórzy Indianie mają prawo opowiedzieć wszystkim po angielsku, co mówi Wielka Przepowiednia. Robią to po to, by świat się wreszcie opamiętał.

Na jednym ze Zgromadzeń wystąpił Thomas Benyaka, którego słowa zostały spisane i przesłane w świat, aby wszyscy, “którzy mają oczy do patrzenia i uszy do słyszenia”, zrozumieli, że oto ludzkość stanęła na rozstaju dróg. I żeby wybrała tę właściwą.

Jednak najpierw, zanim dotrzemy do czasów współczesnych i przepowiedni Trzeciego Wstrząsu, musimy zrozumieć, dlaczego ludzkość jest tak rozdarta. Hopi to wiedzą…

Cztery rasy - cztery żywioły

Historia świata dzieli się na cykle. Najpierw był okres kamienia, potem roślin. Teraz kończy się okres zwierząt, a po nim przyjdzie czas człowieka - wtedy ludzie będą mogli wykorzystać tkwiące w nich, lecz ukryte, najpotężniejsze moce światła i duszy.

Na początku obecnego cyklu na ziemię zstąpił Wielki Duch i zebrał wszystkich ludzi w jednym miejscu, na wyspie, która teraz jest pod wodą. Podzielił ludzkość na cztery rasy i kazał im ruszyć w cztery strony świata. Każdej dał inne Pierwotne Nauki. Przepowiedział, że nadejdzie czas, gdy cztery rasy znów się zejdą, wymienią zdobytą wiedzą i wtedy nastanie czas pokoju i czas budowy wielkiej cywilizacji. Obiecał, że w odpowiednim czasie każdej rasie podaruje dwie kamienne tablice z prawami i przepowiedniami. Lecz ostrzegł, by żadna z nich nigdy nie upadła na ziemię i nie rozstrzaskała się (!), bo wtedy nadejdą ciężkie czasy.

I tak ludzkość została podzielona na cztery rasy, a każda rasa została Strażnikiem jednego żywiołu.

Wielki Duch wysłał czerwoną rasę na wschód i dał jej pod opiekę żywioł Ziemi. Indianie więc cały czas poznają tajniki upraw roślin - zarówno tych służących do jedzenia, jak i do leczenia.

Rasę żółtą wysłał na południe i uczynił Strażnikiem Powietrza. Poznają więc tajniki nieba, oddychania i wiedzy o tym, jak rozwijać się duchowo. Na zachód wysłał rasę czarną i dał jej władzę nad Wodą, najpotężniejszym z żywiołów.

Rasa biała, Strażnik Ognia, udała się na północ. Thomas Benyaka mówił: Jeśli biali spojrzą w sam środek różnych rzeczy, które stworzyli, odnajdą w nich ogień - jest w żarówkach, w samochodzie, samolocie i pociągu. Ogień pochłania i porusza się. To dlatego białe siostry i biali bracia wędrują po całej planecie i to dlatego za ich sprawą znów się wszyscy zbierzemy i znów stworzymy jedną wielką rodzinę.

Wielki Duch, jak obiecał, dał każdej rasie dwie kamienne tablice. Te należące do Czerwonych, schowane są w rezerwacie Hopi w Arizonie, w Obszarze Czterech Kątów. Tablice rasy czarnej przechowuje plemię Kukuyu na szczycie Mount Kenya. Kamienne Tablice żółtej rasy przechowywane są w Tybecie. Strażnikami tradycji Białych są, jak twierdzą Hopi, szwajcarscy górale. Nie wiadomo tylko, gdzie są kamienne tablice białej rasy, bo zapomniała ona o Pierwotnych Naukach Wielkiego Ducha i stąd całe nieszczęście. Może leżą ukryte w Arce Przymierza?

Biali zapomnieli o Naukach

Wielki Duch nauczył wszystkie cztery rasy sekretnego uścisku dłoni, którym ludzie mieli się przywitać, gdy znów się spotkają.

Na jednej z Kamiennych Tablic Czerwonych zapisano, że pierwsi biali bracia i siostry, którzy do nich przybędą, będą jak żółwie. Więc kiedy nadszedł czas, Hopi udali się do specjalnej wioski, by oczekiwać żółwi. Tego dnia wstali o świcie i spojrzeli na wschodzące słońce. Ujrzeli idących przez pustynię hiszpańskich konkwistadorów, okrytych pancerzami, jak żółwie. Hopi podeszli do Hiszpanów i wyciągnęli ku nim ręce, by uścisnąć je sekretnym uściskiem. Lecz Hiszpanie w wyciągnięte dłonie upuścili świecidełka.

I przez całą Amerykę przeszła wieść, że Biali zapomnieli pierwotną, świętą wiedzę i dlatego ludzkość będzie cierpieć.

Plemiona zaczęły się więc spotykać i zastanawiać, jak przetrwać. Jedynym sposobem było przypomnienie Białym o świętych prawach. Bo jeśli wszystkie Cztery Kolory Ziemi nie zbiorą się razem, jak mówi Przepowiednia, wtedy Wielki Duch weźmie ziemię w swe dłonie i wstrząśnie nią.

Jednak Biali nie słuchali Indian. Nie dali im żadnych praw, zabrali ziemię i pozamykali Czerwonych w rezerwatach - tę historię dobrze znamy. Potem sprowadzili i zniewolili czarną rasę. Powoli zaczął się zbliżać czas opisany w Wielkiej Przepowiedni.

Robaki na czarnych wstążkach

Indiańscy szamani zaczęli wypatrywać znaków, które miały zwiastować pierwszy Wielki Wstrząs:

Biali zaczną budować czarne wstążki, po których poruszać się będą robaki. A kiedy zobaczymy robaki poruszające się po czarnych wstążkach, będzie to znak nadchodzącego Pierwszego Wstrząsu Ziemi. A będzie on tak gwałtowny, że robak zostanie strząśnięty z ziemi w powietrze i będzie okrążał świat. Za nim będzie się ciągnął ślad brudu, a w końcu całe niebo pokryją wstęgi brudu. Świat będzie cierpiał od nowych chorób, coraz bardziej skomplikowanych.

Pierwszy model Forda T. (robak) wyjechał na drogi (czarne wstążki) w 1908 roku. I starszyzna plemienna już wiedziała, że zbliża się Pierwszy Wstrząs - I wojna światowa. Wtedy po raz pierwszy użyto samolotów - i tak robak ruszył w niebo. W przepowiedni wykutej na Kamiennych Tablicach Hopi stoi, że po pierwszym Wielkim Wstrząsie ludzkość będzie chciała zebrać się razem, by ustanowić pokój.

I rzeczywiście, wkrótce Indianie usłyszeli, że ma powstać Liga Narodów w San Francisco. Starszyzna wszystkich plemion zebrała się więc i wysłano w 1920 roku list do prezydenta Woodrowa Wilsona z pytaniem, czy przedstawiciele Indian mogą przystąpić do Ligi. Nigdy nie otrzymali na list odpowiedzi. I tak nie udało się zamknąć Kręgu Żywiołów: w Lidze była Północ - Biali, był Zachód - Czarni, było Południe - Żółci. Ale nie było Wschodu - Czerwonych.

Zabójczy znak życia i wschodzące słońce na zachodzie

Starszyzna ze smutkiem oczekiwała znaków zapowiadających Drugi Wstrząs. Wiedzieli, co to będzie.

Rzeczy przyspieszą bieg. Wokół świata zostanie zbudowana pajęczyna, przez którą ludzie będą rozmawiać (linia telefoniczna). Na wschodzie pojawi się odwrócony i przesunięty znak życia (swastyka), ale przyniesie jedynie śmierć. Przybędzie razem ze wschodzącym słońcem z zachodu (symbol Japonii).

Te dwa znaki są wyrzeźbione na kamiennej tablicy ukrytej w Arizonie. Gdy starszyzna ujrzała dwie flagi, wiedziała, że Drugi Wstrząs nadchodzi - była to II wojna światowa.

W przepowiedniach mówi się, że najgorszym produktem Strażników Ognia jest “tykwa prochu”: Spadnie ona z nieba na ludzi, niosąc śmierć, a ziemia nie będzie wydawać plonów przez dziesięciolecia.

Hopi wiedzieli o możliwości zbudowania bomby atomowej już w 1920 roku i chcieli o niej mówić w Lidze Narodów, lecz nikt nie chciał ich wysłuchać. Później starszyzna chciała rozmawiać z prezydentem Rooseveltem o “tykwie prochu”, prosić, by jej nie użył, bo w przeciwnym wypadku konsekwencje będą okropne, a Trzeci Wstrząs będzie niszczący. Jak wiemy, nikt ich nie posłuchał.

ONZ - w oczekiwaniu na zaproszenie

Kiedy starszyzna ujrzała skutki użycia tykwy prochu, wiedziała, że znów pojawi się próba zaprowadzenia pokoju na świecie - tym razem na wschodzie.

Ludzie trzech ras zbiorą się na wyspie w specjalnie zbudowanym Domu Z Miki. I gdy tworzono Organizację Narodów Zjednoczonych z siedzibą w specjalnie wybudowanym na Manhattanie, wielkim i błyszczącym budynku, Indianie znów postanowili spróbować włączyć się do Koła Żywiołów. A ponieważ poprzednim razem napisali list, na który nie dostali odpowiedzi, tym razem postanowili przybyć osobiście. Cztery dni czekali na odpowiedź. Reprezentanci narodów postanowili ich wpuścić i wysłuchać, lecz USA, mając prawo weta, sprzeciwiły się. Czerwoni odeszli spod drzwi ONZ i znów Koło Żywiołów nie zostało zamknięte.

Thomas Benyaka na Zgromadzeniu Białego Pokoju tak zakończył swoją opowieść: Wielu ludzi pyta, czy można zmienić straszną przyszłość. Odpowiedź jest jedna - tak. Przepowiednie są jedynie wskazaniem możliwości - co będzie jeśli… Nadal możemy nie dopuścić do Trzeciego Wstrząsu. Szansa jest niewielka, jak mówią szamani, ale istnieje.

To, co nadejdzie, biali ludzie nazywają Apokalipsą, lecz Indianie zwą Oczyszczeniem. Przeżyjemy to. Wtedy ci, co ocaleją, po raz trzeci spróbują zaprowadzić pokój na Ziemi, a czerwona rasa już nie będzie pisać próśb, ani stać pod drzwiami, lecz zostanie zaproszona i tak Koło Żywiołów zostanie zamknięte. Wiedza Czterech Kolorów z czterech stron świata zostanie połączona i pokój wreszcie nadejdzie”.

Znaki zwiastujące Trzeci Wstrząs

O znakach tych mówiono na Zgromadzeniu Białego Pokoju w 1950 i w 1960 roku. Wtedy były niezrozumiałe, lecz teraz każdy widzi, co przedstawiają.

Nadejdą czasy, gdy kobieta przemieni się w mężczyznę, a mężczyzna stanie się fizycznie kobietą. Ludzie odnajdą odcisk, który nas tworzy (DNA). I oni potną ten odcisk. Ludzie będą tworzyć nowe zwierzęta, których nigdy nie było, i będą myśleć, że to dla naszego dobra. I będzie tak wyglądać, że to nam pomoże, ale dopiero nasze wnuki i praprawnuki będą z tego powodu cierpieć.

Nadejdą czasy, gdy orzeł wzleci w niebo, wysoko, i dotrze do Księżyca. A w tym czasie wielu Współplemieńców będzie spało, co oznacza, że zapomną o pierwotnej wiedzy. Zasną zimowym snem. Ale kiedy orzeł wyląduje na Księżycu, pojawi się światło nowego dnia. Rozpocznie się wiosenna odwilż.

Amerykański statek kosmiczny “Orzeł” wylądował na Księżycu w 1969 roku, wysyłając wiadomość “Orzeł wylądował”. Gdy Indianie z regionu Inuit usłyszeli te słowa, podzielili się z innymi szczepami swoją starą przepowiednią: że gdy pojawią się te słowa, w czerwony lud wstąpi nowa siła i wszystko będzie możliwe.

W ciągu siedmiu dni po lądowaniu na Księżycu, w Kongresie USA został przedstawiony Akt Wolności Religijnej Indian. Prezydent Carter podpisał go w 1978 roku.

Bezpośrednim znakiem będzie wybudowany przez ludzi w niebie dom, w którym zamieszkają na stałe (stacja kosmiczna - może chodzi tu o budowaną teraz “Alfę”? A może o “Mira”…).

źródło:
Ewa Ray
“Gwiazdy mówią…” nr 51-52/2001
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/
Avatar użytkownika

Dżabersmok
Dżabersmok

Posty: 1291

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 5:31 pm

Lokalizacja: Bory Tucholskie

Post Wt wrz 08, 2009 5:18 am

Lilith napisał(a):Na naukę spory wpływ ma szatan,

Rozbawiło mie to. :D
Lilith napisał(a):Szaman pracuje wyrabiając amulety i biżuterię.

Kiepski to grosz. Ciekawe, że właśnie w ten sposób zarabiam na życie. :P
Lilith napisał(a):Rasa biała, Strażnik Ognia, udała się na północ. Thomas Benyaka mówił: Jeśli biali spojrzą w sam środek różnych rzeczy, które stworzyli, odnajdą w nich ogień - jest w żarówkach, w samochodzie, samolocie i pociągu. Ogień pochłania i porusza się. To dlatego białe siostry i biali bracia wędrują po całej planecie i to dlatego za ich sprawą znów się wszyscy zbierzemy i znów stworzymy jedną wielką rodzinę.

To mi się podoba - zgadza się z moimi doświadczeniami.
Lilith napisał(a):Strażnikami tradycji Białych są, jak twierdzą Hopi, szwajcarscy górale.

Niechybnie bawarscy iluminaci. ;P
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Wed

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Posty: 117

Dołączył(a): So wrz 19, 2009 10:27 pm

Lokalizacja: tutejszy

Post Śr paź 14, 2009 1:12 pm

Taka tu cisza, a jednak....
Dość ciekawe jest patrzenie Hopi na świat, który nie jest podzielony na sakrum i profanum, a w zasadzie nie ma profanum. Ich stosunek do czasu i przestrzeni, tu i teraz. Odnajdywane w bardzo starych przekazach patrzenie na "świat" wspólne jest ze współczesną fizyką i jej zachowaniem energii. Podobne pierwiastki lub takie same można odszukać w tybecie (będące wiedzą chyba jeszcze przedbuddyjską) oraz wśród tubylczych narodów polinezji.
Hopi są ciekawym tematem do samodzielnych poszukiwań, ich niekomercyjne otwarcie w xx wieku na świat białego człowieka jest jednym z głosów do powrotu na właściwą drogę, fajnie byłoby pominąć ten początkowy fragment pierwszego postu o szatanie i takich tam, bo mało związane z Hopi, fajnie byłoby przytpomnieć o spełnionej przepowiedni jak to mieli do Hopi przyjść ludzie w żółtych{pomarańczowych) czapkach i przyszli aż z tybetu i co się działo, wogle dość dużo się dzieje.....jakoś tak poza oficjalnym światem "białęgo brata", które to działania są dość dla niego niewygodne bo stracił panowanie nad nimi już dość dawno.
Niestety tylko jakoś "biali" uporczywie twierdzą w swojej ignorancji, że jest tylko ich droga, a jak doszły mnie słuchy w ostatnim czasie "pogineło" dość dużo stron internetowych z duchowowścią tubylczą z ameryk.
Tak do końca nie jest pewne w, których wojnach po, której stronie walczyli nasi przodkowie

Powrót do TRADYCJA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Time : 0.196s | 13 Queries | GZIP : Off