Grek Zorba

Filmy związane z tematyką forum.

Moderator: Kapelusznik

Post Śr paź 01, 2008 12:41 pm

Grek Zorba

Pare dni temu obejrzalem ten film (widzialem go juz kilka lat temu) i znow baaaardzo mi sie spodobal.
Troche wesoly, troche smutny. Zyciowy moim zdaniem film m.in. o odnajdywaniu siebie - ale i komentujacy spoleczenstwo.

http://pl.youtube.com/watch?v=cXNApZ2ALiQ
Bo zycie to taniec ;)

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Śr paź 01, 2008 2:12 pm

Tak, tylko ze to "zycie-taniec" bylo zarezerwowane jedynie dla mezczyzn ;)

Obejrzalam ten film dobrych kilka lat temu i pamietam, ze tak jak ogolne przeslanie filmu tez mi sie bardzo spodobalo, to uderzylo mnie przedstawienie kobiety w tamtejszym swiecie, a poza tym bylam totalnie zalamana stosunkiem filmowych mezczyzn do kobiet, bylo takie... bez jaj - tchorzostwo, asekuracja, a nawet strach. Jakby kobiety pochodzily z innego swiata i byly "czyms", co nalezy zniszczyc lub w najlepszym wypadku unikac... No ale faktycznie, realia i spoleczenstwo byly jakie byly...

Ogolnie jednak film warty obejrzenia :ok:
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Post Śr paź 01, 2008 9:48 pm

No - to prawda, ze dosyc seksistowskie wtedy czasy byly - ale film ten i Zorba sam w sobie staje raczej w opozycji do seksizmu - i powiedzialbym, ze traktuje kobiety raczej bardzo po ludzku ;)

Powrót do VIDEOTEKA