"Panować nad snem"

Książki, artykuły i eseje, które czytaliście i polecacie.

Moderator: Kapelusznik

Dżabersmok
Dżabersmok

Post N gru 16, 2007 12:23 am

"Panować nad snem"

Książkę tę napisały dwie panie - Ketih Harary i Pamela Weintraub. Z tego co pamiętam, jedna a nich jest chyba dziennikarką.

Obrazek

Przypomniała mi tę pozycję lilith w innym dziale, ale myślę, że warto wspomnieć tu o tej książce. Choćby z tego względu, że jest to pradopodobnie pierwsza pozycja w Polsce o tej tematyce, która wyszła po upadku komunizmu. Nie było wówczas dziesiątek książek ezoterycznych w księgarniach. Gdzieś tam znalazłem jedynie Steinera, ale to też chyba cudem. A o internecie to można było jedynie pomarzyć.

W każdym bądź razie książeczka wprowadza w tematykę świadomego śnienia w dość prosty i przystępny sposób. Jest tam kilka ćwiczeń, które można sobie zrobić. Czy skuteczne? Nie są rewelacyjne, choć kilka razy udało mi się uzyskać LD za pomocą tych ćwiczeń.

Z książką tą wiąże się moje małe wspomnienie. Znalazłem ją "przypadkiem" w księgarni akurat, gdy moją głowę zaprzątały myśli nad świadomym śnienie. Nawet nazwałem sobie to "świadomym snieniem", choć nigdy nie zetknąłem się z tym terminem. Pamiętałem z dzieciństwa sny z świadome lub z pogranicza. Chodziłem wówczas do szkoły średniej, byłem zbuntowanym nastolatkiem (qrde, piszę jak stary zgred, niedobrze:P). Często urywałem się wówczas ze szkoły, bo miałem swoje ścieżki i wizje na temat swojej przyszłości. Akurat w tym czasie mieliśmy mieć pogadankę klasową z psychologiem. Każdy z nas miał przygotować na kartce jedno lub kilka pytań. Ja przygotowałem pytania właśnie coś w stylu "co to są świadome sny". No niestety wówczas również się urwałem, a jakże, więc nie dostałem odpowiedzi na swoje pytanie. Wychowawca powiedział mi później, że psycholog dociekał, skąd dowiedziałem się o LD i skąd takie pytanie. No ale los chciał, że i tak dostałem odpowiedź na moje pytania, właśnie w postaci książki "Panować nad snem".

Lilith podała linkę do tej książki w wersji elektronicznej, więc wkleję ją również tutaj

http://members.chello.pl/j.zaczek/depre ... /index.htm

Post So sty 26, 2008 11:06 pm

masz racje, ksiązka w prosty sposób opisuje pozyskiwanie LD, aczkolwiek nie próbowałam jeszcze tych metod. Używanie dziennika snów, nad którego założeniem myślałam już dawno, wydaje mi się teraz bardziej praktyczne.
Dzisiaj chyba założę sobie dziennik i popracuje na podstawie książki. Jak skończę ćwiczenia, czyli za miesiąc to dam Wam znać jakie rezultaty przyniosły. :}

Powrót do BIBLIOTEKA