powtarzające się sny

Zgłębiamy ulotny język snów. Dział, w którym można opisać swój sen i porozmawiać o jego symbolice.

Moderator: Kapelusznik

Post Cz sie 28, 2008 4:49 pm

powtarzające się sny

EDIT:
eh, dopiero teraz zauważyłam, że taki temat już jest. proszę o przeniesienie.

napewno większość z Was też ma kilka snów, które powracają do Was przez całe życie i w ich trakcie (no dobra, ja tak mam, ale u mnie 90% snów jest świadomych) albo rano, myślicie sobie "to znowu ten sen! ta atmosfera ... te motywy ...". mój powtarzający się sen to ... surowe, drewniane, dziurawe, niestabilne schody w starych betonowych 12 piętrowych blokach ze stukilkudziesięcioma mieszkaniami. takich "Warszawa lat '60/'70". cały sen polega na tym, że MUSZĘ się gdzieś przemieszczać po tych schodach i umieram ze strachu, że się zawalą i spadnę.

a tak poza tym zastanawiam się też nad znaczeniem "dwóch" snów, które miałam seriami.

kiedy przeprowadziłam się do kolejnego mieszkania na jesieni, nic mi się nie śniło. w zimie zaczęło śnić mi się morze. kocham morze, więc cieszyłam się, że chociaż w snach mogę je teraz zobaczyć. ;) ale po 1,5 miesiąca zaczęłam się zastanawiać o co chodzi. ludzie pytali "ale jakie morze ci się śni? to ma znaczenie". a mi codziennie śniło się inne. byłam w nim, tylko na nie patrzyłam, było wzburzone, spokojne, ciemne, jasne, zimne, ciepłe, z lodową krą, spienione, zalewające dom po kolana, z gładką taflą, Śródziemne, Bałtyckie, Arktyczne ... potem sny się skończyły, a ja do dzisiaj zastanawiam się o co mogło chodzić.

w ostatnich tygodniach codziennie śni mi się inny ... facet. :D :sciana: Normalnie się z tego śmieję, ale jakby się tak zastanowić ... Z każdym jestem bardzo blisko, ale zawsze "coś". Z jednym nie mogę się pocałować, z drugim nie mogę się przytulić, z trzecim nie mogę się znależć w tłumie ludzi po zapaleniu swiatła w pomieszczeniu, z czwartym uciekam ścieżkami przez jakieś zarośla trzymając się za ręce, ale nie możemy się pozbyć kilku znajomych ludzi idących za nami jak wycieczka turystyczna ... i tak w kółko. jak dzisiaj w nocy przyśni mi się kolejny "problematyczny mężczyzna" to zwariuję. :> ;)

chciałabym wiedziec o co chodzi, ale tak jak zwykle intuicja mi podpowiada, tak w kwestii snów nigdy nie wiem. pomożecie? ;)

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Śr wrz 10, 2008 8:45 pm

Tak czekam i czekam aż Ci ten post podłączą do właściwego tematu i się nie mogę doczekać, więc odpiszę teraz i najwyżej przeniosą mnie razem z Tobą ;)

Ja odbieram te powtarzające się u Ciebie motywy jako ogólny brak zaufania do siebie, do życia, do otoczenia.

Rozlatujące się schody odbieram jako ogólne poczucie braku stabilności w życiu, obawa, że za chwilę wszystko może runąć i że Ty sama nie masz kontroli nad tym, czy dotrzesz do celu.

Sny z facetami, z którymi wciąż coś jest nie tak też pokazują, moim zdaniem, Twóje ogólne obawy dotyczące relacji, szczególnie damsko-męskich. Brak pewności i poczucie ciągłęgo zawieszenia - jakbyś nie mogła do końca drugiej osobie w relacji zaufać, bo z góry odczuwasz, że zawsze coś będzie nie tak.

Nie wiem czy trafnie, ale to tak bardzo ogólnie jak ja odczytuję te motywy. Natomiast co do wody, to sama ostatnio jestem zakręcona pojawieniem się jej pod różnymi postaciami w moich snach i ciężko mi cokolwiek napisać Tobie. Zresztą motyw wody jest rozpatrywany w osobnym wątku, więc możesz sobie tam zerknąć - tam też mamy z nią niezłą zagwozdkę :P
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt paź 06, 2015 3:55 am

Re: powtarzające się sny

Zależy w jakim kontekście. Generalnie woda to uczucia.
GDY WILKOŁAK ZAMIENIA SIĘ W CZŁOWIEKA OGON ZAWSZE POZOSTAJE
W życiu wszystko ma swoja cenę. Musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

http://forumezo.pl/index.php

Powrót do SYMBOLIKA