Jasne światło

Zgłębiamy ulotny język snów. Dział, w którym można opisać swój sen i porozmawiać o jego symbolice.

Moderator: Kapelusznik

Post So lut 07, 2009 3:53 am

Jasne światło

Opowiem o dwóch snach śnionych przez dwie osoby tej samej nocy. Pierw opowiem swój; Był piękny słoneczny dzień, słońce mocno świeciło, było jasno. Szedłem przez miasto z moja mama do samochodu. W pewnym momencie zrobiło się szarawo i zaczał padać mocny deszcz. Wsiedliśmy do samochodu i pojechaliśmy.
Natomiast mojej mamie śniło się coś takiego; Nasz dom był pootwierany, przylaciał ptak, nie pamięta jaki to był ptak. Zabrał coś, najprawdopodobniej była to biała kartka. Gdy był już wysoko z tej kartki zaczęła się pojawiać światłość najpierw czerwona potem coraz bardziej jaśniejsza, aż w końcu bardzo jasne białe światło. I z tego światła pojawiłem się ja. I zaczałem lecieć.

Ciekawe było to, że dwie osoby śniły prawie to samo. Do tego wspólnym czynninikiem było światło. (słońce - światło z kartki).

Post So lut 07, 2009 3:33 pm

Dwa ciekawe sny, które wg mnie oznaczają pewien związek matki i dziecka.
Jeżeli chodzi o dziecko, to w tym wypadku należy rozważyć symbolikę słońca, które zasnuwają chmury. Słońce wszędzie występuje jako siła życiodajna, rozjaśniająca, aktywna, etc. Zasnuwające go chmury sygnalizowałyby obecność kompleksów lub czegoś, co hamuje energię życia, czyli libido(w wydaniu Junga). Jeżeli matka jest tym, która prowadzi samochód, który wyprowadza z tej ciemnej sfery to jest ona czymś niewątpliwie w rodzaju wybawicielki. Samochód to środek przemieszczania się, tak jak np. koń, winda, etc. Jeżeli opuszczacie zachmurzony rejon i jedziecie w stronę słońca, znaczyłoby to, że Twoja matka potrafi uleczyć Twoje kompleksy.
W drugim śnie otwarty dom to otwartość na nowe doświadczenia, ptak jest posłańcem niebios, który przylatuje - jak się okazuje - doręczyć wiadomość, przy tym nie ma tu znaczenia, czy kartka jest zapisana czy nie. Liczy się bardziej jej kolor - biały. Warto zauważyć że biały kolor ma czakra korony, która łączy i unifikuje z energiami kosmicznymi. W każdym razie wydaje mi się, że ta biała kartka była czymś w rodzaju modlitwy lub prośby o, jak się później okaże, inspirację.
Światło z nieba to symbol inspiracji i duchowego natchnienia i właśnie to je wywołuje ta kartka. Tu biały wychodzi z koloru czerwonego, więc możemy mówić o pewnym oczyszczeniu(czerwony to kolor pierwotnych instynktów, etc. Muladhara ma kolor czerwony). Z tą duchową inspiracją jest dziecko - które potrafi latać.
Symbol latania to zazwyczaj umiejętność trudna do zdobycia, pewnego rodzaju sztuka, etc.
Te dwa sny mówią o tym, że matka może uczyć się od syna i vice versa, a także być dla niego remedium na jego bolączki. Dla mnie wygląda na to, że się potrzebujecie.
Ofc. matka i syn niekoniecznie muszą oznaczać tutaj osoby rzeczywiste. "Syn" może oznaczać twór pewnej osoby, a "matka" siły za nią odpowiadające w nas. Chociaż myślę, że o decydowaniu w tym wypadku co jest czym, sam powinieneś to zrobić.

Powrót do SYMBOLIKA