Post Pn sie 11, 2008 5:13 pm

Zostań współautorem SHAMANIKI!!!

Chciałbym zaproponować zarówno czytelnikom Shamaniki jak i użytkownikom forum swego rodzaju współracę.
Otóż, jak do tej pory było, stawiałem ten portal sam, sam też, z jednym wyjątkiem, pisałem teksty, które miały pomóc ludziom szukającym rzetelnych informacji w gąszczu bzdur na temat magii, szamanizmu i run. Jednak w trakcie dyskusji na forum nie raz mogłem się przekonać, że w społeczności forum tkwi o wiele większy potencjał, niż mógłbym go sam wykrzesać. Wielu z was ma w sobie wiedzę, doświadczenie, które moglibyście przekazać innym. Dlatego chciałbym zachęcić was do współtworzenia tego miejsca, by nie było ono tylko moim, ale naszym.
Zapewne podobnie jak ja, macie świadomość, że takich miejsc jest wciąż mało w internecie, a jednak są potrzebne. Nie raz mogliście się przekonać, że dzielenie się nawet skromnym doświadczeniem może pomóc innym w rozwiązywaniu dylematów i odnalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania. Dlatego też chciałbym zaprosić was do współpracy i współtworzenia takiego miejsca, które kojarzone będzie z rzetelnością i szczerością. To co możecie od siebie dać, to wasza wiedza i doświadczenie, które możemy zamieścić na Shamanice w formie tekstów. Nie muszą to być teksty o wysokim poziomie literackim. Najważniejszy jest przekaz.
Jako pierwszy przełamał lody Strzygon swoim artykułem "Cena, którą się płaci". Podobnie jak Strzygon możecie wykorzystać i rozbudować posty zamieszczone na forum, lub też przysłać artykuły i eseje, które macie zamieszczone np na swoich stronach. Oczywiście każdy artykuł podpisany jest imieniem i nazwiskiem, lub też pseudonimem autora, w zależności, jak sobie zażyczy sam autor. Jeśli tekst zaczerpnięty jest ze strony autorskiej, podany również adres strony.
Tematyka:
- szamanizm i neoszamanizm
-runy (magia, historia, praktyka)
- świadome śnienie i ogólnie tematyka snów zarówno w ujęciu psychologicznym jak i duchowym;
- folklor ludowy
- mitologia
- rozwój duchowy (w ujęciu różnych ścieżek lub ogólnie)
- nekromancja
- recenzje filmów, książek pod kątem ezoterycznym
- czarownictwo i magia ludowa
- jak również pozostała tematyka, której ocenę pozostawiam sobie.
Teksty można przesyłać ma mail: kruk@shamanika.pl lub po zalogowaniu się na portalu (opcja "wyślij artykuł"). Tekst powinien być w miarę pozbawiony błędów ortograficznych (ułatwi mi to pracę korektorską), opatrzony danymi autora (lub też krótką notką, jeśli autor chce, by taka została zamieszczona w dziale Redakcja) i adresem do korespondencji.
A co najważniejsze - nadesłany tekst powinien być AUTORSKI!!! Nie toleruję plagiatu. Co do szczegółów można porozmawiać ze mną na forum (np PW), przez mail, GG lub Tlen.
Oprócz artykułów można również nadsyłać zdjęcia związane z tematyką portalu i forum (jeśli nie są autorskie, to z podaniem źródła).
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze