Własne karty runiczne

Medytacje z runami. Wasze pomysły, ciekawe techniki, doświadczenia. Praktyczne wskazówki.

Moderator: Kapelusznik

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn mar 03, 2008 12:57 am

Własne karty runiczne

Osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania kart runicznych w dywinacji. Uważam to za nietrafioną hybrydę run i tarota. Tym niemniej karty te świetnie nadają się do medytacji. Zwłaszcza te, które namaluje się samemu. Nie trzeba tu żadnego talentu, by stworzyć coś takiego. Ważne są symbole, które pojawiają się w trakcie tworzenia.

Wrzucam tu przykład takiej karty z runą Algiz, którą namalowałem ostatnio.
Fotka nie jest dokładna, ale można coś tam zobaczyć.

Jakby ktoś miał coś swojego, to zachęcam do podzielenia się z tym.

Obrazek

No i komentarze też ofc jak najbardziej wskazane.
Technika tworzenia podobna jak w przypadku ćwiczenia opisanego w temacie "Ćwiczenie "Karta runiczna" - osobista lub grupowa" lub podczas tworzenia mandali jungowskiej.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Wt mar 04, 2008 5:25 pm

Tez mi sie wydaje, ze karty sa dobra rzecza w medytacji. Staja sie wtedy czyms w rodzaju bramy w astral. Choc oczywiscie, sam znak takze moze przejawic ta funkcje.
Jednak wydaje mi sie, ze karty runiczne, a zwlaszcza osobiste (nie kupowane gdzies w sklepiku za orgiem) sa o tyle dobre, iz sma proces ich wykonywania aktywuje umysl i pozwala na stworzenie indywidualnej sieci skojarzen z danym symbolem. Sadze tez, ze w przypadku niektorych znakow moze meic to wrecz efekt terapeutyczny. W takim ujaciu, wydaje mi sie to praca bardzo osobista. Karta staje sie brama nie tlyko na zewnatrz ale i do wewnatrz ukazujac jak dany symbol exystuje w nas. Zmuszajac w pewien sposb do podjecia dialogu...
Tak to mniej wiecej widze sam. Dla mnie runy zawsze byly zywe. A kazda forma kontaktu pozwalala mi ujrzec moja z nimi relacje w innym aspekcie.
Niemniej podobnie jak Dream, nie polecalbym kart do wrozenia. Zawsze byla to dla mnie jakas mega pomylka. Ciekawe, swoja droga kto wymyslil ta bzdure. ;)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Wt mar 04, 2008 8:04 pm

Strzygon napisał(a):Zawsze byla to dla mnie jakas mega pomylka. Ciekawe, swoja droga kto wymyslil ta bzdure. Wink

Niechybnie ktos, kto wczesniej zajmował się tarotem. Poza tym karty runiczne jako system dywinacyjny są popularne wśród lamerów (nie bójmy się tego słowa), którzy potrzebują kolorowych obrazków. Ktoś, kto przez lata obcuje z runami nie potrzebuje kolorowych obrazków do dywinacji.
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Śr mar 05, 2008 7:08 pm

Dreamcatcher napisał(a):
Strzygon napisał(a):Zawsze byla to dla mnie jakas mega pomylka. Ciekawe, swoja droga kto wymyslil ta bzdure. Wink

Niechybnie ktos, kto wczesniej zajmował się tarotem.

I ktos kto chce sie troche dorobic na dzialalnosci new age'owskiej. Z tego co zauwazylam to WSZYSTKO da sie sprzedac w kartach... od aniolow, wrozek i jednorozcow poczawszy, na kamieniach, runach czy wizerunkach Sheela Na Gig skonczywszy. Karty i ksiazki z "instrukcjami obslugi" tychze to chyba najszerszy pakiet new age'owskich artykulow... oczywiscie im wiecej pastelowych kolorow tym lepiej :P
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr mar 05, 2008 9:00 pm

Lilith napisał(a):Z tego co zauwazylam to WSZYSTKO da sie sprzedac w kartach... od aniolow, wrozek i jednorozcow poczawszy, na kamieniach, runach czy wizerunkach Sheela Na Gig skonczywszy.

Fakt, sporo się zrobiło tych kart do wróżenia. Nie wiem czy powinienem się śmiać, czy bać takich "specjalistów", którzy mają w swojej ofercie po kilka rodzajów kart. Żeby poznać tarota trzeba latami to studiować, a takie wróżki mają to w jednym palcu :rotfl:

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Śr mar 05, 2008 9:23 pm

Żeby poznać tarota trzeba latami to studiować, a takie wróżki mają to w jednym palcu Rotfl

polemizowałbym

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr mar 05, 2008 10:43 pm

polemizowałbym

Proszę bardzo. Wystarczy, że założysz temat w stylu "czy trzeba studiować tarot, by dobrze go poznać?" i przedstawisz dowody na to, że tak nie jest. :wink:

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Śr mar 05, 2008 11:28 pm

po prostu uważam, że z Tarotem jest jak z gotowaniem. Osoba początkująca też może ugotować coś pysznego - analogicznie nawet osoba początkująca moze wróżyć i osiągać dobre rezultaty.

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Cz mar 06, 2008 4:51 am

Gerich napisał(a):po prostu uważam, że z Tarotem jest jak z gotowaniem. Osoba początkująca też może ugotować coś pysznego - analogicznie nawet osoba początkująca moze wróżyć i osiągać dobre rezultaty.

Jasne. I ślepej kurze trafi się ziarno. Mimo wszystko nie znam osoby początkującej, która znałaby dobrze tarota. No, chyba, że ma za sobą doświadczenia z poprzednich wcieleń, ale to i tak wychodzi na to, że jednak praktyka czyni mistrza ;).
Zresztą podobnie jest z runami, żeby trzymać się tematu. Osoba, która ma wysoce rozwiniętą intuicje szybko załapie runy, o ile jest otwarta na ich energię i łapie ich specyfikę. Ja poznaję runy od 7 lat, a wciąż się uczę.

A tak zapytam z ciekawosci : Jak dobrze znasz tarota?

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Cz mar 06, 2008 2:05 pm

A tak zapytam z ciekawosci : Jak dobrze znasz tarota?

ciężko powiedzieć. Siedzę w tym już jakieś 5 lat.
Dla mnie tarot to narzędzie wybitnie dywinacyjne - niektórzy próbują sie przy jego pomocy "rozwijać duchowo". Ja dię zupełnie inną drogą - Tarot to po prostu niejako uzupełnienie.

Post Cz mar 06, 2008 3:44 pm

No chyba ze masz tkaie podejscie Gerich. Praktyczne, ze tka powiem.
Ja raczej w temacie tarota pozostaje wyznawca zachodniej tradycji magicznej, widzacej w nim ksiege wtajemniczenia. Korzystam z niego o wiele czesciej do medytacji, czy tez podrozy astrlanych. Uwazam takze, ze Tarot - sam w sobie zawiera wiele istotnych informacji na temat sciezki wtajemniczenia.
A do dywinacji wole stosowac runy. Sa dla mnie naturlaniejsze jako narzedzie wrozenia. Choc takze i runy (jak kazdy system) zawieraja w sobie i inne mozliwosci uzycia. ;)

Post Pt sie 15, 2008 3:51 pm

Tę kartę runiczną wykonałam w celu zmniejszenia się moich problemów finansowych. Najpierw skupiłam się na rozwiązaniu problemu, pomedytowałam jakiś czas nad tym, mając przed sobą białą kartkę i przygotowane farby. Po czym zabrałam się do tworzenia karty cały czas myśląc o rozwiązaniu problemu. Nie planowałam co i jak namaluję, wiedziałam tylko, że wykorzystam do tego rune Fehu, która między innymi odpowiada za pieniądze. Reszta zmieniała się wraz z pociągnięciami pędzla.
Myślę, że tworzenie karty runicznej to ciekawy pomysł, na wykorzystanie run w niektórych sytuacjach.
Załączniki
fehu_lamia.jpg
fehu_lamia.jpg (94.51 KiB) Przeglądane 5891 razy

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn lut 16, 2009 3:09 pm

[quote: maagee]dzieki za podpowiedź...napewno coś w niej jest, natomiast ja bardziej jasno odczuwam kaunan, nie wiem czy to źle ale ta noc...hmmm... sierp księżyca i i lampa w jeziorze to dla mnie za mało niestety żeby ją (mnie) oświecić :(
Pozdrawiam[/quote]
No właśnie z kartami jest ten problem, że każdy ma swój własny zestaw symboli, poza tymi głównymi. Dlatego nie jestem zwolennikiem wróżenia z kart runicznych, bo narzucają innym wizję autora. Można je stosować w medytacji jako projekt wyjściowy do stworzenia własnego zestawu kart.
Poza tym takie symbole jak sierp księżyca, lustro, pochodnia powinny być katalizatorem powstawania wizji runy. Równie dobrze wystarczyłby tylko symbol pochodni. :)

Powrót do PRAKTYKA