Szata rytualna

Ważne dopełnienie szamańskiego warsztatu. Dyskusje o możliwościach ich wykorzystania oraz ich użyteczności w pracy z duchami.

Moderator: Kapelusznik

Post N sie 17, 2008 6:14 pm

Dreamcatcher napisał(a):Z grubsza - jestem leworęczny, wiec moja lewa dłoń jest po stronie aktywnej, dającej, niszczącej, ogień, skupienie etc. Na odwrót - prawa u mnie to - woda, rozpuszczenie itd.
Normalnie jest na odwrót, ale należę do tej garstki osób, którym się coś poprzestawiało i ich lewa to prawa a prawa to lewa . Poza tym to dotyczy tylko ramion, czyli manipulacji i operowania np. broniami podczas działań magicznych.

Aha, no to wszystko jasne, bo ja działam odwrotnie, stąd moje pytanie ;) A swoją drogą to nie wiedziałam, że leworęczni mają też te funkcje odwrócone - myślisz że tak jest u wszystkich leworęcznych ? To jest istotne przy instrukcjach do różnych ćwiczeń.

Dżabersmok
Dżabersmok

Post N sie 17, 2008 6:35 pm

zjawa realna napisał(a):A swoją drogą to nie wiedziałam, że leworęczni mają też te funkcje odwrócone - myślisz że tak jest u wszystkich leworęcznych ? To jest istotne przy instrukcjach do różnych ćwiczeń.

Myślę, że tak. W sumie chyba jeszcze nie spotkałem leworęcznej osoby w trakcie praktyki. Ale to tak jest, że prawa jest aktywna, dominująca, więc odpowiada za te aspekty "męskie". Ja np dziwnie czułbym się trzymając sztylet w prawej dłoni podczas rytuału.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post N sie 17, 2008 6:37 pm

Walne zdjecia jak tylko zbroja nabierze ostatecznego kształtu zresztą postaram się wcześniej wkleić hełm albo topór ale ostrzegam to bedzie straszny mrok :mrgreen: .Co do kontaktów z myśliwymi wiem coś o tym :D Zresztą wogule włócząc się po lesie można znaleźć ciekawe rzeczy jak kości jelenie rogi czy pióra.Oczywiście trzeba chodzić po odpowiednim lesie najlepiej takim który ma status puszczy warto poprosić duchy tego miejsca o jakiś dar i jak dobrze pójdzie napewno coś znajdziemy.No i trzeba pamietać o zasada higieny- każdą rzecz prócz oczysczenia magicznego zdezynfekować i obchodzić się z nią ostrożnie (rękawice) do czasu pelnej dezynfakcji .Pisze trochę zbyt dydaktycznie ale nie che by ktoś pobiegł do lasu i z okrwawionej kości zrobił sobie amulet bo to nie szamanizm tylko pewna wścieklizna.

Post Pn sie 18, 2008 11:35 pm

Ciekawe... Ja sie do zrobienia mojaej szaty szamanskiej rpzygotowywalem dlugo, bo cos ponad rok. Myslalem nad tym, dumalem, kombinowalem ale... Nic nie robilem.
Chyba nie byl to jeszcze ten czas.
Po czym angle - w ostatnia pelnie w dwa dni wykonalem calosc tego, co chcialem zrobic. Ofc wiadomo, ze to nie koneic, szatan szamanska sie rozwija z wlascicielem. Niemniej zaskoczylo mnie to, ze znalazlo sie na niej duzo elementow. Co ciekawe, znalazlo tma sie miejsce na wiele rzeczy, ktore znalazlem gdzies wczesniej, w dziecinstwie np, albo przechowywalem i elzlay gdzies. Zawsze czulem, ze sa potrzebne - np kilka dzwonkow metalowych, kosci kota, miedziany amulet etc - ale nigdy nie wiedzialem do czego i co wlasciwie powinienem zrobic z nimi. Lezaly sobie tak czekajac na swoj czas. I nagle - prask! - wszystko wskoncyzlo na swoje meijsce. To bylo dla mnie jak ukladanka, ktora nagle uzyskala sens. Wlasciwie od razu zobaczylem caly obraz szaty. Tzn ten ktory jest aktualny. Wiem tez gdzie pozostaly miejsca na pozniejsze dodatki. ;)

Wiele elementow jakie sa na niej juz wczesniej sluzyla mi za cos w rodzaju amuletow. Np czesc trzymalem w okultum a czesc nosilem rpzy sobie. Niemniej nie przewidywalem wczesniej, ze znajda one takie zastosowanie.
Szata szamanska jest ciekawa i teraz moge docenic jej wartosc. Jest czyms co jest z jednej strony zbroja a z drugiej zapewnia ustawiczny kontakt z mocami. Troche moze jak oltarz w amgii ceremonialnej - tylko tutja ten oltarz nosi sie na sobie. ;)

Co prawda jest pewnie dosc skromna, przy tym co potrafia na sobie nosic chlopaki na Syberii i nie ma wagi kolczugi. Ale jak na razie nie narzekam.
Zeby aj zrobic zaadoptowalem stara kurtke skorzana, ktora lubilem w czasach liceum i ktora byla ze mna w roznych dziwnych miejscach i widziala rozne dziwne rzeczy. Jest to tez dla mnie ciekawe, bo nie byl to rpzedmiot nowy i "obcy", lecz wlansie cos co bylo ze mna od dawna.

Mysle bdw czy wrzucic fotki.
Co ciekawe, robilem ja mniej wiecje w tym samym czasie w ktorej Dream robil swoja. Na mojej tez sa dwa weze - czerwony i zielony. Interesujacy "zbieg okolicnzosci". ;)

Post Pn sie 18, 2008 11:50 pm

Strzygon, a masz węża czerwonego po prawej stronie, czy lewej ?
Ale fajnie, że się takie rzeczy nagle układają:)))

Post Wt sie 19, 2008 12:05 am

Po prawej ofc. Ja jestem "reczny" normalnie. ;)

A bdw pracowalem z kilkoma osobami leworecznymi i tez rozmawialem. Z teog co wiem, to wszyscy mieli odwrotnie - tak jak ma Dream wlasnie.

Post Wt sie 19, 2008 12:07 am

Strzygon napisał(a):A bdw pracowalem z kilkoma osobami leworecznymi i tez rozmawialem. Z teog co wiem, to wszyscy mieli odwrotnie - tak jak ma Dream wlasnie.

To dla mnie cenna informacja - dzięki :)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Wt sie 19, 2008 1:49 am

Dla mnie to normalne jest, zawsze było. W sumie nie wiem skąd się ta leworęczność bierze, ale nie narzekam, o ile nie trafię na nożyk do obierania ziemniaków dla praworęcznych :P
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post So maja 16, 2009 11:56 pm

Ja mam takie pytanie do Was. Czy "dopuszczalny" jest brak szaty i zastąpienie jej np malunkami na ciele?

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post N maja 17, 2009 12:20 pm

Pytanie tylko jakie byłyby to malunki, bo wiesz szatą rytualną mogą być zwykłe spodnie i koszulka pod warunkiem, że używasz jej tylko rytualnie. Jeżeli byś zmywała te rysunki po każdym rycie to wydaje mi że jest to dopuszczalne, aczkolwiek wtedy gdy na dworze zimno jest mogłabyś zmarznąć bez odzienia ;P
Moment zrobienia szaty rytualnej przychodzi sam i wtedy będziesz wiedziała co zrobić, ja na przykład swojej jeszcze nie mam ;P
Każdy jest, kowalem własnego losu

Dżabersmok
Dżabersmok

Post N maja 17, 2009 3:44 pm

Mentaly_ill napisał(a):Czy "dopuszczalny" jest brak szaty i zastąpienie jej np malunkami na ciele?

Oczywiście że tak. Prawdę mówiąc większość nie ma szaty rytualnej, lub zaopatruje się w nią po jakimś czasie praktyki. Ja swoją zacząłem robić rok czy dwa lata temu, a zajmuję się tym - 16 (?). Wcześniej obywałem się bez szaty. Zresztą spora część szamanów w cieplejszych klimatach nie ma szat, a powiedzmy rytualne ozdoby lub właśnie malunki na ciele.

Post Pn maja 18, 2009 1:22 pm

Ja swojej też jeszcze nie mam:P A staram sie kombinuje rysuje. W sumie na papierze i w głowie to wygląda fajnie ale żeby to zrobic... jakoś mi brakuje natchnienia narazie :P Jak zrobie to wkleje foto :D
Poprzednia strona

Powrót do INSTRUMENTY MUZYCZNE I NARZĘDZIA PRACY