Straznicy i Drzwi

Sny, które was zainspirowały, których nie rozumiecie, które zmieniły wasze życie.

Moderator: Kapelusznik

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Wt paź 28, 2008 6:02 pm

Straznicy i Drzwi

28.10.09

SEN:
Jestem zamkniety w pokoju. Niemam dosc sily aby sie stad wydostac. Co jakis czas przychodzi facet i mnie torturuje. Mija dzien za dniem a moja moc rosnie. Kazdego dnia jestem bity ale odczuwam przy tym spokoj. W koncu zabijam przesladowce i wydostaje sie z pomieszczenia. Znajduije sie w nastepnym pomieszczeniu i widze straznika a za nim drzwi, zabijam go rowniez i przechodze dalej. Motyw powtarza sie kilkanascie razy a moze i wiecej. Na pocztku gdy uzywam swojej mocy odbieram ja jako energie zwiazana z lodem, lecz w miare przedzierania sie prze kolejnych straznikow i drzwi energia ta zamienia sie w ognista. W koncu wydostaje sie na zewnatrz. Sceneria sie zmienia jestem w swoim miescie w polsce, widze swoj dom, jest gleboka noc.Czuje sie czescia tego mroku i dobrze mi z tym, stapiam sie z nim wjednosc aby nikt mnie nie widzial. Spogladam na okno i widze ze pali sie w nim swiatlo, nagle widze ruch i wiem ze jakims cudem zostalem zauwazony , ale nie zdemaskowany. To chyba moja bacia mnie zobaczyla. Powoli i pocichu wyczolgoje sie z jej pola widzenia i sen sie urywa..

Symbole: Straznik, drzwi, energia lodu i ognia, dom, babcia.

No wiec sprobuje go zinterpretowac :) Wydaje mi sie ze laczy sie z wczorajszm snem. Jestem uwieziony w jakiejs sytuacji, i brak mi sil aby sobie z nia poradzic. Mecze sie z problemem , ale zarazem sie ucze i rosne w sile. Wkoncu udajje mi sie pokonac go i wyjsc ale napotykam nastepny i nastepny. Drzwi reprezentuja wkroczenie w inny etap lub przekraczanie pewnych granic. Ta energia ktora na poczatku jest lodem a nastepnie zamienia sie w ogien moze oznaczac ze w miare rozwoju zmieniam sie z biernego "gracza" w aktywnego. No i dochodzimy do DOMU. I tu jak zwykle sie wykladam ;P
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Wt paź 28, 2008 11:13 pm

Te pokonywanie kolejnych drzwi to ja bym interpretowal jako Twoja droge przez zycie w obecnym czasie. Ze ruszyles z miejsca, ale droga jest raczej ewolucja niz rewolucja (ze bardziej robisz wiele "malych" krokow, niz jeden wielki - przy kazdym kroku cos sterego, i bycmoze blokujacego, w Tobie (straznik) umiera).
Teraz juz bardziej tfurczosc i projekcja moja co do drugiej czesci snu:
To, ze sie ukrywasz przed rodzina (bo tak to rozumiem) i, ze babcia Cie zauwaza (choc nie wiem jaka jest/byla Twoja babcia) i musisz sie schowac oznaczac moze, ze (obawiasz sie, ze) w konfrontacji z dobrze utartymi na przestrzeni lat, relacjami rodzinnymi Twoje nowe moce moga wziac w leb :P
Ale ta koncowka to juz zupelnie projekcja ;)

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Wt paź 28, 2008 11:42 pm

Chiropter napisał(a):Te pokonywanie kolejnych drzwi to ja bym interpretowal jako Twoja droge przez zycie w obecnym czasie. Ze ruszyles z miejsca, ale droga jest raczej ewolucja niz rewolucja (ze bardziej robisz wiele "malych" krokow, niz jeden wielki - przy kazdym kroku cos sterego, i bycmoze blokujacego, w Tobie (straznik) umiera).

Na to samo wpadla Aga. Powiedziala ze wedlug jej ( a ona niezna sie na symbolach tylko raczej logicznie do sprawy podchodzi ;P ) to obraz mojego dotychczasowego rozwoju .
Chiropter napisał(a):To, ze sie ukrywasz przed rodzina (bo tak to rozumiem) i, ze babcia Cie zauwaza (choc nie wiem jaka jest/byla Twoja babcia) i musisz sie schowac oznaczac moze, ze (obawiasz sie, ze) w konfrontacji z dobrze utartymi na przestrzeni lat, relacjami rodzinnymi Twoje nowe moce moga wziac w leb
Ale ta koncowka to juz zupelnie projekcja

Masz racje polegles w tej czesci ;P Moje relacje z rodzina sa okropne, zerwalem kontakt z matka i nie chce miec z nimi nic wspolmego. Nie kazdy jest potworem ale odcialem sie od wszystkich (poza bratem) bo z nim mieszkam chwilowo). Babcia jest upierdliwa staruszka ktora byla dla mnie zawsze dobra i choc ma swoje wady to ja bylem ten galgan niedoceniajacy tego. Zycie z nia w jednym domu to utrapienie ;P Dlatego dziwi mnie ze to przed babcia sie chowalem. Pozatym we snie zaskoczylo mnie ze ma w sobie tyle enrgii i wogole wygladala dobrze a podobno jakis czas temu bylo z nia gorzej (ma 91lat). Nie balem sie jej poprostu niechcialem aby wiedziano o mojej obecnosci. Bylem tam "przelotem" i ciekawilo mnie jak to wszystko tam wyglada, choc bylem czescia nocy i niemialem zamiaru byc zauwazonym.
Każdy jest, kowalem własnego losu

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr paź 29, 2008 2:22 am

Dobry sen. Dotyczy aktualnego etapu, to fakt, ale jest odzwierciedleniem większej pracy. Dochodzisz do etapu, który będzie wymagał dużo pracy, jeśli o twoją psychikę chodzi. Pokonujesz kolejne etapy, ale to więzienie kojarzy mi się z pudełkiem wewnątrz pudełka. Powtarzasz ten sam motyw aż uczysz się go do perfekcji i wychodzisz.
Sam dom jest w ciemności, w której chowa się twoja świadomość - ty obserwujący. No i babcia, która cię "widzi", czyli wie, jaki jesteś.
W każdym bądź razie sen pokazuje, że doszedłeś do ważnego etapu w swoim rozwoju.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Śr paź 29, 2008 2:33 pm

noezb napisał(a):Na to samo wpadla Aga. Powiedziala ze wedlug jej ( a ona niezna sie na symbolach tylko raczej logicznie do sprawy podchodzi tongue )

W pewnym sensie wszyscy znamy sie na symbolach - w koncu sami je we snach "wymyslamy" . Symbole w snach i sztuce sa podobne - to poprostu "jezyk nieswiadomosci" - i kazdy go troche kuma, choc czasem nieswiadomie :P

Powrót do CIEKAWE SNY