czakra gardła

praktyczne wskazówki z różnych ścieżek, od szamanizmu po magię wysoką.

Moderator: Kapelusznik

Post N lut 15, 2009 3:52 am

czakra gardła

witam;)
chciałabym się zapytać, jak pracujecie z czakrą gardła, czy macie jakieś sposoby żeby ją.. odblokować?
pozdrawiam
Honor.

Post Śr kwi 22, 2009 12:53 pm

jest mnóstwo sposobów.

jakkolwiek, wszystko zaczyna się, kiedy uswiadomisz sobie, że odblokowanie czakry (jakiejkolwiek),
to nie jest wymiana silnika w samochodzie, ale praca z samym sobą.

dalej, wybierasz sposób - ścieżki takie oferują. Co ciekawe, wcale nie musi byc napisane, że
jakieś ćwiczenie, praktyka, służy ku temu - bardzo często jest to efekt uboczny.

W ścieżkach buddyjskich, konkretnie Dzogczen, rozwiązuje się to
wizualizując czerwone A (Buddyzm) lub OM (Bonpo), i ma to zastosowanie jako wsparcie
dla praktyki jogi snu.
W innej praktyce Dzogczen, "pięciu wojowniczych sylabach", wzbudza się w gardle poczucie pełni
(również wizualizując czerwone, kryształowe OM ).

|Czakra gardła jest u mnie jeszcze trochę zablokowana, jakkolwiek, dokonałem sporego postępu.
Na priva mogę odpowiedziec na więcej pytań dt. tychże "technik".

Post Śr kwi 22, 2009 1:20 pm

Hej Sosnowiczanin, dobrze że odkopałeś ten zapomniany temat;)

sosnowiczanin napisał(a):W innej praktyce Dzogczen, "pięciu wojowniczych sylabach", wzbudza się w gardle poczucie pełni
(również wizualizując czerwone, kryształowe OM ).

Warto tutaj dodać, że w praktyce wojowniczych sylab nasiennych istotne jest mantrowanie tych sylab - na czakrę gardła wizualizując sobie tybetańskie OM jednocześnie owo OM śpiewasz:)
Czakra gardła ogólnie jest bardzo podatna na terapie poprzez wydawanie dźwięków - wibrowanie, mantrowanie, śpiew, krzyczenie, wycie... wszystko to ją wzmacnia i otwiera.

Z drugiej strony warto pamiętać, że czakra gardła jest związana z wyrażaniem siebie, swojej osobowości. Dlatego blokuje ja wszelki fałsz w tej materii - mitomaństwo, nieprawdziwe wyobrażenia na swój temat, wyrażanie czego innego niż wypływa to z ciebie, życiowe "aktorstwo", ale też lęk przed wyrażaniem siebie, nieakceptowanie tego kim jesteś, lęk przed reakcją ludzi na ciebie.
Wyrażajac siebie wyrażasz własną moc - czyli blokowanie czakry gardła, blokowanie tej energii, to zablokowanie własnej mocy.

Jakiś rok temu zrobiłam sobie coś takiego: http://forum.shamanika.pl/viewtopic.php?t=385 :)

Post Śr kwi 22, 2009 7:32 pm

zjawa realna napisał(a):Z drugiej strony warto pamiętać, że czakra gardła jest związana z wyrażaniem siebie, swojej osobowości. Dlatego blokuje ja wszelki fałsz w tej materii - mitomaństwo, nieprawdziwe wyobrażenia na swój temat, wyrażanie czego innego niż wypływa to z ciebie, życiowe "aktorstwo", ale też lęk przed wyrażaniem siebie, nieakceptowanie tego kim jesteś, lęk przed reakcją ludzi na ciebie.
Wyrażajac siebie wyrażasz własną moc - czyli blokowanie czakry gardła, blokowanie tej energii, to zablokowanie własnej mocy.

no właśnie, tu wchodzimy już w obszar interpretacji, której celowo uniknąłem, ponieważ jest jej od groma.
Będę sie jednak trzymał tradycji w której mam trochę exp ...
czakra gardła jest przypisywana uczuciu dumy (zarówno: jacy to nie jesteśmy wielcy, oraz jacy to nie jesteśmy najgorsi).
Duma często powoduje skłonność do bronienia swoich racji, za wszelką cenę - pasuje do tego skłonność do mega jałowych dyskusji, wręcz mówi się, że takie osoby w poprzednim wcieleniu były Tytanami, znani są oni ze swej dumy i waleczności
(lub też mają świetne prognozy by takimi się stać).

Wg. wiedzy którą otrzymałem, czakra gardła jest bardzo ważna ze względu na wyzwalanie się z karmy, czyli zmianę rzeczywistości. współrpacuje wtedy z ośrodkiem serca oraz 3oka.

Post Pt kwi 24, 2009 2:30 pm

Sosnowiczanin, a Ty to piszesz z punktu widzenia jakiej tradycji? Yungdrung Bon może? (Zachęcam przy okazji do przedstawienia się w odpowiednim dziale - fajnie tam min. takie rzeczy napisać)

Ale to co napisałeś, wg. mnie nie kłóci się z tym, co ja napisalam wyżej. Duma wypływa ze stosunku do samego siebie - czyli do wyrażania siebie również, prawda?

sosnowiczanin napisał(a):Wg. wiedzy którą otrzymałem, czakra gardła jest bardzo ważna ze względu na wyzwalanie się z karmy, czyli zmianę rzeczywistości. współrpacuje wtedy z ośrodkiem serca oraz 3oka.

A mógłbyś to rozwinąć?
Ja to widzę tak, że rozbudzenie i całkowite otworzenie czakry gardła wiąże się z przekroczeniem ego, a każde przezwyciężenie ego-wzorca to właśnie wyzwalanie karmy.

Post Pt kwi 24, 2009 6:34 pm

tak, raczej trzymam się YB. jeśli jest inaczej, zaznaczam to.

Ale to co napisałeś, wg. mnie nie kłóci się z tym, co ja napisalam wyżej. Duma wypływa ze stosunku do samego siebie - czyli do wyrażania siebie również, prawda?

tak, mam nadziję że w takich spekulacjach nie odplyniemy za bardzo od konkretnych punktów mapy :)
bo wyjdzie chaos w sosie mdłym.

A mógłbyś to rozwinąć?

nie za bardzo.
jednak, ku mojemu zdziwieniu, wiele napisano to
w temacie
http://forum.medytacja.net/viewtopic.ph ... t=bogactwo
Karma u nas wystepuje w jakims fizycznym miejscu.Udalo mi sie znalezc nauke, ktora mowi ze jest to czakram w studzience gardla.Wedruje ona za nami przez kolejne wcielenia.Jej postac to tak zwany piaty rodzaj prany.JEsli jest ona najpotezniejsza to praktyka bogactwa musi byc prowadzona uwaznie.Nie jestem pewien jak nastepuje odsuwanie skutkow karmicznych, ale z pewnoscia istnieje wyjscie z tego problemu.JEsli do teraz nie zdaje sobie z tego sprawy nikt z czytajacych ten tekst, to musze wyjasnic oczywistosc, czego nie chce robic, bo z naukami jest tak, ze gotowi na to ludzie moge je przyjac inni nie.
Nauka mowiaca o drugorzednych przyczynach karmicznych odpowiada na pytanie jak mozna odsunac skutek tej najpotezniejszej sily jaka jest karma.Jesli nie wywolamy drugorzednych przyczyn, czyli sytuacji w ktorych pierwszorzedowe przyczyny moga sie zamanifestowac to nigdy nie dojdzie do owocu zlej badz dobrej karmy.
Posiadanie bogactw moze z cala pewnoscia wplynac na brak drugorzednych przyczyn, moze tez otwierac nowe mozliwosci do nawet dziwacznych menifestacji karmy:)
Dobrze wiem o czym pisze.
Wyjasniajac rzedowosc przyczyn, pierwszorzedna przyczyna to dzialanie , na przyklad zabojstwo czlowieka.Drugorzedna przyczyna to chodznie niebezpiecznymi ulicami.Bez tej drugiej przyczyny nigdy nie zaowocuje pierwszorzedowa wiec widac jak mozna zmienic wlasciwy skutek przyczyn karmicznych posiadajac bogactwo.
Na uzytek wlasny mam kilka znamion, mowiacych o tym czy ktos posiada nienajlepsza mozliwosc zdobycia bogactwa, to proste wnioski plynace z nauk naszych mistrzow.Nie potrzba miec wgladu by je rozpoznac i zazwyczaj sie sprawdzaja, wymagaja jednak obcowania z ta osoba kilka chwil. Takiego delikwenta trzeba "wkluczyc" na droge do bogactwa, sam o ile nie jest sprytny nie dal by sobie rady.Przerabialem taka sytuacje i to nie z dobrego serca tylko w ramach doswiadczenia, niestety nie jestm zbyt uduchowiona pozytywnie osoba, dbam o wlasny oraz moich przyjaciol tylek.To ostanie niezle sie zwrocilo nawiasem mowiac.
JEsli juz praktykujecie praktyke bogactwa co stanowi pierwszorzedowa przyczyne karmiczna karmy natychmiastowej, stworzcie tez 2 -rzedne przyczyny by mogla sie ona zamanifestowac>jak juz wspomnialem pojawia sie to w dziedzinach ktorymi sie zajmujemy.Bezrobotny nie zarobi nic, prezes firmy zarozbi wiele.Sprawdza sie nasze powiedzenie, ze biednemu wiatr w oczy.
Mam wrazenie, ze wszelakie "cuda niewida" jak mozna by pomyslec plynace z takich praktyk zstepuja wlasnie za pomoca tej 5 tej prany i naleza juz do potegi prawa karmy jaka by nie byla.

na koniec dodam, ze istnieje mantra oczyszczajaca karme i tylko w tym celu sluzy, jesli ktos praktykuje bogactwo, to moze lepiej by odlozyl to na bok na jakis czas.NIe musze chyba tlumaczyc dlaczego.

w temacie zebrano jeszcze kilka praktycznych ciekawych informacji.

Ja to widzę tak, że rozbudzenie i całkowite otworzenie czakry gardła wiąże się z przekroczeniem ego, a każde przezwyciężenie ego-wzorca to właśnie wyzwalanie karmy.

to inny aspekt tej czakry, związany ze ścieżkami stopniowego wzrostu [ czyli wszystkim poza wyższymi tantrami i Dzogczen, te nauki mają wiele linii przekazów, poza tym mówi się że sufi zdołali trochę przejąć, ale to inna rozmowa].

jest to model że startuje się z jakiegos punktu,do samadhi czyli świat >>>>>> samadhi i po drodze jest czakra gardła.
W modelach Dzogczen, o których pisałem, czakra gardła to etap wyrażania się tego samadhi czy z
świat <<<<<<samadhi.
tak to z grubsza wygląda.

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Pn sty 06, 2014 1:29 pm

Re: czakra gardła

fajnie jest tak czytać swoje wypowiedzi z 4 lat ^_^
jeśli chodzi o temat czakr, to naszkrobałem tekst o tym jak odblokować czakry

Ty to piszesz z punktu widzenia jakiej tradycji? Yungdrung Bon może? (Zachęcam przy okazji do przedstawienia się w odpowiednim dziale - fajnie tam min. takie rzeczy napisać)

Jeśli chodzi o Jungdrung Bon, to rozkręca się projekt Tęczowa Perła, wraz ze ze słownikiem duchowych pojęć.

Powrót do PRAKTYKA