Koszmary przedsenne

Przeróżne doświadczenia duchowe, które was poruszyły, zaskoczyły, lub którymi chcecie się po prostu podzielić z kimś.

Moderator: Kapelusznik

Ina

Post Wt gru 23, 2008 10:03 pm

Koszmary przedsenne

Ja opowiem o czymś dziwnym i maksymalnie pokręconym,bo nawet nie wiem jak to nazwać.........Jako dziecko miałam straszny problem z jeżdżeniem do domu mojej babci,bo ile razy próbowałam tam zasnąć-"latały" nade mną jakby niebiesko-czerwone mroczki i nie mogłam spać-bo czułam jakby dziwny nacisk na głowę.Moja siostra miała dokładnie tak samo.Do dziś czujemy się tam dziwnie i nie wiemy czym to było.Tak czy owak zdarzało się to jedynie tam i nigdzie indziej.Miałyśmy nawet naiwną teorię,że to dlatego,że dom ten był niedaleko cmentarza.Chyba nigdy tego nie zrozumiemy.

Post Wt gru 23, 2008 10:55 pm

Ciekawe. Te "mroczki", jak to określiłaś, to był efekt wzrokowy, czy raczej coś latało przed Tobą i nie czułaś, że to Twoje oczy? Bo o tym to trochę można zrozumieć dwuznacznie :) To mógł być jakiś efekt fizjologiczny, niektóre miejsca tak mają.

Post Wt gru 23, 2008 11:01 pm

miałem tak samo w domu ciotki ilekroć tam nocowałem.. i zawsze mi się wydawało ze to po prostu moja wybujała wyobraźnia :D ale jak ktoś to
może wyjaśnić inaczej przyjmę argumenty(o ile będą rozsądne :P )

Ina

Post Wt gru 23, 2008 11:37 pm

To było coś co latało-jakby kule:niebieskie,czasem z czerwoną obwódką. Migały jakby i przemieszczały się nieznacznie.Zdarzało się to zawsze i tylko w tym domu. Zawsze towarzyszyło im uczucie ucisku na głowę i klatkę piersiową-na drugi dzień natomiest byłyśmy nieprzytomne zawsze.Teraz staramy się tam nigdy nie zostawać na noc-uraz z dzieciństwa został;)

Post Śr gru 24, 2008 11:32 am

Jest parę odpowiedzi. Zacznę od tej najbardziej oczywistej.
Mogło być tak, że miejsce, w którym spałyście, było jakoś syfiaste energetycznie - i tu już trudno stwierdzić, co to było na pewno. Mogła to być np. tzw. żyła wodna. To się jednak zdarza dość rzadko.

Mogła to być też zmora. O zmorach i dusiołkach w tym temacie: http://forum.shamanika.pl/viewtopic.php ... ight=zmory To wydaje się być bardziej prawdopodobne, tym bardziej, że czułyście nacisk na głowę i źle wam się spało. To typowe objawy zmory. Jak zresztą poszukacie na forum, jest tam także opowiadanie, "Syn boginki", w którym dość trafnie opisano działanie zmory. Tak więc ta opcja wydaje mi się najprawdopodobniejsza.

Wreszcie, last not least, mógł to być jakiś inny duch, niekoniecznie zmorowy. Po moim mieszkaniu pałęta się duch jakiejś zmarłej kobiety, który, jeślibym go nie odpędzał, nie dałby mi spać. Wywołuje coś właśnie w stylu koszmarów przedsennych, czyli przed zaśnięciem widzi się złe rzeczy, etc... Chociaż nigdy nie czułem nacisku na głowę.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr gru 24, 2008 4:30 pm

saliva napisał(a):Jak zresztą poszukacie na forum, jest tam także opowiadanie, "Syn boginki", w którym dość trafnie opisano działanie zmory. Tak więc ta opcja wydaje mi się najprawdopodobniejsza.

Pamietam jak za dzieciaka babcia opowiadala mi dokladnie jak dziala zmora. Dodawala tylko ze wchodzi do pokoju przez dziurke od klucza :D
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Śr gru 24, 2008 5:01 pm

Mi się teraz przypomniało, że ja też widziałam coś takiego jako dziecko, zanim się przeprowadziliśmy do innego bloku. Czasem były to jakieś takie kule czerwone i niebieskie, czasem jakieś nieforemne czarne gnioty z obwódką mieniącą się niebiesko i czerwono. A później szłam spać na tapczan siostry i wszystko mijało.

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Cz gru 25, 2008 1:15 am

No ja tez czasami widze latajace "swietliki" ale fizycznych objawow niemam. Dawno przyjalem to za energie i tak juz zostalo. Z czasem wystarczy sei przez chwile skupic i mozna to dostrzec. Bardzo to dobrze widac przy pracy z Marihuana. Oczywiscie to co ja widze codziennie i to co ty rozni sie. Jednak obie sa energiami ;)
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Cz gru 25, 2008 2:18 am

Ina, ale Ty przecież masz jakieś doświadczenie w bioenergoterapii chociaż - nie potrafisz teraz zbadać tego - co tam konkretnie jest w tym miejscu ?
Bo wygląda jakby było zamieszkałe przez jakieś byty, lub był to jakiś tzw. szlak astralny.
W żyły wodne nie wierzę - żyły wodne to mit radiestetów w który oni sami już też nie wierzą;)
Ostatnio edytowano Cz gru 25, 2008 2:43 pm przez zjawa realna, łącznie edytowano 1 raz

Post Cz gru 25, 2008 1:50 pm

zjawa realna napisał(a):W żyły wodne nie wierzę - żyły wodne to mit radiestetów w który oni sami już też nie wierzą

A właśnie tak myślałem, czy te cuda z żyłami wodnymi są aktualne jeszcze, czy nie... No, whatever. I tak wiadomo, o co chodzi :)
Ou, Ina ma doświadczenie w bioenergoterapii? No to rzeczywiście przydałoby się sprawdzić, jak ma jakąś wrażliwość.

Ina

Post Pt gru 26, 2008 11:22 pm

No niby wrażliwość mam:P trochę nadwrażliwość chyba:P-tylko jestem człek za głupi i niedouczony,żeby móc dokładnie to określić:( IHMO są to jakieś byty-bo zdarza mi się widzieć i w zarysie nawet-ale co to jest-nie jestem w stanie powiedzieć........Napewno nic w rodzaju "duch,który na ziemi pozostał" bo za silne i za szybko się przemieszcza.Próbowałam to jakoś "obejrzeć" po swojemu,ale odbierałąm tylko jako fizyczny ból:/ Za cienka jestem na takie rzeczy:/

Dodano 9 minut temu:

A co do żył-to trafiają się jeszcze radiesteci "wierzący":P A nawet tacy-co twierdzą,że potrafią takową znależć bez wahadełka i różdżki:p wszystko zależy od szkoły,ale radiestezja jest raczej mało reformowalna i ponoć zna odpowiedzi na wszystkie pytania poza tym o jakie numery padną jutro w totka;)

Powrót do INNE