Ile kosztuje Shamanika?

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr sie 06, 2008 5:32 pm

Ile kosztuje Shamanika?

Taraka w trakcie kampani, w wyniku której przerodzi się prawdopodobnie w kolejnego molocha komercyjnego. W jednym z ogłoszeń znalazłem info, iż taraka warta jest 18 tyś. zł.
Ile jest warta Shamanika? - 2 237,80 zł :P

http://www.speedtest.pl/wycena.html

Dla porównania wartości witryn o tematyce runicznej:
runy.pl - 900,50
runy.com.pl - 1 967,60
runy.net.pl - 1 493,00 (strona "szerszenia" - jednego z byłych userów naszego forum)

To zabawne, że ludzie wymyślili takie przeliczanie na pieniądze. Jak tak dalej pójdzie, to będę musiał płacić wam tantiemy za posty, zważywszy na to, że portal działa od 8 miesięcy, a już przegonił kilkuletnie strony o tematyce runicznej. :D
Ostatnio edytowano N mar 29, 2009 1:45 pm przez Dream, łącznie edytowano 2 razy
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz sie 07, 2008 9:37 am

oooooooo..... moja branża
troszkę to pozorne bo brany pod uwagę jest potencjał reklamowy wyliczany po kilku współczynnikach. Przy takim postępie przegonimy Tarake w 18 miesięcy. Jak osiągniemy ponad 100tys zaczną się propozycje kupna hehe

PS szkoda że wartości merytorycznej sie nie mierzy bo Shamanika byłaby warta pare milionów :D
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Cz sie 07, 2008 3:02 pm

Djembe napisał(a):Przy takim postępie przegonimy Tarake w 18 miesięcy.

Raczej wątpię. Po pierwsze nie będziemy reklamować warsztatów, których sami nie polecamy, a co za tym idzie, odcinamy sobie źródło dochodów :P. Po drugie planuję usprawnić system wpisywania artykułów na portalu, bo na razie to kuleje. To w dużej mierze zależeć będzie od dobrej woli samych użytkowników Shamaniki. Po trzecie nie utrzymujemy przyjaznych stosunków ze świadkiem ezoterycznym. Ba, bywa nawet na odwrót i podejrzewam, że z czasem nie będziemy lubiani z uwagi na naszą krytykę pseudoszamanów i sprzedawanie ludziom tandety. Po czwarte nie stać nas na płatną reklamę a nie mam osoby, która była by obeznana w metodach reklamowania strony w internecie.
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz sie 07, 2008 3:07 pm

Dreamcatcher napisał(a):a nie mam osoby, która była by obeznana w metodach reklamowania strony w internecie.

We wrześniu będe miał troszkę więcej czasu bo pokończe kilka kontraktów i jeżeli będzie taka potrzeba to pomyślimy co zrobić żeby było lepiej.

PS to że nas nie lubią to o.k. od zadowalania wszystkich są agencje towarzyskie :P
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr paź 22, 2008 2:38 am

We wrześniu będe miał troszkę więcej czasu bo pokończe kilka kontraktów i jeżeli będzie taka potrzeba to pomyślimy co zrobić żeby było lepiej.

No, jest październik, Djembe. przegapiliśmy wrzesień. ;P

Post Śr paź 22, 2008 2:57 am

Czy nieużywany prywatny serwer opłacony do czerwca 2009 roku może jakoś pomóc?

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr paź 22, 2008 3:25 am

Ten problem zostal jzu rozwiazany jak sie niemyle, ale milo z twojej strony ze pytasz ;)
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Śr paź 22, 2008 10:33 am

a to luz ;) mój błąd nie patrzyłem uważnie na daty.

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr paź 22, 2008 12:39 pm

Scorpio napisał(a):a to luz mój błąd nie patrzyłem uważnie na daty.

Problem serwera zostal rozwiazany a nie problem reklamy forum ;P

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr paź 22, 2008 2:50 pm

No fakt, z reklamą nie jest za wspaniale. Z prowadzeniem portalu i forum nie mam problemu, a jeśli o reklamę chodzi to jedynie potrafię zrobić wymianę linków i nawet nie wiem jak się podnosi page rank. A serwer jest opłacony przez noezba prawie do końca przyszłego roku, podobnie jak domena, która obciążyła akurat moją kieszeń. Pozostaje jedynie problem reklamy, choć kameralność forum, przyznaje, ma swoje uroki.

Post Śr paź 22, 2008 3:32 pm

A moze zrobic jakis taki myk, ze mozna wyslac dobrowonie sms za np. 2 zl, ktory zasili fundusz utrzymaniowy forum?

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr paź 22, 2008 3:39 pm

nie oplaca sie to, w rzeczywistosci z tych 2 zl to portal dostanie10-50gr a reszta pojdzie na oplate tego systemu platnosci. Na forach warezowych i duzych witrynach jest to oplacalne , tutaj niestety nie :(

Post Śr paź 22, 2008 3:54 pm

Tu przypadkiem znalazlem:
http://www.atomsms.pl/partner/prowizje/
wyglada, ze z 2 zl to portal dostalby ponad 1 zl ( i tak niezle zdzierstwo).

PS
A moze napiszmy wsponie ksiazke, wydam i bedziemy sprzedawac :lol:

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr paź 22, 2008 3:55 pm

Chiropter napisał(a):A moze napiszmy wsponie ksiazke, wydam i bedziemy sprzedawac

niczym jagody w lecie :lol:

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr paź 22, 2008 6:40 pm

Ok już jestem(a ostatnio miałem nieco problemów z czasem) Pomoge na ile mogę. Na początek trochę teorii. Każdy link się liczy ale to nie takie proste, bo przyrost odnośników do naszej strony musi być stały(lub progresywny) czyli lepiej dodawać jeden odnośnik dziennie niż trzydzieści jednego dnia a potem nic. I tu pole do popisu dla forumowiczów. Każdy linki może umieszczać. Zresztą im więcej osób to robi tym większe prawdopodobieństwo stałego rozwoju. Im wyższy ma PR strona na której link umieszczamy tym lepiej dla nas.
Ja postaram się do poniedziałku przygotować bannery shamaniki i zacząć "popularyzować" serwis(słowo się rzekło trzeba więc się wywiązać)

Post Śr paź 22, 2008 6:46 pm

No to wyglada, ze niedlugo, jak tlumy sie zjawia, moderatorzy beda mieli sporo roboty... ;P

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr paź 22, 2008 6:47 pm

no no sam nad bannerami myslalem ale skille mi oslably :D Ciesze sie ze ruszy to :)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Cz paź 23, 2008 12:14 am

Chiropter napisał(a):No to wyglada, ze niedlugo, jak tlumy sie zjawia, moderatorzy beda mieli sporo roboty... tongue

Qrcze, to trzeba będzie zrobić konkurs na moderatorów, bo nasza gwiazda forumowa spadła nam z firmanentu. :czytaj:

Post Cz paź 23, 2008 10:14 am

Dream - a moze poprostu gdzies podaj nr konta na ktore mozna zasilac fundusz forumowy? Nie wiem tylko na ile to legalne i... czy mozna Ci ufac... ;P
Albo mozna tez pomyslec o zalozeniu stowarzyszenia - to chyba nic nie kosztuje,a pozwala legalnie gromadzic i zarabiac fundusze na cele zwiazane z realizacja celow zawartych w statucie stowarzyszenia.

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Cz paź 23, 2008 5:50 pm

Chiropter napisał(a):Albo mozna tez pomyslec o zalozeniu stowarzyszenia - to chyba nic nie kosztuje,a pozwala legalnie gromadzic i zarabiac fundusze na cele zwiazane z realizacja celow zawartych w statucie stowarzyszenia.

No tak, ale to juz wchodzimy w prawna organizacje grupy. Nie wiem czy chce tworzyc cos takiego, bo wlasnie wyszedlem z grupy, ktora tez u zalozenia miała szczytne ideały, a zrobiła się z tego sekta, więc wiesz, dmucham na zimno. Fajnie jest mieć grupę zaufanych osób, z którymi można coś wspólnie działać, choćby same warsztaty, w końcu część z nas ma doświadczenie w swoich dziedzinach (ja np w szamanizmie, runach, w magii astralnej, zjawa w medytacji, buddyzmie, ustawieniach hellingerowskich itd), ale to trzeba tworzyć takie coś od podstaw i zabezpieczyć się właśnie przed wewnętrznymi konfliktami, walką o stołki, strukturą i takie tam. Plusy tego są, niewątpliwie, ale też jest to sprawa do obgadania.
I znowu robi się offtop.:P
Czy mi się wydaje czy to się jakos zaczyna organizować, najpierw spotkania, potem sponsoring, teraz pomysł na stowarzyszenie. No i pytanie jak się odnieść do osób, które mimo wszystko nie chcą uczestniczyć w zorganizowanej grupie, a ktore chcą mimo wszystko uczestniczyć w życiu forum, by nie czuły się poza nawiasem?:D
Ale jak ktos bedzie chcial o tym pogadac, to najlepiej zalozyc nowy temat w dziale technicznym. A co do zaufania jesli o kase chodzi, to odpowiem na to w temacie o sponsoringu. ;)

Powrót do OFF TOPIC