Uporczywa kobieta

Sny, które was zainspirowały, których nie rozumiecie, które zmieniły wasze życie.

Moderator: Kapelusznik

Post Śr paź 08, 2008 11:29 am

Uporczywa kobieta

Witam wszystkich!
Miałem niedawno trzy sny w których byłem z pewna kobieta w dziwnych sytuacjach.
Mianowicie za pierwszym razem szedłem po lesie nagi, ścieżka i owa kobieta szła za mną z biczem w ręku którym szurała po ziemi jakby mnie śledziła-polowała na mnie.
Za drugim razem przywiązywałem mnie do pala i zaczęła bić po żebrach i czułem bardzo poszarpane emocje ból ale nie mój. Gdy się obudziłem czułem się jakby po mnie przebiegła drużyna rugby.
W ostatnim również byłem nagi i było mi strasznie zimno jakimś sposobem rozpaliłem ognisko i próbowałem się ogrzać a w chwile potem przyszła ta kobieta wylała wodę na ognisko i na mnie i powiedziała
"A teraz będzie ci k.... zimno!"

czy ma ktoś jakaś teorie?
pozdr T.

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr paź 08, 2008 11:35 am

No to ma temperament kobitka :lol: , a tak na powaznie to bicz jest symbolem elementu ognia jak rowniez wladzy, w maggi ceremonialnej jest uzywany aby zmusic lub podporzadkowac niebezpieczne byty sobie, zamiast bicza uzywa sie miecza. Mi sie wydaje ze jakis byt sie do ciebie przyczepil i chce wymusic na tobie swoja wyzszosc. Nic innego mi do glowy nie przyhodzi..
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Śr paź 08, 2008 12:18 pm

A mi sie wydaje, ze to raczej wewnetrzna psychologia niz zewnetrzne byty.
Przemysl moze jak sie ukladaja Twoje relacje z kobietami? Kim one dla Ciebie sa?
Ta ze snu to moze reprezentowac archetyp zlej animy albo raczej zlej matki (w jakim jest wieku?) - w kazdym razie chyba raczej destrukcyjnie dziala na Ciebie niz inspirujaco ;P
Polecem ksiazke "Kobiecosc w mezczyznie" (Ole Vedfeld)
Zdrowia!

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr paź 08, 2008 12:28 pm

No niewiem Chiropter, wydaje sie ze bedzie to mloda kobieta, i opmyslalem tez o animie, ale jakos bardziej odpowiadda mi kwestia bytu zewnetrznego. Tu wyraznie widac agresje od niej bijaca , jest to dreczenie psychiczne i fizyczne. No i on jest nagi co moze oznaczac ze brak mu jakiegokolwiek subtytutu obrony. W sumie moglby to byc jeden z jego lekow i to powazny z ktorym musi sobie dac rade.
Każdy jest, kowalem własnego losu

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Śr paź 08, 2008 12:40 pm

Re: Uporczywa kobieta

tormey napisał(a):czułem bardzo poszarpane emocje

Co dokladnie oznaczaja te poszarpane emocje? Wlasciwie nie napisales jaki masz stosunek do tych jej poczynan - czy Cie przerazaja czy fascynuja, czy sie jej boisz i bronisz czy w pewnym sensie samowolnie poddajesz. Brakuje mi w tym opisie Twojego osobistego stosunku do tego wszystkiego co sie dzieje. Moze napisz o tym wiecej, to ja tez bede mogla wiecej napisac ;)
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Post Śr paź 08, 2008 12:58 pm

noezb napisał(a):W sumie moglby to byc jeden z jego lekow i to powazny z ktorym musi sobie dac rade.

No tak mi sie wydaje wlasnie (generalnie to jestem zwolennikiem interpretowania wiekszosci snow psychologicznie, a nie magicznie -chyba, ze to nie daje rezultatu, albo od razu wiadomo, ze to cos z zasiwatow ;) ).
To moze byc w ogole uosobienie leku przed kobietami - i poczucie bezbronnosci, i moze tez fascynacja jak zauwazyla Lilith.
Poczekajmy co powie sam zainteresowany.

Post Śr paź 08, 2008 4:34 pm

Mi sie to mocno kojarzy z aleksandrianska inicjacja jak ja pokazano w the Occult Experience.. Bicz, bieganie po lesie, zwiazanie i zywioly. A ona tez goła była, czy ubrana?

Post Śr paź 08, 2008 11:34 pm

[quote="Chiropter"
Przemysl moze jak sie ukladaja Twoje relacje z kobietami? Kim one dla Ciebie sa?
Ta ze snu to moze reprezentowac archetyp zlej animy albo raczej zlej matki (w jakim jest wieku?) - w kazdym razie chyba raczej destrukcyjnie dziala na Ciebie niz inspirujaco ;P[/quote]

zatem nie mam problemów z kobietami zawsze sie dobrze z nimi dogadywałem obcnie nie mam dziewczyny i nie jest mi z tym źle wręcz przeciwnie dużo czasu na poznanie siebie.

[quote="Lilith"
Co dokladnie oznaczaja te poszarpane emocje? Wlasciwie nie napisales jaki masz stosunek do tych jej poczynan - czy Cie przerazaja czy fascynuja, czy sie jej boisz i bronisz czy w pewnym sensie samowolnie poddajesz.[/quote]

Gdy z mną szła w pierwszym śnie do czułem niepewność i lęk. Gdy mnie przywiązywała byłem bezradny czułem że muszę się poddać i nie oponowałem w żaden sposób. A jej emocje przeszły na mnie była rozbita, rozgoryczona zła zagubiona i pewna tego co robi, jak dla mnie paradoks...
Za trzecim razem czułem jakbym komuś zrobił coś złego, winę.
A nie czuje żadnych pozytywnych emocji związanych z tym co się działo w tych snach, ani zaraz po przebudzeniu.

Tak Aditi była ubrana ale za każdym razem nie byłem w stanie zobaczyć twarzy...jakby rozmyta czy cos w tym stylu.

Post Cz paź 09, 2008 3:06 am

Jak dla mnie to element twojej psychiki - nie zaden zewnetrnzy byt. Jakas sila w tobie ktora ejst wyranzie zenska i ktora jak widac jest agresywna. Widocnzie ma powody - dobrze by sie blyo zastanowic jaka to sila.
Malo tego - podswiadomie wiesz o tym, ze ma te powody. Sny rozladowuja nieuswiaodmione poczucie winy porpzez wywolanie sytuacji kary. Jak dla mnie musiales sobie sam zrobic gorzej albo sie na jakism poziomei zablokowac i teraz ta energia, ktora zostala ograniczona msci sie na tobie.
Bicz ejst ofc symbolem kary. Kobieta pojawila sie w lesie - als to podswiadomosc. Tam ja widac spotykasz. Gasi ogien - czyli ogranicza twoja moc jako mezczyzny, blokuje ja. Jak dla mnie masz konflikt z anima lub jakims jej elementem - dosc gleboki. I zgodze sie z Chiropterem, ze tu nie ma co szukac jakis innych wyjasnien niz psychologiczne.

Bdw, noezb, byty zewnetrzne zdarzaja sie zadko w snach i raczej w snach osob ktore duzo w nich pracuja. Nie ma sensu podpinac czegos pod to tlyko z powodu agresji, bowiemz apewniam ze jest wiele sil w samej psychice ktore potrafia i cha byc agresywne. Nie to ejst wyznacznikiem rozrownienia - ale cos innego. Byty zewnetrzne jak dla mneiz aginaja i zakrzywiaja rzeczywistosc snu - sa tka jakby ciezsze od ejgo struktury i nie mozna na nie wplynac wola. Tutaj nie widze takiego problemu. Wiec nie wkladajmy wszysktiego do jednego worka tak na "hurra".

Post Cz paź 09, 2008 9:40 am

Strzygon chyba masz rację ostatnio miałem trudny okres i bardzo się denerwowałem tym co zrobiłem i nie moglem sobie tego darować. Może kobieta która jest we mnie, odpowiedzialna jest za porządek w głowie i chce mnie ogarnąć? To bardzo prawdopodobne.

Dziękuje wszystkim za interpretacje! Jesteście bardzo pomocni.

Post Cz paź 09, 2008 2:37 pm

tormey napisał(a):Może kobieta która jest we mnie, odpowiedzialna jest za porządek w głowie i chce mnie ogarnąć? To bardzo prawdopodobne.

Ja chyba też potraktowałabym to jako symbolikę. Przez chwilkę myślałam o tym, czy ktoś świadomie nad Tobą nie miesza, ale chyba nie masz w otoczeniu tak wrednych kobiet? ;) A wracając do symboliki i kobiety, która tak Cię traktuje. Wyraźnie próbuje coś na tobie wymusić, co wcale nie znaczy, że musisz się podporządkować. Chyba raczej chodzi o wybranie jakieś drogi, coś jakbyś stał na rozdrożu i musiał w końcu podjąć ważną decyzję, musiał zmienić coś w swoim życiu.
Pamiętam, że kiedyś wciąż śniły mi się wampiry, które mnie goniły, gdy przemeblowałam swoje życie sny z wampirami się zmieniły. Nadal mnie goniły, ale potrafiłam im uciec, miałam nad nimi przewagę. Może u Ciebie też o to chodzi.
pzdr

Post Cz paź 09, 2008 11:04 pm

Może i prawda wiele rzeczy obecnie się nałożyło na ten okres wybór ścieżki wisi nade mną już jakiś czas. Ale to nie jest jeszcze dla mnie wyraźna na tyle żeby się zdefiniować...mam nadzieję że szybko to nastąpi bo kolejnej sesji spotkań w snach nie należą na wyczekiwanych.

Powrót do CIEKAWE SNY