Trudne początki

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Alicja
Alicja

Post Śr maja 17, 2017 9:28 pm

Trudne początki

Witam, piszę ten post kompletnie spontanicznie i jest to mój pierwszy post na tym forum, ale nie powinien wyjść źle. Na forum od dawien dawna nic się nie działo z tego co zauważyłem i są tu pustki, ale mam nadzieję, że ktoś odpowie.

Siedzę w ezoteryce już jakiś czas i dalej szukam "swojego miejsca". Postanowiłem, że może wyjdzie mi w neoszamaniźmie, no i tutaj pytanie. Od czego powinienem zacząć? Polecacie jakieś praktyki dla początkujących i jakieś lektury warte przeczytania w tej dziedzinie?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi (o ile jakieś dostane :P ).

Alicja
Alicja

Post Pn maja 29, 2017 11:08 pm

Re: Trudne początki

Odpowiedzi się nie spodziewaj, chyba już tylko ja odwiedzam to forum, od kilku lat panuje tu głucha cisza. Szamanizm wyszedł z mody, czy co? ;)

Przejrzyj poprzednie posty i wątki, dużo jest tam porad dla początkujących praktyków.
Rano, wieczór
We dnie, w nocy
Bądź mi zawsze
Zwierzę Mocy

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt sie 29, 2017 11:09 am

Re: Trudne początki

Czeremcha napisał(a):Odpowiedzi się nie spodziewaj, chyba już tylko ja odwiedzam to forum, od kilku lat panuje tu głucha cisza. Szamanizm wyszedł z mody, czy co? ;)

Przejrzyj poprzednie posty i wątki, dużo jest tam porad dla początkujących praktyków.

Nie wyszedł z mody, większość z dawnych moderatorów/adminów praktykuje dalej. Każdy z nas "przeniósł ogień" gdzie indziej. Ale kto wie może kiedyś przyjdzie czas na reaktywację?

Wracając do tematu:
W szamanizmie/neoszamniźmie większość praktyk wynika z osobistego doświadczenia działania duchów/mocy. Takiego patrzenia na świat trzeba się nauczyć(jest to pewien rodzaj uważności). Gdy uczysz się nowego języka zaczynasz od poznania słówek uczysz się komunikować(kali mieć kali chcieć) potem przychodzi czas na gramatykę, tu jest podobnie zacznij od medytacji, kontaktu z naturą poznania okolicy i jej historii, potem przyjdzie czas na teorię i tu w mojej ocenie najlepszą pierwszą pozycją(podkreślam pierwszą) jest "Szamanizm w praktyce".
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Powrót do PRAKTYKA